Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Narmaniel

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Narmaniel »

I będzie się tego drzewa bronić. Nastąpi umowa społeczna - każdy będzie nosił ze sobą sześciościenną kostkę. Walka będzie polegała na rzucie taką kostką, kto ma więcej oczek erpeguje zadanie celnego ciosu, remis to sparowanie.
Walka kończy się erpegowym pobiciem, ograbieniem, jeśli rany są śmiertelne, ranny może użyć komendy <umrzyj>. Każdy ma unikalny dla siebie zawód - magię nawet jeśli trzeba, łuki! Odpada problem kary za zgon, bo siła bojowa nie ma znaczenia w erpegowych walkach na kości.

To byłyby wspaniałe czasy.

Moja postać niestety nie może zorganizować żadnego takiego eventu, ale jakby ktoś zrobił takie "erpegowe" igrzyska, to pewnie wziąłbym udział.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Narmaniel pisze:I będzie się tego drzewa bronić. Nastąpi umowa społeczna - każdy będzie nosił ze sobą sześciościenną kostkę. Walka będzie polegała na rzucie taką kostką, kto ma więcej oczek erpeguje zadanie celnego ciosu, remis to sparowanie.
Walka kończy się erpegowym pobiciem, ograbieniem, jeśli rany są śmiertelne, ranny może użyć komendy <umrzyj>. Każdy ma unikalny dla siebie zawód - magię nawet jeśli trzeba, łuki! Odpada problem kary za zgon, bo siła bojowa nie ma znaczenia w erpegowych walkach na kości.

To byłyby wspaniałe czasy.

Moja postać niestety nie może zorganizować żadnego takiego eventu, ale jakby ktoś zrobił takie "erpegowe" igrzyska, to pewnie wziąłbym udział.
Dobry by był psikus, jak by na prima aprilis wyłączyli polecenie 'zabij' i wszystkie jego pochodne :-)
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gruer »

Dziękuję jak zwykle niezawodnemu Elanderowi za szybkie zajęcie się sprawą. :D
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gerdia »

Narmaniel: Mówisz i masz.

Zapraszam 1 kwietnia na rpgowe walki przed Twierdze Białego Płomienia!
(Taka ruina koło dolinki renegatów w niby Górach Sinych )

Zasady:
- posiadanie kostki (do nabycia pod czarnym jednorożcem, chyba że wizowie nam jakieś podrzucą :P)
- zakaz używania komendy 'zabij', 'zablokuj' i wszelkich przejawów prawdziwej agresji
- dopuszczalne wszelkie przejawy pozytywnego rpga, a w czasie walki soczyste opisy ciosów
- chęć do wspólnej zabawy w tym zwariowanym dniu
- rasa, poziom i umiejętności ... wyjątkowo nieistotne :P

Start ... hmm ... 18? :)

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Zorilazor »

Ja tez sie wypowiem o zmianach, a co mi tam!

Gram z przerwami od lat 90tych i chcialem powiedziec ze mnie sie zmany podobaja!

Fajnie jest! Co prawda z mieczy mnie przepielo na drzewce ale jakos sobie tam poradze. Ogolnie zmiany, ktore wrowadzona od mojego ostatniego grania (lata temu) sa wszystkie swietne - jest duzo lepiej niz bylo! Tak trzymac!

A wszystkim tym co teraz placza, a przez lata ganiali takich graczy jak jak - serdeczne krasnoludzkie na pohybel!
Narmaniel

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Narmaniel »

Raz jeszcze napiszę, że zmiany świetne. Tylko zacząłem się zastanawiać... co robi te 160 osób na Arce wieczorem? Faktycznie gra, czy idlują staż.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Paulie »

Rhasneth czuwa nad Wami.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Urisiel

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Urisiel »

Jako, że w pytaniach nie mogę pisać(WTF)
To popłaczę tu :)
Otóż pochodzenie Skelliganskie, język na mistrza.
A tu taki kwiatek
Raziekh mowi po skelligansku: Aho
Raziekh mowi po skelligansku, ale nie udaje ci sie zrozumiec ani slowa.

skelliganski mistrzowsko

Chyba troszkę przegrzeliście z tymi cyferkami :)
A może tak ma być? :D
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Jasko »

Dziekuje mg za powazne traktowanie graczy i naszego, poswieconego tej durnej grze czasu. W d... macie wizje graczy na swoja postac, no to w jaki sposob i jakim zawodem chca grac - moze od razu wprowadzcie system ze rzut kostka decyduje o tym kto jaka postac dostaje, bedzie sprawiedliwiej niz teraz.

ps nie, nie jestem za nic wdzieczny bo nie prosilem o zawod, ktory dostalem, ktos chcial mnie na sile uszczesliwic i mu wyszlo zupelnie odwrotnie, tak - moglbym rozpoczac szkolenie w innym zawodzie, ale to nabijanie stazu od 0, 6 tyg. stracone - dla mnie taka sama kara jak dla niektorych piorun.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Xion »

Po pierwsze, nie pisz o sobie w liczbie mnogiej, bo nie jesteś "graczami" ani "nami". Narażasz się na podejrzenia o zaburzenie dysocjacyjne.

Po drugie, jeśli dla Ciebie strata 6 tyg. stażu jest karą taką samą jak piorun, mam doskonałe wyjście z sytuacji - skasuj się. Albo się ogarnij i nie histeryzuj.

I po trzecie, jeśli jeszcze nie dotarło - to jest gra tworzona przez wizów i to wizowie decydują jakimi zawodami będą się bawili gracze. A nie wielce szanowny Jasko z całymi 6 tygodniami (!) stażu, w dodatku domagający się poważnego traktowania poświęconego GRZE czasu. Poważnie to można traktować kogoś, kto dziecko wychowuje, albo ma odpowiedzialną pracę, a nie gra sobie w wirtualne literki, bo to akurat, sorry, zerowa zasługa. Może jeszcze rekompensatę powinni Ci wypłacić?



A, jeszcze tak od siebie, bo nie było okazji - zmiana dla mnie jest świetna, prawdopodobnie najlepsza z "dużych" zmian jaką w ogóle ktoś miał odwagę wprowadzić na mudzie (mimo że akurat moja postać dostaje nią po dupie). Gratulacje i podziękowania.
Życie jest sumą przypadków.
Zablokowany