Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Adiar: Nie jest to błąd, a ten temat to nie miejsce na tego typu pytania [a forum - nie miejsce na zgłaszanie błędów i potencjalnych błędów] - słusznie zadałeś je w dziale "Pomoc dla początkujących", tam też czekaj na odpowiedź.

Gryzak: Żaden cenny punkcik expa nie przepadł, cechy zostały przeliczone zgodnie z nowymi mnożnikami rasowymi, stąd u niektórych postaci mogą być niższe niż przed zmianami. 'Nie jest prawdą' odnosiło się raczej do niezbyt obiektywnej oceny rozkładu cech swojej postaci przez Friiliego.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Trfog »

A czy progi expowe podcech sie zmienily, czy zostaly takie same?
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Aleksa »

Drodzy Czarodzieje,
czy przewidujecie jakąś zmianę związaną ze skórką forum?
Jak dla mnie super, że je zaktualizowaliście bo to było potrzebne, ale jest jakieś... mało czytelne.
Albo to tylko moje wydaje mi się i kwestia przyzwyczajenia.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Daleylia
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2014 10:33

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Daleylia »

Dzień dobry.

Chciałam się dowiedzieć jak Administracja zapatruje się na rozdawanie pieniędzy.

Czy są jakieś ograniczenia w tej materii?
Czy moja postać może w grze dysponować swoim majątkiem tak jak jej się chce, czy są jakieś ograniczenia? A jeśli są - to jakie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Kurpen
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2014 21:43

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Kurpen »

Witam serdecznie
Sporo pytan widzialem w danym temacie, o ktory chce zapytac. Ale takiego nie widzialem, a jesli przeoczylem to przepraszam.
Jezeli powiedzmy w zawodzie Miecznika wytrenuje na maksymalny poziom miecze, po czym zmienie zawod na naprzyklad fanatyka ale trenowana bron wezme maczugi to czy miecze mi spadna czy nie? (z racji tego ze nie mam stazu na tyle by miec dwie bronie).

Albo jesli wytrenuje na fanatyku wszystkie cztery bronie i zmienie zawod np na gladiatora (gdzie sa mozliwe trzy do wyboru) to czy mimo tego ze w zawodzie gladiatora nie mam stazu by wladac wiecej niz jedna bronia zachowaja sie treningi ze wszystkich trzech?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
Hagen
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2015 14:53

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Hagen »

Witam wszystkich (jest to moj pierwszy post :) ) .
Nie wiem czy tutaj pytac czy w dziale dla poczatkujacych..ale. Jak ogarnac temat z dwoma laptopami w domu? Gram sobie swoja postacia i chcialbym wkrecic moja kobiete ktora gralaby na osobnym koncie, na drugim lapku. Jesli powinienem to zglosic to w jakiej formie i do kogo? Tj poczta arkadyjska czy na maila?

Pozdrawiam.

Edit:
re down:
Dzieki wielkie :)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015 15:16 przez Hagen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aran
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2009 02:14

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Aran »

Strona główna › Często zadawane pytania › Sprawy techniczne
Z mojego IP łączą się (czasem/często/równocześnie ze mna...) inne osoby. Czy mam to zgłosić? Jeśli tak to komu?
Tak - zgłoszenie nic nie kosztuje, a pozwala uniknąć potem niepotrzebnego zdenerwowania czy nawet trwałej utraty postaci. Zgłoszenia należy dokonać komenda 'zglos mg' podając imiona postaci logujących się z jednego IP.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Ethel »

Odbylam przed chwilka dyskusje dotyczaca regulaminu i w zasadzie nurtuje mnie jedna rzecz. Jak czytamy w regulaminie, w szczególności zabronione jest granie dwiema lub więcej postaciami wymiennie - czyli logowanie różnych postaci, ale granie z tą samą grupą osób. Otoz problem jest tej natury: mam postacie A i B, moj kolega ma postacie X i Y. Postacie A i X sa w jednej gildii i mnostwo razem gramy. Postacie B i Y z kolei logujemy czasem, zeby przemielic exp w jakiejs innej czesci swiata. Watpliwosc pojawila sie taka, ze byc moze nie jest mile widziane, ze gracze graja w tym samym gronie graczy, nawet jesli swiaty postaci sa od siebie rozdzielne.
W skrocie: czy niewlasciwie interpretuje "grupe osob" jako "grupe postaci"? Bardzo prosilabym o odpowiedz.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Yves »

Czy jest fizycznie możliwe do zakodowanie uzależnienie emocji, sposobu wchodzenia na lokację czy jakiejś innej niebojowej rzeczy od wysokości postaci?
Np. wysokości obu postaci są porównywane i zależnie od sytuacji "XXX patrzy na ciebie z góry wyrażając swoją pogardę.", albo "XXX spogląda z wyższością na ciebie, pomimo tego, że sięga ci do pasa."

Jeśli jest to możliwe, to czy jest opłacalne w wymiarze wizoczasowym (wymaga zbyt wiele kodu)?

Edit: Dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015 21:37 przez Yves, łącznie zmieniany 1 raz.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Jeśli chodzi o emote'y to jest możliwe i nie jest specjalnie problematyczne. Nawet gdzieś już jest taki emote, w którejś z gildii. Nie bardzo rozumiem z wchodzeniem na lokację, ale to już możesz uściślić w potencjalnym zgłoszeniu.
Zablokowany