Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Adventicus »

Cochis sory za ostry ton ale wnerwiło mnie wyciągnięcie posta, który napisałem 3 miesiące temu. Łezka się w oku kręci na wspomnienie starej brygady, dawne dzieje pozdrowienia dla Ganda i Drakonisa (czy jak cholera pisał swoje imie - skleroza nie boli) wielkie dzieki za wszystko nadal jestem uzależniony (głównie od ksiażek - lol). PBZ 4 life.
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Blob »

Patrze na ostatnie zmiany na mudzie i coraz mniej je rozumiem:
- przycięcie cech - wieloletnie przycinanie chyba już osiągnęło idealny dla wizów stan, likwidując praktycznie ich nieskończony grind
- ocena zbroi - pisałem już ale się powtórzę, nie rozumiem po co (poza utrudnieniem graczom) zlikwidowano aktualizacje oceny sprzętu
w zależności od stanu. Rzeczywistości każdy obyty "wojak" powinien odczuć wpływ zniszczenia zbroi na jej skuteczność. Nagle utraciliśmy tą wiedzę.
- sprzęt od kowali - jak można zauważyć na arkadii powoli zaczyna brakować umiejętności kowalom, byle średniej siły npec (oczywiście któryś z kolei)
będzie miał lepszy sprzęt niż teoretycznie znany na cały świat kowal nawet wydając większa kwotę. Patrząc na ofertę większości kowali chętnie zapoznałbym się ze statystyką ile zamówień przyjęli w ostatnim np roku.
- ostatnia reforma doświadczenia - poprzestawiali graczom sytuacje i do tej chwili widzę sprawdzanie rożnych terenów przez graczy. Tylko czy ta zmiana ożywiła aż tak tereny zapominane (npece z bronią)? Czy bardziej utrudniła jedynie życie większości, kosząc pulę sensownych terenów do bicia.
Z tego co pamiętam już chyba trzecia obcinka npecy bez broni. Pewnie jeszcze oberwą przy dodaniu współczynnika od zbroi.
- wiedza - ostatnio zauważyłem obcięcie postępów za walkę z npecami. Gracze za szybkie i duże przyrosty mieli według statystyki? Widać zdaniem wizów tak. Tylko którą wiedzę brali pod uwagę czy tylko te najpopularniejsze? W ich przypadku zmiana wpłynie tylko w pewnym stopniu (dużo terenów różnorakich = dużo eksploatacji). W pozostałych już tak nie będzie.
W przypadku jednej przy umie dobrym jeden npec uczy. Druga ograniczona jest do jednego terenu. Trzecia to jedynie kilka npecy na arce co prawda silnych. Kolejne trzy ograniczają się tylko do pojedynczego terenu i kilkunastu npecy.
Ktoś to brał w ogóle pod uwagę?
Z jednej strony wprowadzane były antykwariaty, z drugiej teraz obcina się walkę. Aż takie bonusy mają ci okropni gracze?
Statystyka zaczyna rządzić mudem? Przypominają mi się czasy Hakona.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Dorgann »

Mi sie tez nie podoba to, jak mud traci na zabawie i rozrywce kosztem realizmu. Za duzo w tym liczb, a za malo fantazji, ktorej przyswiecaly poczatki Arkadii. Bylo sporo zmian inminus dla starych graczy, aby przyciagnac mlodych, ale bez starych ten mud upadnie, wiec moze jednak wartoby zastanowic sie nad konsensusem i pochylic sie nad tym, czego oni chca?
Latrim
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2017 06:14

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Latrim »

Przeciez sie pochylono. Pojawialy sie tu glosy, ze exp na zjawach pod Bodrog jest przegiety. Ktos tam kiedys pisal, ze podroz miedzy domenami jest za krotka i ze wogole nierealna. Nic nie dzieje sie bez przyczyny.
Garkain
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2017 19:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Garkain »

Blob pisze:Patrze na ostatnie zmiany na mudzie i coraz mniej je rozumiem:
- sprzęt od kowali - jak można zauważyć na arkadii powoli zaczyna brakować umiejętności kowalom, byle średniej siły npec (oczywiście któryś z kolei)
będzie miał lepszy sprzęt niż teoretycznie znany na cały świat kowal nawet wydając większa kwotę. Patrząc na ofertę większości kowali chętnie zapoznałbym się ze statystyką ile zamówień przyjęli w ostatnim np roku.
Wypowiem sie z pozycji kogos kto ma jeszcze slaby dostep do sprzetu z tych srednich npcy, ale niektore rzeczy, mowie glownie o broniach (sporo testowalem tych ktorymi aktualnie walcze) u kowali sa calkiem spoko. Bazuje na ocenie obiektu i wlasnych odczuciach w walce z tym samym przeciwnikiem. Jesli chodzi o bron, to nie "wyjalem" jeszcze z npca takiej, ktora bylaby lepsza od kowali w Ishtar (2 rozne miejsca, jednorek i dwurek) , malo tego, czesto zaopatruje sie na aukcji w jakies "rarytasy" i je testuje - na aktualnym poziomie umow/doswa itd to wypadaja srednio w porownaniu do tych w/w . Co bedzie jak dopadne npce ktore targaja interesujaca mnie bron? Moze przyznam Ci racje.
- ostatnia reforma doświadczenia - poprzestawiali graczom sytuacje i do tej chwili widzę sprawdzanie rożnych terenów przez graczy. Tylko czy ta zmiana ożywiła aż tak tereny zapominane (npece z bronią)? Czy bardziej utrudniła jedynie życie większości, kosząc pulę sensownych terenów do bicia.
Sprawdzanie terenow uwazam na plus. Wiem ze kazdy z nas jest wygodny i najlepiej expilby zaraz obok wodki/kowala/gildii itd. . Zgodze sie moze z tym ze moglo to troche utrudnic gre starym graczom, bo napewno czesc z nich "byla" juz na wszystkich expowiskach po xx godzin, i odkrywanie ich poprostu nie bawi. Mnie wlazenie na nowe tereny i sprawdzanie sily potworkow jeszcze ekscytuje :) Z drugiej strony czy codzienne chodzenie z gildii w to samo miejsce i tluczenie tam x czy xx h te same mobki, wspierajac, badz sluchajac rozkazow jest atrakcyjne?

Dla mnie osobiscie zmiany i traktowanie mobkow z bronia jako bardziej expodajnych jak tych bez, jest dziwne. Pewnie ma to jakos zoptymalizowac prace, kod cokolwiek. Rozumiem ze "ustawianie expa z palca" grupie, badz kazdemu z osobna jest meczace, albo problematyczne kodowo? Bo teoretycznie najbardziej logiczny system expa bylby taki troche "na chlopski rozum" czyli bazujacy na wiedzy ksiazkowej/podrecznikowej/wlasnego doswiadczenia:
Zieloni:
Snotling - 10 expa
Goblin - 30 expa
Ork - 50 expa
Troll - 100 expa

Domyslam sie ze takie cos tez nie byloby idealne, bo dochodzi kwestia specy/wytrzymalosci/miejsca w ktorym te mobki sie znajduja/co posiadaja/jak wypadaja w stosunku do przedstawicieli innych ras (nieumarli, szczury itd.) itd itp.. Tylko, znowu wydaje mi sie ze (:D) jest to bardziej logiczne, ze jako slaba postac leje snoty i gobliny, pozniej orki..itd.
Poza tym, mobki ktore domyslnie nie maja broni, uderzaja lapami/pazurami jakby ta bron mialy, dla porownania postawmy obok npca ktory ma bron, a mu sie ja wytracilo. Wiec nie sadze ze taki uberowy zombi musi byc slabszy od goblina/orka (chociaz nie wiem jak wypada exp za te mobki) , malo tego,w kopalni mozna na niskim hp latwo pasc ze wzgledu na dodatkowe umiejetnosci jakie posiadaja tam nieumarli. :)

Aha, jesli chodzi o moje placze, zaczyna sie sytuacja klarowac bo umow przybywa (wiedzialem ze poziom jest, ale skilli brak:) ), i expi sie coraz przyjemniej, chociaz z czasem dalej bywa roznie.
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Blob »

Wypowiem sie z pozycji kogos kto ma jeszcze slaby dostep do sprzetu z tych srednich npcy, ale niektore rzeczy, mowie glownie o broniach (sporo testowalem tych ktorymi aktualnie walcze) u kowali sa calkiem spoko. Bazuje na ocenie obiektu i wlasnych odczuciach w walce z tym samym przeciwnikiem. Jesli chodzi o bron, to nie "wyjalem" jeszcze z npca takiej, ktora bylaby lepsza od kowali w Ishtar (2 rozne miejsca, jednorek i dwurek) , malo tego, czesto zaopatruje sie na aukcji w jakies "rarytasy" i je testuje - na aktualnym poziomie umow/doswa itd to wypadaja srednio w porownaniu do tych w/w . Co bedzie jak dopadne npce ktore targaja interesujaca mnie bron? Moze przyznam Ci racje.
Odnośnie kowali zauważam głównie stopniowe spadanie statów zbroi. Jak parę lat temu cięte były zbroje z npecy tak teraz wizowie "dopasowują" kowali do tego poziomu. Podstawowe pytanie jest czy płacąc wiecej powinniśmy otrzymywać coś bardziej sensownego, czy wzorem tarcz kuć okazjonalnie.
Bron mimo wszystko jak to określiłeś jest "spoko", czyli średnia. Bijąc określone npece można trafić coś lepszego (ze względu na losowanie). Dzieli nas jednak różnica umów i poziomów, różni się więc też postrzeganie przeciwników i doświadczenie z wyciąganiem.

Reforma doświadczenia przekręciła proporcje. Npec bez broni wcześniej bardziej opłacalny stał sie sporo mniej. Jakby wizowie mówili graczom "idźcie gdzie indziej" i tak tą zmianę traktuj. Jak statystyki i zachowania graczy się zmienią to może trochę poprawią współczynniki walki bez broni, a może nie. Nie liczyłbym na szybkie zmiany.
Awatar użytkownika
Adair
Posty: 86
Rejestracja: 21 lut 2017 09:30

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Adair »

Ktokolwiek pisał eventy w lesie na południowy-zachód od Osady - niech Cie diabli.

Spacer po tej puszczy to większe przeżycie niż salwy z okrętów Druchii.

Dziękuję. ;)
Gerlest
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2017 22:23

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gerlest »

Adventicus pisze:Cochis sory za ostry ton ale wnerwiło mnie wyciągnięcie posta, który napisałem 3 miesiące temu. Łezka się w oku kręci na wspomnienie starej brygady, dawne dzieje pozdrowienia dla Ganda i Drakonisa (czy jak cholera pisał swoje imie - skleroza nie boli) wielkie dzieki za wszystko nadal jestem uzależniony (głównie od ksiażek - lol). PBZ 4 life.
Pozdro Błażej, kopę lat :) Karol z tej strony...
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Torgen »

Adventicus pisze:Jestem za stary i zabardzo zajęty żeby marynować własny czas, czy co gorsza czas innych.
W takim razie granie w arke, a zwlaszcza staranie sie do gildi jakiejkolwiek i granie tam w miare czynnie to najgorszy z mozliwych pomyslow.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Adventicus »

Gerlest pisze:
Adventicus pisze:Cochis sory za ostry ton ale wnerwiło mnie wyciągnięcie posta, który napisałem 3 miesiące temu. Łezka się w oku kręci na wspomnienie starej brygady, dawne dzieje pozdrowienia dla Ganda i Drakonisa (czy jak cholera pisał swoje imie - skleroza nie boli) wielkie dzieki za wszystko nadal jestem uzależniony (głównie od ksiażek - lol). PBZ 4 life.
Pozdro Błażej, kopę lat :) Karol z tej strony...
Niestety nie Błażej, Jasiek z tej strony ...
Zablokowany