Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Shira

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Shira »

Mam pytanie, możliwe, że gdzieś już kiedyś zadawane, ale przyznaję się, że nie mam czasu szukać za każdym razem czy było czy nie. Przechodząc do rzeczy:

Czy jeśli zgłaszam błąd w lokacji i jest to zaiste pierdoła: literówka, ortograf lub źle wpisany gatunek roślinki, to zgłaszać co jest złe i jak powinno być, czy też może wklejać pełen tekst z longa, lub danego itemu ale już poprawiony? Co dla wizów jest wygodniejsze i szybsze potem?
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Haern »

Zgłosić oryginalny fragment (zdanie) z zaznaczeniem skąd pochodzi - czy to długi opis, 'ob costam', komunikat wyświetlany na lokacji, itp.
Jeśli błąd nie jest oczywisty (ortografia czy literówka), to opisać o co chodzi i potencjalną propozycję zmiany, jeśli jest większa (np. stylistyczna zmiana w zdaniu, szyk, itd.).
Awatar użytkownika
Kas
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2014 20:10

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Kas »

Bardzo dziękuję temu z wizów, który postawił biblioteczkę w Smajalu :D
Jeśli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Blob »

Ja możne poruszę kwestie funkcjonowania opisów w momencie zdobycia pełnej wiedzy w sumie.

Zauważyłem iż mimo zdobycia wiedzy z eksploatacji (w rozpisce zdobytych pojawia się nowa wiedza) nie ma wcale opisu o jej zdobywaniu.
Przydałaby się informacja iż jednak jakąś wiedze zdobywam mimo iż nie podnosi mi ona ogólnej. Tak dla tych co kolekcjonują takie szczegóły.

Druga sprawa to czytanie ksiąg bo mimo iż czytamy nie pojawiają się żadne opisy. Nie wiem czy po prostu nie widać, a mimo to wiedza z książek i bibliotek rośnie?

Przy walce z npecami nie udało mi się potwierdzić przyrostu wiedzy bez opisów, ale też nasuwa się pytanie czy wiedza z walki nie rośnie a brakuje tylko opisów?
Awatar użytkownika
Sarven
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2016 22:28

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Sarven »

Jak już się można wtrącić to przede wszystkim życzę wszystkim mokrego Lanego Poniedziałku.
A wracając do sedna to piszę odnośnie ksiąg i eksploracji.
Zastanawiam się, jak to jest z tą wiedzą z eksploracji.
Mam już kilkanaście pozycji i dalej pokazuje mi znikomą wiedzę.
Co do książek to kupiłem jedną o pająkach w Nuln po wcześniejszym zgłębianiu wiedzy w bibliotekach i pokazuje mi od razu na początku czytania, że zgłębiłem z niej całą wiedzę.
Trochę mnie to zdziwiło, bo wcześniej też miałem książkę o goblinoidach i mimo wcześniejszego zgłębiania wiedzy w bibliotece to okazała się całkowicie pożyteczna i mogłem z niej zgłębiać wiedzę przez dłuższy czas.
Dobrze by było móc sprawdzić przed zakupem księgi, czy można z niej zgłębiać wiedzę, czy też nie. Na przykład w opisie żeby się to pokazywało.
Tak samo w bibliotekach, bo czasami nie da się jej już zdobywać, a i tak zjada manę.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gryzak »

Jak juz jestesmy przy wiedzy, to nie wyglada zeby ktokolwiek mial wiedze z eksploracji powyzej "niewielka".
Pomimo duzej ilosci "eksplorowanych" rzeczy jest ona tak niska ze staje pod znakiem zapytania jej zdobywanie.
To chyba nie tak mialo wygladac?
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Blob »

Przelicznik z eksploracji jest bardzo niski. Niektóre są proste inne wymagają sporego wkładu pracy, kombinowania.
Dla samej częściowej musiałbyś mieć aż 110 elementów w danej dziedzinie a chyba żadna tyle nie ma. Nie wspominając o wiedzy o wampirach, która jest mocno ograniczona.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Haern »

Monitorujemy proces zdobywania wiedzy przez graczy. Wszystko jest na miejscu i działa zgodnie z założeniami, i eksploracja, i walka z npcami, i zgłębianie wiedzy z ksiąg i bibliotek.

Blob: Opisy o zdobywaniu wiedzy po obejrzeniu przedmiotu/miejsca/npca są i pojawiają się ("Dowiadujesz sie czegos wiecej o ..."), jeśli jakiś się nie wyświetlił to zgłoś proszę błąd. Takie same pojawiają się przy zgłębianiu wiedzy. (co nasuwa mi myśl, że jeśli zauważyłeś brak jednych i drugich, to może wina jakiegoś skryptu a nie Arkadii?)
Maro
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2016 17:08

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Maro »

Blob: Opisy o zdobywaniu wiedzy po obejrzeniu przedmiotu/miejsca/npca są i pojawiają się ("Dowiadujesz sie czegos wiecej o ..."), jeśli jakiś się nie wyświetlił to zgłoś proszę błąd

Haernie, a skad mozna wiedziecz czy dany npc/przedmiot/lokacja ma nas nauczyc wiedzy? Ja osobiscie ogladam sporo lokacji/miejsc/przedmiotow i tylko pare dalo mi wiedze, sa przedmioty, miejsca, npce, lokacje ktore wydaja sie ze powinny dac wiedze, jednak nie daja jej.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gerdia »

Maro:
Jeżeli uważasz, że coś powinno dawać wiedzę, a jej nie daje, to wystarczy zgłosić pomysł w lokacji/przedmiocie.
Jest to dodawane na bieżąco przez Wizów i ... uwaga ... nie trzeba iść oglądać tego po raz kolejny, bo wiedza zostaje Ci dodana.

A jak Twój pomysł zostanie uznany za niedobry, niepasujący, to nie zostanie dodana wiedza i tyle.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Zablokowany