Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Abuan »

Drodzy czarodzieje,
towarzysze,
rodacy:

Dlaczego NIGDZIE na expowiskach nadal nie ma expa dla druzyny 5 osobowej?

Dziekuje,
Czuwaj,
Cześć!
Bullum
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2017 14:50

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Bullum »

Drodzy Wizowie,
Czy ta "drobna" reforma expa została już przeprowadzona do końca?

Przez kilka dni była dość spora dopałka do zdobywania doświadczenia i niektórzy potrafili wykręcać niesamowite czasy na dużych lvlach z pełnymi umiejętnościami. Nawet grubo poniżej 10 minut. Co było patologią (taki czas postępu w drużynie 3 osobowej zawodowców na poziomie widział i doświadczył to jakaś jawna kpina). Kto skorzystał, ten skorzystał. Nie mi oceniać.

Jednak sytuacja się teraz zmieniła. I to na gorsze. Porównuję oczywiście do czasu _sprzed_ zmian.

Obecnie "malutka" zmiana w systemie naliczania expa promuje postacie, które mają już wysoki lvl i pełne umy. Natomiast te słabsze i jeszcze bez pełnego zawodu są _BARDZO_ pokrzywdzone... wcześniejsze expowiska, które dawały jakotakie postępy w tej chwili są kompletnie niegrywalne. Po zmianach, te teoretycznie lepsze, też wcale lepsze nie są.
Obniżono również respawn mobków w niektórych miejscach co w połączeniu z marnym expem dało chyba odwrotne efekty do zamierzonych. Mam wrażenie, że dużo miejsc po zmianie zostało poprawionych "z palca" według dewizy "widzimisięzeniedamciexpa".

Zmiana dotknęła tych najsłabszych - zawodowiec na lvlu dalej bezproblemowo sobie wykręci czas poniżej 20 minut (dla takich osób ta zmiana oczywiście jest na+), natomiast GPk (dośw wzwyż) i bez umów (30% zawodu) - testując ze znajomymi kilka ekspowisk z mobami z bronią i bez - nie udało się zejść poniżej 50 minut.

Moby bez broni, które biją mocniej niż te z bronią i dają o wiele mniej expa to już kompletna porażka.

Czy sztuczne wydłużanie czasu gry ma jakiś sens? To raczej zniechęca graczy niż ich zatrzymuje... Czy tak miało być, czy to efekt uboczny zmian?

Może robimy jednak coś źle?

ps. Abuana proszę o niewypowiadanie się, do momentu aż nie założy świeżej postaci i sam zobaczy jak to jest na różnych ekspowiskach. Z góry dziękuję.
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Abuan »

O przepraszam drogiego kolegę z posta wyżej,

Mam dokładnie takie same prawo domagać się expa i expowisk dla gracza na poziomie Legenda +3 jak ty dla gracza na poziomie wiele przeszedl + 75% umów.

Proszę nie zapomnieć o nielicznych, takich jak ja, expiarzach bez innego celu w grze niż nasuwanie npcow.
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Nobia »

Kulawy, podejrzewam, że to nie chodzi o Twoją ostatnią notkę.

Oczywiście jestem jak najbardziej za tym co postulujesz.
Pozdrawiam całe MC :)
Isley
Posty: 14
Rejestracja: 09 sie 2014 12:35

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Isley »

Wspieram Bulluma. Na 50% zawodu, solo oraz expiąc z drugą osobą, postępy w kilku różnych miejscach szły średnio co 40 minut. Chyba nie trzeba tutaj dodawać, że tak w przypadku nowych graczy, jak i w przypadku tych starszych, ale mających mniej czasu na grę, jest to dość abstrakcyjny czas, demotywujący do dalszej zabawy.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ysar »

Z perspektywy mojej postaci - początku zawodu (bez umów bojowych z poprzedniego) i lvl na poziomie zwiedził:

Na początku zawodu nie da się "normalnie expić", gdzie przez "normalnie expić" rozumiem postępy na poziomie 15-25 minut. I choć bardzo lubiłam, to obecnie zwyczajnie doszłam do wniosku, że nie ma sensu tracić czasu... Obecnie gra sugeruje mi, że mam założyć postać, zawód i najbliższe 4 miesiące póki nie sięgnę 75% idlować/erpegować/itp bo na expa zwyczajnie szkoda czasu. Bardzo niezachęcająca wizja, zwłaszcza dla tych co expić lubią, a nawet i tych co lubią to robić od czasu do czasu. Zero efektów = zero chęci.
Svala
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2017 14:11

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Svala »

O co wam wszystkim chodzi z tym, że wraz z postępem w zawodzie niby expisz szybciej?

Czasy są zależne tylko od expowiska, będąc silniejszym potrzebujesz odpowiednio więcej mobów na nieznak. Na dobrym expowisku da się wykręcić szybkie postępy nawet zabijając po jednym mobie z grupki i potem dobijając resztę, jak ja robiłem na kosciotrupach zabijając po jednym z dwójki na zwiedził na zero zawodu (20 minut osiągałem w ten sposób). Powiem więcej, na zwiedzil i w ogóle bez zawodu expiłem szybciej na kosciotrupach niż teraz na wielce z 40% zawodu.
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Nobia »

Svala:
Ostatnio zmieniono wzór na wyliczanie expa w efekcie czego niby ma niskich poziomach lub/i bez umów ciężko wbić postęp w sensownym czasie (czas jaki trzeba wbić nieznanka wzrósł o 100% a nawet i dużo więcej).

Nie sprawdzałem, to nie wiem, ale sporo osób faktycznie narzeka.

Rozumiem, ze wyexpiles zwiedził i wielce już po zmianach?

No to narzekacze macie odpowiedź, idźcie na kosciotrupy :)
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Pulp »

re: Svala

Jeżeli expiac "na raty" miales postęp w 20 minut, to znaczy ze to expowisko jest po prostu przegiete i jakby poszedl tam jakiś Pólp, to mialby pewnie postep w jakies 8 minut, nie spadajac ponizej lekko rannego.
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Miril »

Svala pisze:O co wam wszystkim chodzi z tym, że wraz z postępem w zawodzie niby expisz szybciej?

Czasy są zależne tylko od expowiska, będąc silniejszym potrzebujesz odpowiednio więcej mobów na nieznak. Na dobrym expowisku da się wykręcić szybkie postępy nawet zabijając po jednym mobie z grupki i potem dobijając resztę, jak ja robiłem na kosciotrupach zabijając po jednym z dwójki na zwiedził na zero zawodu (20 minut osiągałem w ten sposób). Powiem więcej, na zwiedzil i w ogóle bez zawodu expiłem szybciej na kosciotrupach niż teraz na wielce z 40% zawodu.
Pierdzielenie. Owszem, z zawodem potrzebujesz więcej mobów na nieznak, ale też zabijasz te moby znacznie szybciej. Mam nożownika bez wyidlowanego zawodu i po 2-3 orkach, które leję jakieś 5 minut łącznie, muszę czekać 10 minut na regenerację HPka. W tym samym czasie widzę ludzi na moim poziomie, którzy mając zawód wycinaja orki jednego po drugim, a przerwy mają dopiero jak expowisko jest wyczyszczone.

Na nieznak potrzebuję jakieś 14-15 orków, czyli w najlepszym przypadku 45 minut bicia.
Obecnie gra sugeruje mi, że mam założyć postać, zawód i najbliższe 4 miesiące póki nie sięgnę 75% idlować/erpegować/itp bo na expa zwyczajnie szkoda czasu.
Ja tak zrobiłem, loguję się tylko żeby połowic rybki 5 godzin w tygodniu, "grać" zacznę za jakieś 2-3 miesiące.
Zablokowany