Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Wooku pisze:Czy planowane jest jakieś "utrudnienie" dla młodych postaci przy rozpoczynaniu nowego zawodu? Nie mówię, że ma być super trudno, ale obecnie zdobycie masowego zawodu jest w mojej opinii trochę za proste. Niech gpeki pocieszą się trochę grą zanim przejdą na kolejny poziom. Mam namyśli zwiększenie wymaganego poziomu doświadczenia, aby otrzymać zawód. I też fajnie jakby zadania dla trenerów wróciły, chociażby stare autojoinowe przekodować.

Jeśli było to w planach to nie ma pytania.
Nie ma planowanego żadnego utrudnienia. Wystarczającym utrudnieniem jest konieczność uzbierania bardzo dużej sumy, żeby te umiejętności podnosić.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Yves »

Odnośnie forum: jeśli wiadomość się nie wysyła i "czeka" w katalogu "do wysłania" to znaczy, że skrzynka odbiorcy jest pełna?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Nie, znaczy tylko, że odbiorca nie wchodził jeszcze na forum.
Gridi
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2015 21:02

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gridi »

Witam, mam górnicze pytanie- czy uruchomiona/przywrócona zostanie jakaś kopalnia krasnoludów ? :) Wiem, że pewnie niewiele osób interesuje zajmowanie się tym monotonnym zajęciem, ale fajnie można wokół tego zbudować postać. Będę wdzięczny za info, pozdrawiam !
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Jest w planach, ale są ważniejsze rzeczy najpierw.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Mikkel

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Mikkel »

$8 Od graczy wymaga sie, by swiaty wszystkich postaci przypisanych do ich kont byly jak najbardziej rozdzielne. W szczegolnosci zabronione jest granie dwiema lub wiecej postaciami wymiennie - czyli logowanie roznych postaci, ale granie z ta sama grupa osob.
Można prosić o małe wyjaśnienie wytłuszczonego fragmentu?

Są postacie A, B, oraz C. A i B są moje, C należy do innego gracza. A expi sobie radośnie z C przez parę godzin, a potem stwierdzam, że przerzuciłbym się chętnie na swą postać B i, jako że postać B zna postać C (a ja znam i lubię gracza :) ), też by sobie z nią chętnie poexpiła.

Wygląda to może skomplikowanie, ale prościej nie umiem...

A pytanie to: ile, mniej więcej, czasu musi upłynąć, by można było zmienić postać (z A na B) i grać z tą samą postacią (czyli z C), z którą przebywała postać A, bez łamania zasad i bez posądzeń o kombinowanie i oszukiwanie? Czy też może takie coś jest w ogóle niezalecane?

Godzina, dwie godziny, cztery godziny, cała doba?

EDIT@Haern:
Dzięki za wyjaśnienie!
Ostatnio zmieniony 05 maja 2015 19:44 przez Mikkel, łącznie zmieniany 1 raz.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Przedstawiona przez Ciebie sytuacja jest niezgodna z zasadami.
Światy postaci mają być jak najbardziej rozdzielone - takie zagrania nie powinny w ogóle mieć miejsca. Jeśli Twoja postać A gra razem z postacią C, Twoja postać B powinna w ogóle unikać z nią kontaktu, a już na pewno nigdy nie grać wspólnie z postacią C. Jest to zasadne nawet wtedy, kiedy gracz kierujący postacią C nie ma pojęcia, że postaci A i B należą do tej samej osoby (nie powinien o tym wiedzieć) - to osoba prowadząca postaci A i B ma się zatroszczyć, by światy jej obu postaci przenikały się w jak najmniejszym stopniu, a najlepiej w ogóle.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Czy władze gildii mogą w jakikolwiek sposób sprawdzić komu w jakim zawodzie są przypisane etaty? Czy to u trenera (lista osób mogących w pełni tam trenować) czy to u NPCa w gildii (zapytanie o osobę - zwrot zawodów, do których została polecona). Jeśli nie, to czy takie coś może zostać dodane?
Nie moga.
Czy gracz mógłby to sobie sprawdzić również sam używając gzpomoc? (dodatkowy akapit z informacją gdzie został polecony?)
Jedyna mozliwa do dodania informacja, to czy zostal polecony w obecnym zawodzie..
Czy to normalne kiedy idę expić na snotlingi zysk z tego mam jakieś 100 miedziaków (kiedy sprzedam łupy, ledwo na piwo starczy) a kiedy idę na szczury, które zabijam w większości jednym ciosem 3 srebrne monety od jednego szczura, czy to normalne nie czasem jakiś bug?

Profit ze zdobyczy powinien być adekwatny do wysiłku, a tak nie jest.
Szczury maja byc latwym zrodlem zarobku dla nowych graczy.
Ja mam parę pytań/wątpliwości dotyczących tego całego bilansu zgonów / strony zezgonili.li.
1. Czy to aby nie jest nielegalne? Czyjaś postać zostanie zabita, a potem nagle cały świat o tym wie ze źródeł innych niż sama gra.
Z cala pewnoscia istnieje wiele mozliwosci przekazania tej wiedzy poza Arkadia, nad ktorymi, podobnie jak nad bilansem, nie mamy zadnej kontroli.
2. Ktoś próbuje ukryć swoją przynależność do gildii, zostanie obity przez jedno stowarzyszenie i nagle wszyscy wiedzą, że jest w tej gildii, gdyż na bilansie widzieli "Czesław (RA)". Czy administracja nie myślała, żeby to jakoś ukrócić?
To by znaczylo, ze kiepsko te tozsamosc ukrywal.
Ostatnie zmiany ilości cech, oraz ustawienia ich przyrostu przy medytacji ucięły możliwość ustawienia jako ważne wszystkich cech bojowych. Jedna zawsze musi odstawać. Czy można dodać opcje ustaw ważne cechy bojowe - co rozłożyło by max na bojówki ?
Nie, tak jest specjalnie.
1. Hmm. Z tego co można było przeczytać w wieściach każdy dostał w cechy punkty z jednego z mentali. To ciekawe, bo ja mam teraz po balansie poziom wyżej, natomiast cechy niższe albo takie jakbym je miał na niższym poziomie.
Czy tak ma być? Mój krasnolud przypomina teraz bardziej elfa. Wytrzymałość i siła, z których znana była ta rasa to już przeszłość.
Planuje się jeszcze jakieś zmiany w tym zakresie? Trochę to wszytko frustrujące.
Nie jest to prawda.
2. Czy wszystkie planowane zmiany będą miały teraz charakter standaryzacji/równania/ujednolicania/dawania wszystkim po równo, czy też można oczekiwać czegoś ciekawszego, a wprowadzającego nieco różnorodności?
Nie jest to prawda.
3. Czy to prawda, że po zmianach ilość doświadczenia jest ograniczona tzn., że wbijanie miliona postępów powyżej legendy nic nie daje, bo wraz z nią zatrzymuje się faktyczny przyrost doświadczenia i cech? Tym samym czy możemy się potem zająć w końcu czymś innym niż exp, nie łudząc się, że będziemy silniejsi? :)
Nie.
Czy przedmioty wpływające na cechy (zwłaszcza inteligencja, mądrość) zostały także odpowiednio przekodowane i teraz wpływają na intelekt? I w jakich proporcjach można mierzyć ich wpływ?
Zostaly.
Chciałbym wiedzieć także, czy w przyszłości byłaby szansa na uwzględnienie w boju również wysokości osób walczących?
Nie.
ocena bestii chaosu
walka z bestiami chaosu

Czy były w ostatnim czasie jakieś zmiany dotyczące w/w umiejętności?
Mam wrażenie, że przestało działać "naliczanie" do nich.
Sa chwilowo wylaczone.
czy przy uwalnianiu i odelitarnianiu zawodu (kupca) został on zmieniony na stan jaki był zanim umy zostały obcięte wszystkim poza cechem, czy też teraz biorąc sobie zawód kupca będę w jakimś stopniu pokrzywdzony, niż jakbym miał zawód wzięty w Cechu?
Kupcy z Cechu maja, podobnie jak wiele innych gildii, rozne bonusy na swoim terenie.
Po ostatniej pomyłce z moimi dwiema postaciami wszyscy, którzy "pamiętali" ich imiona - "zapomnieli" je, czy jest możliwość przywrócenia w ich pamięci imion tych postaci?
Nie.
Czy emocje z AJ beda przywracane?
Tesknie za moim lotrzykowskim gzoprzyj itd...
W miare mozliwosci beda.
jezeli mam zawod miecznika na 100% i chce zmienic na powiedzmy wksa
ktory ma podobne umy parowanie i uniki
czy bez etatu i zaczeciu trenowania wksa umy wszystkie spadaja do 75% (ze starego zawodu) :?:
czy tylko te nowe mozna do 75% a potem trzeba etat :?:
Spadna do 75% nowego zawodu.
Jest szansa na to zeby korzystac z pojemnikow, ktore ma sie przy sobie "skrycie". Tak zeby caly swiat nie widzial ze wyjmuje xxx monet/ziol itd po
czym znowu je laduje do srodka ? I dalej pytanie czy mozna by rowniez w ten sposob ukryc lykanie zielska.
Nie.
Nurtuje mnie jedna rzecz. Tereny Gór Szarych na północ od Przełęczy Uderzającego Topora zostały przemianowane na Góry Wietrzne. W żadnej literaturze poświęconej domenie Warhammer nie znajduję choćby wzmianki o Górach Wietrznych. Na dobrą sprawę zamek Drachenfelsa według map leży na południe od wspomnianej przełęczy. Ciekawi mnie zasadność tego typu zabiegów.
Zmiany w Drachenfels mialy charakter tymczasowy. Teren wymaga pewnego odswiezenia.
Czy strata całego stażu przy zmianie broni w zawodzie wiąże się ze spadkiem umiejętności do poziomu gp, czy tylko broni którą miałem wcześniej wytrenowaną?
Spadnie tylko umiejetnosci w walce bronie, z ktorej sie zrezygnowalo.
W zawodzie A i B są dostępne uniki na poziomie 60. Czy przenosząc się z w pełni wytrenowanego zawodu A na zawód B uniki będą mi "spadać"?
Nie.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gryzak »

Rafgart pisze:
1. Hmm. Z tego co można było przeczytać w wieściach każdy dostał w cechy punkty z jednego z mentali. To ciekawe, bo ja mam teraz po balansie poziom wyżej, natomiast cechy niższe albo takie jakbym je miał na niższym poziomie.
Czy tak ma być? Mój krasnolud przypomina teraz bardziej elfa. Wytrzymałość i siła, z których znana była ta rasa to już przeszłość.
Planuje się jeszcze jakieś zmiany w tym zakresie? Trochę to wszytko frustrujące.
Nie jest to prawda.
Czy mamy tą odpowiedź rozumieć że cechy bojowe nie miały polecieć a tylko znikający mental miał być przeliczony na pozostałe cechy?
Bo jeśli tak miało być, to nie wyszło. Czy miało być tak że tylko doświadczenie ze znikającego mentala miało być przeliczone zgodnie z nowym mnożnikiem? Bo prawdopodobnie przeliczone zostało całe doświadczenie postaci zgodnie z najnowszymi mnożnikami, cechy bojowe postaciom poleciały w dół, a poziomy doświadczenia poszły w górę, prośba o doprecyzowanie co tutaj "nie jest prawdą".
U mnie po zmianie straciłem po poziomie cechy na każdej bojówce.
Adiar
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2015 10:25

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Adiar »

w Oxenfurcie od Oriego dostalem tube z pergaminami ktore musze rozniesc do kilku npc. Jest wsrod nich lombardzista z tretegoru. Tretegor jest zamkniety a w okolicy nie spotkalem tego lombardzisty. Czy to jakis blad?
Zablokowany