Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gerdia »

Czy w związku ze zmianami cena wykupu etatu przez stowarzyszenia pozostaje bez zmian?

Edit:
Zmiany w tym zakresie nie są planowane?


Pozdrawiam,
G. :twisted:
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015 16:43 przez Gerdia, łącznie zmieniany 1 raz.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Ilane »

Zmiany genialne!


Tylko proszę o podpowiedź o patrolach, jeśli można. W naszej pomocy nic się nie zmieniło.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Khristoff: CKN dostal tak duzy teren, bo jako jedyna gildia powinna miec realna sile polityczna i bo atakowanie tej gildii bez powodu stalo sie bardzo modne.
Gerdia: nie zmienila i sie nie zmieni, a jak juz to w gore.
Ilane: w pomocy do komend starszyzny powinny byc komendy do zarzadzania patrolami.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Rafgart »

Czy ten staz zostal ustalony powyzej czy ponizej 75%, a co za tym idzie czy postac nie bedaca w stowarzyszeniu tez moze sie wyspecjalizowac w kilku broniach, czy tez nie?
Do wybrania pierwszej dodatkowej broni potrzeba dwukrotnosci stazu dla pelnego zawodu. Postac bez polecenia nie zdobywa stazu, ale jesli odeszla ze stowarzyszenia z odpowiednia iloscia, to mozna rozpoczac trening w kolejnej.
Czy jesli ktos jest na listach i zalozy plaszcz to bramy sa otwierane?
Tak.
Co wchodzi w sklad reiklandu? nuln podrecznikowo wchodzi w sklad averlandu.
Gladiatorzy sa chronieni na obszarze, do ktorego zalicza sie Nuln. Na Arkadii jest to Reikland.
Drugie pytanie, to blad, ze nie dostalem walki w szyku jako fanatyk, czy tez fanatyk zyskal tylko pare % tego uma z automatu?
Z powodow technicznych fanatyk musial zostac przepiety i wszystkie nowe umiejetnosci zostaly automatycznie graczom dodane.
Czy Scoia'tael moga rozmieszczac swoje patrole we wszystkich lasach Ishtar? Np. Shekhal badz to badz to teren gildiowy wrogiego stowarzyszenia.
Tylko na wybranych obszarach.
Czy w przypadku gdy moja postać wstąpiła do nowego stowarzyszenia z pełnym zawodem, muszę być ponownie polecony przez to stowarzyszenia aby uniknąć spadania umiejętności? Czy dotyczy to tylko postaci, które zrobią to po tych nowych zmianach?
Wszystkie postaci w stowarzyszeniach w ramach zmian dostaly polecenie do trenowania w posiadanym zawodzie. Jesli odejdzie sie ze stowarzyszenia do innego, to trzeba uzyskac polecenie tam. Zapisywane jest ostatnie stowarzyszenie, ktore polecilo postac do danego zawodu. Tylko bedac w nim mozna trenowac pelne umiejetnosci.
Czarodzieje napisali, że: "Po zalogowaniu wszystkie postaci, które straciły zawód ze względu na tę zmianę, zostaną przepięte na zawód istniejący". Co to oznacza? Czy to "przepięcie" nastąpiło z automatu czy trzeba poczekać? Byłam handlarką, teraz nie wiem kim jestem - komenda 'gzpomoc' przestała działać, choć chwilowo umiejętności handlarki zostały na dotychczasowym poziomie. Jak sprawdzić, czy jestem niestowarzyszonym kupcem, czy też coś się posypało?
Przepiecie nastapilo z automatu. Handlarze stali sie kupcami. Emocje handlarza zostaly przeniesione do kupca, wiec gzpomoc powinno juz dzialac.
Czy dobrze zrozumiałam, że teraz każda postać nie będąca odkrywcą może znać dowolną ilość języków obcych?
Tak.
Po calych zmianach nastapilo zanizenie umiejetnosci mojej postaci, czy jest to efekt zamierzony czy juz blad?
Przy przepieciu czesc postaci stracila umiejetnosci gp. Sa one w miare mozliwosci oddawane.
Czy wydłużeniu uległ okres stażu w zawodzie? Zakładam tak na podstawie mniejszej niż zwykle ilości treningów umiejętności specjalnej oraz walki dwiema brońmi podczas cotygodniowej sesji u trenera.
Zostalo usuniete przyspieszenie trenowania, jesli zawod jest przypisany do danego stowarzyszenia.
Czy to znaczy, że teraz zamiast zmiany broni można trenować kolejną, czy obie te instytucje (zmiana broni i trenowanie kolejnej) działają jednocześnie?
Zamiast zmiany broni mozna wybrac kolejna.
Od kiedy system jest zmieniony na zapamiatywanie przypisania polecenia postać-zawod-stowarzysznie?
O ile dobrze pamietam, to od Wiesci 77 (grudzien 2012).
Czy wstąpienie do drugiego stowarzyszenia (edit: i otrzymanie tam polecenia do treningu) kasuje dotychczasowe polecania postaci do treningu w pierwszym stowarzyszeniu, to znaczy czy przy powrocie do pierwszego potrzebne jest nowe polecenie i nabijanie stażu do 100%?
Tak, kasuje. Staz w zawodzie nie jest usuwany.
Mam max legioniste bez stowa, ide do trenera i prosze o trening gladiatora, po tygodniu stwierdzam, ze to byl blad i wracam do trenera legionisty. Musze robic caly staz od poczatku?
Staz w zawodzie nie jest usuwany. Musisz wytrenowac od zera umiejetnosci specjalne i ewentualnie to co spadlo.
Zakładam, że ostatnie zmiany są częścią większego planu. Czy moglibyście zdradzić (bez ram czasowych) wasz pomysł na muda i jakich zmian należy spodziewać się niebawem?
Teraz trzeba sprowadzic do normalnego poziomu kare za smierc.
Urisiel

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Urisiel »

Rafgarcie, a co z tym miecznikiem i innymi zawodami co mają do wyboru jedną broń? Jak wspominaliśmy patrząc obecnie na inne zawody to niektóre z nich odstają chociażby pod względem dostępności magików.

Ze swojego przykładu powiem, że miecznik wcześniej miał dosyć wysoko walkę w szyku, rozkazy, co go nieco wyróżniało na tle innych zawodów, ale teraz taki fanatyk, czy gladiator, korsarz mają troszeczkę niżej, a broni do wyboru mają dużo więcej, co plasuje ich w mojej opinii jako nieco bardziej podpakowane zawody.

Jak wspominałem nie ma też obecnie żadnego zawodu, który by typowo pasował do dobywania dwuręcznych toporów. Gladiator, korsarz, legionista mają tarczownictwo, a fanatyk i partyzant mają duala, więc średnio opłacalne jest dla nich korzystanie z tego rodzaju broni.
Zorg
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2013 01:51

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Zorg »

Witam,

Jestem w jednej gildii cały czas od 2012-2013 roku.

Dostałem w międzyczasie 2 etaty.

1. Pierwszy etat dostałem 2 lata temu> zrobiłem max umy - staż

2. Drugi etat wziąłem rok temu - nie skończyłem go

3. około 3 miesiące temu wróciłem do pierwszego etatu : - teraz muszę na nowo budować staż z pierwszego etatu pomimo że miałem max kiedyś

Czy jest szansa na odzyskanie "stażu" w ramach reformy.
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Denea »

Chcialem spytac, czy po zlikwidowaniu zawodu zielarza mysliwy przejal odpowiadajace zielarzowi wysokosci umow i staje sie najbardziej zielowym zawodem?
Czy tez moze i mysliwy i odkrywca (badz co badz do zielarstwa sie chyba calkiem nienajgorzej nadawal) maja teraz umy zielarskie pochodzace z dawnego zielarza?

Moze ktos z graczy zna odpowiedz, zeby nie zawracac gitary niesmiertelnym?

PS. Komunikaty o problemach z utraconym backupem to byl zart prawda? prawda, prawda? :? Nie chcialbym sie znow na doswie obudzic :o

edit: Juz wiem, ze zart :)
Ble... Ble? Ble!
Berrin
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014 09:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Berrin »

Witam,
nie wiem czy to szczęśliwy przypadek, czy może ktoś mimo natłoku pracy znalazł chwile i naprawił mi mapkę w kliencie :)
Jeśli to to drugie to chciałem serdecznie podziękować i zapytać czy są jakieś postępy w sprawie dodawania własnoręcznie zbadanych terenów do tej mapki?

Pozdrawiam
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Coronius »

Jeżeli będę w stowarzyszeniu, które ma wsparcie gwardii i jakiś wróg postawi mi wóz na tej gwardii, to żeby dobrać się do gratów na wozie będę musiał najpierw wybić gwardię, która niby ma mnie wspierać?

edit: dziękuję za odpowiedź, chociaż akurat chodziło mi o sytuacje tego typu, co Urisiel opisał. I proszę pisać moje imię poprawnie :)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2015 21:17 przez Coronius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gianna »

Mam pytanie związane bardziej ze sprawami forum niż samej gry, mam nadzieję, że nie będziecie mieć mi za złe, że zawracam głowę głupotami - ale czemu nie można dodawać awatarków? :roll:
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Zablokowany