Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Sliguh
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018 17:45

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Sliguh »

Airhil pisze:Zwykle przyjmują dobrowolnie.
no w sumie nigdy nie probowalem wcisnac zreszta gram od roku a mandragore moze ze dwa razy znalazlem(widzialem)
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Eltharis »

Dzięki za bardzo fajne i przydatne ostatnie zmiany związane z wiedzą!
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gianna »

Widzę, że nie ma już tematu z pytaniami do Czarodziejów, więc spróbuję zapytać tutaj... Czy jest jakiś odgórny zakaz, by mutanci mieli wojnę ze wszystkimi? Wydaje mi się, że na logikę to tak właśnie być powinno, bo a) Chaos to w świecie Warhammera czyste zniszczenie i nie rozumiem, czemu mieliby ignorować część osób bo są małe i słodkie, b) naprawdę strasznie psuje klimat, kiedy członkowie neutralnych stowarzyszeń oraz gpki traktują mutantów jak takie Arkadiowe maskotki ("ooo jaki cudny ogonek, jakie słodkie różki i korona z paluszków") i c) myślę, że jedna wojna nie sprawiłaby, że stowarzyszenia neutralne miałyby specjalnie inne życie niż teraz - mimo wszystko dla MC jak sądzę zawsze ważniejszymi celami byłyby pozostałe gildie bojowe, ale dzięki temu byłoby dużo bardziej sensownie i zgodnie z założeniami obydwu światów, w końcu zarówno Warhammer jak i Wiedźmin są jednak dość ponure i nie ma w nich żadnej cukierkowości. Od razu dodam, zanim ktoś mi zarzuci, że Chaos jest w Starym Świecie i nic mu do Ishtar, to jednak mamy w taki a nie inny sposób połączone domeny i zagrożenie, które pragnie pochłonąć cały świat, jak najbardziej dotyczy też krain za Wielką Wodą.
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Cavish
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2017 00:25

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Cavish »

Światy mamy połączone, jednak w Ishtar nie każdy musi sobie w pełni zdawać sprawy z zagrożenia. Ja odbieram skalę połączenia tych światów, jak połączenie Ameryki z Europą w szesnastym -siedemnastym wieku. Niby co światlejsi rdzenni mieszkańcy tych lądów wiedzieli sporo o obu kontynentach i relacjach na nich panujących, ale jednak olbrzymia większość to były wciąż plotki, mity, domysły i zniekształcona rzeczywistość - dotyczyło to nawet poważnych kompanii handlowych - ba, nawet niektórych dworów. Tak samo mogą obywatele Ishtar patrzeć na chaos - coś tam słyszeli, że to niebezpieczna siła, ale może nie taki diabeł straszny jak go malują, może da się oswoić zło? A kultyści też mogą podchodzić na zasadzie - skoro nas nie znają, zdobędziemy najpierw trochę zaufania, a potem łatwiej zabijemy i poświęcimy nowy świat chaosowi. Ja nie widzę nic nieklimatycznego w tym, że jakieś stowarzyszenie z Ishtar nie ma wojny z MC, ba, nawet sojusz z niektórymi stowarzyszeniami nie byłby szczególnie niezwykły. Czym innym jest oczywiście domena Imperium.
Awatar użytkownika
Dhus
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2015 19:30

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Dhus »

Gianna pisze: c) myślę, że jedna wojna nie sprawiłaby, że stowarzyszenia neutralne miałyby specjalnie inne życie niż teraz - mimo wszystko dla MC jak sądzę zawsze ważniejszymi celami byłyby pozostałe gildie bojowe
Gianno, każda wojna, baa, nawet zatarg osobisty z jedną osobą która gustuje w pk, wpływa na życie całej gildii. Stowarzyszenia "neutralne", mają tak naprawdę najtrudniej, bo "neutralność", kosztuje najwięcej. Piszesz o MC, ale ja napiszę ogólnie, prawda taka, że wielu PKowców, celuje w najsłabszych, ciesząc się z fraga. Rozumiem radość z pokonania "wroga", ale rozumiem też drugą stronę - osoby wybierające spokojne miejsca bo nie potrafią/nie chcą/nie lubią walczyć. Więc nawet jedna wojna odebrałaby spokój z zabawy i jakiś tam fun.
Awatar użytkownika
Sharee
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2016 18:39

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Sharee »

c) myślę, że jedna wojna nie sprawiłaby, że stowarzyszenia neutralne miałyby specjalnie inne życie niż teraz
Gianna, piszesz takie glupoty, ze az dziw, ze to wychodzi spod palca kogos, kto byl w stowarzyszeniu neutralnym, ktore mialo wojne z MC i wie doskonale, jak to zmienilo "zycie" graczy. Pozdrawiam tych, ktorzy wychodzili dalej niz na poczte :*
Warhammer jak i Wiedźmin są jednak dość ponure i nie ma w nich żadnej cukierkowości.
W moim rankingu cukierkowatosci plasujesz sie dosc wysoko ;) Gdyby kazdy gracz mial trzymac sie kurczowo wizji tych swiatow i nie lamal stereotypow, byloby zwyczajnie nudno.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Rotkiv »

Chaos już wystarczająco dobrze dał się poznać w Ishtar.
Cavish
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2017 00:25

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Cavish »

Rotkiv, a niby kiedy? Przecież my wciąż jesteśmy zamrożeni w czasie. od 20 lat całe Ishtar szykuje się na wojnę z Nilfgaardem, od 20 lat wciąż młody Tankred zabiera się do ostatecznej rozprawy z wiewiórkami, a córka Foltesta wciąż jest strzygą.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Rotkiv »

Podczas trwania rozgrywki.
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Eltharis »

Dhus ma rację, że często najłatwiejsza zwierzyna jest najzacieklej ścigana w PvP. Więc trzebaby w jakiś sposób chronić nowych i niebojowych graczy.

Moim zdaniem można by to rozwiązać w ten sposób, że gracze po stronie Chaosu atakowaliby GP, ale nie gonili - dzięki temu nowi gracze mogliby zasmakować grozy, ale bez większego ryzyka.

Co do neutralnych stowarzyszeń to sprawa jest trudniejsza. Grając w neutralnym stowarzyszeniu wbijałem nierzadko nieboty w pracy, na pełnym idlu, z włączoną paniką, mając zaraz pełen zawód i dostęp do magików. Uważam, że to nie jest fair. Rozwiązaniem mogłyby być bonusy do expa, o których pisałem jakiś czas temu w innym wątku.

Z drugiej strony wiele osób nie chce bawić się w PvP, ale chce grać w stowarzyszeniu. Skłaniałbym się ku podobnemu rozwiązaniu jak przy GP, plus ewentualne kradzieże magików przez mutantów, ale może ktoś miałby lepszy pomysł.

Co do tego ostatniego, to dobry ktoś rzucił pomysł, żeby po wpisaniu 'zakoncz' pojawiało się odliczanie 30 sekund, widoczne dla wszystkich na lokacj, żeby nie było profilaktycznego znikania gdy pojawi się mutant na lokacji z zamiarem obrabowania postaci.
Zablokowany