Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

a)
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

I zapytac, czy przewiduje sie zakodowanie dodatkowych emocji (bo tak ich ciutke malo) w gzpomocy?
Emocje do obecnych zawodow mozna zglaszac.
Czy teraz skoro nowi gracze sa i dzieki nowemu klientowi sa widoki na wieksza ich liczbe, skoro wizowie nadal sa i skoro znow jest polozony nacisk na zycie w gildiach, to czy beda otwierane nowe gildie?
Nie ma widokow na wieksza liczbe graczy. Nie chce ogladac kolejnych sekondow tych samych osob pchajacych sie do nowej gildii. Tez mnie boli brak Nilfgaardu. Bardzo.
Czy planowane jest przywrócenie zleceń u kowali na rudy węgla/żelaza?
Kiedys na pewno.
Rozumiem ze dodatkowa bron jest dostepna po wyidlowaniu dwukrotnosci stazu w stowarzyszeniu, ale czy majac zawod bez stowarzyszenia mozna zmienic bron na inna?
Mozna, ale najpierw trzeba w stowarzyszeniu zdobyc odpowiedni staz, bo poza nim nie osiagnie sie wymaganego progu.
Czy to oznacza, że nie można już atakować graczy za to, że są na listach gończych?
?zasady
Czy w blizszym lub dalszym czasie bedzie mozliwosc udostepniania depozytu wybranym postaciom ?
Nigdy nie bedzie.
Czy spadek zawodowych umiejętności postaci niezgildiowanej ma również miejsce w przypadku nie logowania się jej w grze, czy tylko podczas przebywania w grze i jest:
A) zależny od ilości godzin spędzonych w grze bez uwzględnienia czegoś podobnego do nabijania stażu?
B) umiejętności spadają podobnie jak jest ze stażem, tj. ich spadek jest zależny od ilości godzin spędzonych w danym tygodniu w grze
A)
Czyli - zmieniam zawod na nowy - nie podoba mi sie i chce wrocic do starego, to czy musze wytrenowac jak napisano gdzies wczesniej jedynie umy specjalne oraz te ktore spadly w miedzyczasie ?
Tak.
I pytanie z ciekawosci - czy wszystkie staze postaci sa zapamietywane?
Tak.
Czy jest mozliwosc lub czy zamierzacie wprowadzic jakas mozliwosc zmiany broni dla niezgildiowanych?
Zapewne sie pojawi mozliwosc zmiany z utrata calego stazu.
Skoro staż nie przepada, czy jest możliwe idlowanie więcej niż jednego zawodu na raz (poniedziałek: 5h miecznik, wtorek: 5h partyzant, środa: 5h fanatyk, etc)?
Nie, staz rosnie raz na tydzien, wiec wzrosnie tylko w jednym zawodzie.
Skoro pojawiły się zawody z mieszanymi broniami, czy planujecie w najbliższym czasie wprowadzenie kolejnych zawodów z ciekawymi połączeniami (np. jakiś szermierz miecz + sztylet, czy cuś)?
W dalekich planach.
Czy po ostatnich zmianach uległ zmianie stosunek administracji jeśli chodzi o atakowanie osób niezgildiowanych przez osoby z gildii?
?zasady
Czy to prawda, że poszczególne rodzaje broni oprócz tego, że zadają rożne rodzaje obrażeń, mają także swoisty bonus (przy takiej samej ocenie), a odróżniający go od innych broni? Np. jedne zadają większe obrażenia, inne są celniejsze itd itd.
Dla wszystkich typow broni ocena odnosi sie do tego samego wzroca, wiec nie.
Danth
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2013 18:55

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Danth »

Witam, przesłałem na mail arkadia@arkadia.rpg.pl wiadomość o przypomnieniu hasła do konta, gdyż niefortunnie je zapomniałem. Kiedy mogę spodziewać się maila z hasłem na adres przypisany do konta postaci ? Pozdrawiam.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Hasło do konta jest takie samo jak hasło na postać.

Nie ma określonego czasu na odpowiedź na maila, tak jak nie ma określonego czasu pracy Czarodziejów. Jak AoP maila przeczyta, to na niego odpowie - zazwyczaj nie zajmuje to więcej niż kilka dni, najczęściej mniej niż jeden.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Trfog »

Sa jeszcze jakies nieodkryte magiki na nieodkrytych terenach?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zurwen »

Sa jeszcze jakies nieodkryte magiki na nieodkrytych terenach?
Nie udzielamy takich informacji.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Od pewnego czasu zauważyłem iż nie jest zapamiętywany cel speca w zawodzie gl po przelogowaniu. To błąd, czy tylko utrudnianie "życia" graczom?
Celowanie czeka na wieksza przerobke, po niej zapamietywanie hitloka wroci.
Bardziej z ciekawości niż żebym miał jakieś rzeczywiste oczekiwania:
Był sobie ten post: viewtopic.php?p=34077#p34077
Czy udało się nawiązać kontakt i były próby współpracy?
Brak mozliwosci realnej wspolpracy i po prostu nie ta liga.
Dziwne pogloski sie pojawily wiec chce dopytac. Teoretycznie majac postac a i b moge wyidlowac nimi zawody jednoczesnie? Typu postac a idluje w pon, a postac b we wtorek to w nastepny poniedzialek beda mialy rowne porcje treningow? Czy trzeba idlowac najpierw jeden zawod na maxa, a pozniej drugi?
Postaci zdobywaja staz, w tym staz w zawodzie, niezaleznie od siebie.
I jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Co wplywa na przyrost stazu u postaci (pierwszenstwo zalogowania sie w poniedzialek)???
Staz przyrasta w nocy z niedzieli na poniedzialek. Za kazda godzine spedzona w grze od ostatniego przyrostu stazu dodawane sa 2 punkty stazu (jednak w sumie nie wiecej niz 10).
Czy mogę do czegoś w chwili obecnej wykorzystać umiejętność otwieranie zamków ? Trenuję ją i mam już na pobieżnie, a do tej pory nie znalazłem zastosowania. Próbowałem otwierać różne drzwi (np. jak te w zajeździe "Pod Piegowatą Elfką" itp.) ale bez skutku. Zawód nożownika ma tą umiejętność w swoim schemacie rozwoju, więc rozumiem że do czegoś służy ?
W tej chwili nie.
Witam. Po ostatnich zmianach zawod partyzanta dostal speca z pierwszej linii, czy w przypadku straznika planowany jest podobny zabieg?
Nie sa planowane zadne zmiany w zawodach, a w szczegolnosci w strazniku.
A teraz pytanie: czy obecne poziomy skladaja sie z mniejszej liczby cech (mniejszej liczby doswiadczenia)?
Poziomy zaleza od sredniej cech, nie od ilosci punktow doswiadczenia. Srednia cech jest pochodna doswiadczenia, ale wplywaja tez na nia mnozniki rasowe. Progi sie nie zmienily, ale wielu postaciom wzrosla srednia cech, gdyz odpadla cecha relatywnie niska.
Czy połączenie mądrości i inteligencji oznacza, że "intelekt" przejął wszystkie funkcje obu tych cech?
Tak.
I druga sprawa, system ustawienia ważności cech umożliwia teraz wybranie pięć razy, jednak tylko dwa razy jednej cechy?
W opisie jest inaczej, dlatego mnie to zainteresowało.
Opis jest bledny, mozna wybrac piec razy.
A) Czy można się dowiedzieć które konkretnie rasy dostały rebalans przyrostu cech?
Wszystkie.
B) Jak bardzo te cechy uległy zmianie, nie chodzi mi o konkretne cyfry wystarczy powiedzieć np elf ma teraz dużo bardziej zwiększony przyrost zręczności, trochę zmniejszony itp. Tak, żeby był mniej więcej jakiś ogląd tego. Punktem uwzględniającym porównanie można odnieść się do człowieka, który zawsze był "uśredniony". Więc jak to się rozkłada u poszczególnych ras?
To zalezy od ilosci doswiadczenia w danej cesze, ale raczej zmiany nie sa znaczne.
"- zostal zmniejszony wplyw zrecznosci na walke z wieloma, duzo mniej
zrecznymi przeciwnikami"
Nie bardzo rozumiem zmiane zwiazana ze zrecznoscia,bo mozna zrozumiec to na rozne sposoby.
Zmiana oznacza, ze znaczenie zrecznosci w walce (wplyw na wynik ciosu roznicy zrecznosci miedzy atakujacym i broniocym) bedzie malec, gdy jest sie atakowanym przez wielu przeciwnikow.
A ja jestem ciekaw jak teraz dlawik wyglada?
Ograniczenie zdobywania doswiadczenia zalezy od ilosci punktow doswiadczenia, a nie od wysokosci cech. Tak wiec nic sie nie zmienilo.
czy wizowie postrzegają obecny system medytacji i ustawiania cech jako system ostateczny, z którego są zadowoleni?
Nie jest to system ostateczny, planowane sa powazniejsze zmiany w rozwoju postaci i dzialanie medytacji na pewno sie zmieni.
Z pewnością niektórzy z nas pamiętają czasy, w których procentowo można było rozdzielać punkciki w dość nietypowe konfiguracje, uzyskując przy tym unikalne zestawy cech. Kolejna wersja, czyli poprzednia, znacząco to ukróciła, ale wciąż można było wrzucić w jakąś cechę "trójkę" i sprawić, że nasz krasnolud był zręczny, bądź gnom wytrzymały.

Czy obecny system, z maksymalnie dwoma wyróżnieniami cech, nie znijaczy nam znacząco Arkadii pod tym względem? Osobiście zawsze lubiłem eksperymentować z nietypowymi połączeniami rasa-zawód-cechy, ale teraz mam wrażenie, że różnice między jednym elfem a drugim faktycznie będą marginalne.
Wczesniej na jedna ceche mozna bylo maksymalnie przeznaczyc 4 * 8% doswiadczenia, teraz 3 * 10%. Nie jest to roznica znaczaca. Jednym z podstawowych zalozen systemu rozdzielania doswiadczenia jest przeciwdzialanie powergamingowi i nic sie tu nie zmieni.
Urisiel

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Urisiel »

Przy okazji tych zmian, czy przypadkiem nie został naprawiony "błąd" z zacinaniem się duala, gdzie przez kilka rund nie wyprowadzaliśmy żadnego ciosu? Bo mam wrażenie, że już się tak nie zacina :)
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Grrid »

Istnieją liczniki cech, które podpowiadają graczom kiedy mogą spodziewać się nowego poziomu. O ich dokładności po licznych zmianach nie ma co dyskutować. Niektóre działały całkiem nieźle, inne miały spore rozbieżności. Ostatnia zmiana jednak powoduje że wg mnie można odłożyć je na półkę.

Dla wielu graczy, w tym wielu młodych postaci informacja kiedy mogą spodziewać się nowego poziomu była, jest i będzie zawsze cenna, i tutaj pytanie, prośba do Was, czy moglibyście na stronie taki licznik zrobić?
Mogę jedynie dodać że starsi gracze prędzej czy później taki licznik zrobią i będzie on nieoficjalnie krążyć - o jego dokładności znowu będzie można dyskutować... Na jego braku stracą na tym jedynie nieświadome, młode postacie.
Pozdrawiam.
Morver
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2015 12:28

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Morver »

Czy dobrze myślę z tym zmniejszeniem znaczenia zręczności w walce? Że jak np. był bym elfem i atakowałoby mnie czterech krasnoludów albo olbrzymów czy słoniów to skoro zmniejszone zostało znaczenie zręczności w walce z wieloma przeciwnikami to wtedy mniejszą bym miał szanse tym elfem na unikanie tych ciosów? Czy źle to zrozumiałem? i czy jest to jakaś abrdzo widoczna zmiana czy raczej z tych mniejszych
Zablokowany