Pytania do czarodziejów

Forum wieści z Arkadii.
Natsume
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2012 17:42

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Natsume »

Kiedy zostanie przywrócone zdobywanie doświadczenia w umiejętności "ocena bestii chaosu" i ich zabijaniu?
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Aleksa »

Planujecie moze zrobienie cos z umiejetnoscia otwieranie zamkow? Obecnie chyba nie ma po co nawet jej trenowac...
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Einholt »

Witam,
zastanawiam sie czy ktokolwiek na gorze kontroluje zachowanie graczy w stosunku do innych graczy (tak mam na mysli glownie zabijanie). Fakt, uwolnienia zawodow do ilus tam % moze dac komus przekonanie, ze pojecie 'gracza GP' juz nie istnieje i wyzwolic zachowania wczesniej sankcjonowane. Pytam poniewaz juz druga osoba w ostatnim czasie, z ktora mialem stycznosc w grze, mowi mi ze daje sobie spokoj z Arkadia bo ma dosc notorycznego atakowania/zabijania, bo ktos sobie cos ubzdural/pomylilo mu sie. Zdaje sobie sprawe, ze PK jest nieodlacznym aspektem gry, nie znaczy to jednak, ze osoby, ktore na nie checi nie maja musza sie ograniczac do gildii niebojowych by go uniknac. Czy w waszym rozumieniu nie ma na Arkadii miejsca dla osob, chcacych byc rycerzem, zabojca czy obronca starszych ras czy nawet ogrem czy mutantem, a nie majacych zamiaru w tym uczestniczyc? Szczerze mnie to juz wkurza.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Herenvarno »

Czy nazwa typow zbroi (lekka, srednia, ciezka) odnosi sie do ich:
a) Wagi?
b) Ilosci wyparowywanych ciosow (minimum)?
c) Stopnia "zawadzania" (ograniczenie np. zrecznosci)?
d) Mix powyzszego?
e) inne?
f) Nazwa ta, nie jest w zaden sposob zwiazana z mechanika walki?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Talisa »

Czy troll mahakamski walacy powagi w zoltkow tylko za probe przejscia mostu, to zupelnie zamierzone?
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Tercoral »

Takie teoretyczne pytanie. nie mozna przekazywac miedzy postaciami monet przedmiotow itp. Zgoda.
ALE czy mozna zebrac ziola jedna postacia. Sprzedac je do skupu i... kupic firstem? W koncu przedmiot przechodzi przez "system" i trzeba za niego zaplacic.
Tęczowe serce... :oops:
Hunvert
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2012 07:51

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Hunvert »

Witam.
Czy przypadkiem nie został wprowadzony jakiś megadławik expowy?
Jeśli tak, prosiłbym o informacje od jakiego poziomu zaczyna dławić.
Pozdrawiam
Hunvert .
.. wystarczą spuszczone spodnie i chwila nieuwagi, by ktoś nieżyczliwy dobrał ci się do dupy.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Haern »

Natsume (umiejętności walki z bestiami chaosu): kiedy zmiany zostaną zakończone; prawie nigdy nie podajemy terminów żadnych planowanych zmian, i to się raczej nie zmieni, ze względu na hobbystyczną naturę naszych działań na Arkadii.
Aleksa (otwieranie zamków): nigdzie w najbliższej przyszłości.
Herenvarno (zbroje): e) na logikę - nazwa typu zbroi odnosi się do ich ciężaru oraz skuteczności ochrony (gruba blacha waży więcej i lepiej chroni niż przeszywana skórznia). Nie zdradzamy szczegółów mechaniki, nie należy też się raczej doszukiwać żadnych magicznych i wyssanych z palca zależności, zazwyczaj najprostsze i najlogiczniejsze rozwiązania są poprawne.
Talisa (troll mahakamski): zamierzone. To jest troll, nie szczeniaczek. Na następny raz - błędy i podejrzenia błędów zgłaszamy na Arkadii, ten temat do tego nie służy.
Tercoral (przekazywanie itemów): jest to kategorycznie zabronione i będzie surowo karane. Dotyczy każdego przedmiotu, nawet z pozoru "nieszkodliwego" ubrania czy tego typu rzeczy. Sposób przekazania nie gra roli (a więc przykładowo sprzedaż przez aukcję, pośrednika, i zostawienie w plecaku w tajnym miejscu "a-może-wizy-nie-zauważą" będą traktowane dokładnie tak samo).
Hunvert (exp): nie.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Gerdia »

Ethel pisze:[...]Otoz problem jest tej natury: mam postacie A i B, moj kolega ma postacie X i Y. Postacie A i X sa w jednej gildii i mnostwo razem gramy. Postacie B i Y z kolei logujemy czasem, zeby przemielic exp w jakiejs innej czesci swiata. Watpliwosc pojawila sie taka, ze byc moze nie jest mile widziane, ze gracze graja w tym samym gronie graczy, nawet jesli swiaty postaci sa od siebie rozdzielne.
W skrocie: czy niewlasciwie interpretuje "grupe osob" jako "grupe postaci"? Bardzo prosilabym o odpowiedz.
Wracam do tego pytania, bo wątpliwości w tej kwestii porusza coraz więcej osób, a nie dopatrzyłam się odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Pytania do czarodziejów

Post autor: Herin »

Drodzy Czarodzieje.
Czy moglibyście stworzyć/wypracować lepszy mechanizm ostrzeżeń o Apokalipsie? W ostatnich tygodniach byłem dwa razy zalogowany w czasie nagłej Apokalipsy, i dwa razy trafiło mnie w takim momencie, że straciłem cześć przedmiotów.
Raz w czasie wyjmowania broni z depozytu, a po apokalipsie była parominutowa cofka. Bron wyparowała i z ekwipunku, i depozytu. Teraz w nocy apokalipsa wystartowała jednocześnie powodując rozłączenie, pech chciał, że plecak miałem położony na ziemi (a wiadomo, ze w czasie apokalipsy nie da się połączyć, może to tez trzeba zmienić dla postaci, które były zalogowane). Tym razem koszta są dla mnie znacznie ale to znacznie większe. Ale pal to licho, bo to wszystko można w ten czy inny sposób odrobić bez trucia o cofke itd.
Jednak coś trzeba zrobić by ten problem cyklicznie nie powracał. Nie wiem czy to było spowodowane samoistną awarią (ostatnia apoka była bodajże 5 dni wcześniej), czy może ktoś coś dłubał i się posypało. W tym drugim przypadku myślę, że czarodziej dłubiący powinien wysłać jakiś globalny komunikat (żeby zachować klimat) typu "Obecnie czarodzieje ingerują w strukturę świata, możliwe nagłe wezwanie jeźdźca apokalipsy, niechaj wszyscy wędrowcy mają się na baczności". Wtedy wszyscy gracze wiedzą, że to kiepski moment na robienie niestandardowych rzeczy.
Wiem, ze post na poły kwalifikuje się do Banku Pomysłów jednak zdecydowałem się go umieścić tutaj.
Dziękuję.
Zablokowany