Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Kitol
Posty: 16
Rejestracja: 09 wrz 2015 16:44

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Kitol »

Mi to WPUAŻEM lekko zalatuje. Oby nie wprowadzili konieczności wpisywania co jakiś czas "oddychaj" bo inaczej zgon.
Awatar użytkownika
Aika
Posty: 59
Rejestracja: 22 mar 2014 22:05
Lokalizacja: Brugge

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Aika »

Zmiana z wycinaniem szczatek tez mnie smuci, ale na szczescie jest cos takiego jak "wykonaj", ekwiwalent "opraw cialo" i innych dziwolagow. Da sie przyzwyczaic.
Madame Directeur, patronne des Elfes, Demi-elfes et voyageurs
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Jennever »

Smuci ???

Zmiana jest glupia i bezsensu przy obecnych mechanizmach dotyczacych komendy wytnij moze sie okazac ze dla pieciu cial na lokacji bedziesz tam stac 10 minut zanim wytniesz wszystkie szczatki ze wszystkich cial.

WIDAC STAWIAMY NA GRWYALNOSC :>

Latwiej dac bloka na spamowanie arki setka komend do wycinania, niz udostepnic jedna komende ktora by wycinala wszystkie mozliwe szczatki z ciala.

Drodzy wizowie sami wymuszacie od graczy odpalania setek komend zamiast udostepnic im ta jedna...
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Amargein »

"wykonaj wytnij xxx z ciala, wytnij yyy z ciala, wytnij zzz z ciala" się świetnie sprawdza, nie ma powodów do narzekania. :)

Nikt nie każe odrywać pająkowi po jednej nóżce, można się ograniczyć do co cenniejszych fragmentów ciała potwora.
Shira

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Shira »

Tym razem podziękowania dla Czarodziejów za dodanie pomysłów.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Aleksa »

A teraz ja sobie trochę popłacze...
Uważam, że zmiany z możliwością zdobycia 75% poza stowarzyszeniem, uderzyły w stowarzyszenia.
Bo:
1. Po co być w stowarzyszeniu, skoro sam mogę robić to samo co w stowarzyszeniu?
2. Po co być w stowarzyszeniu, skoro nie dość, że wszystko robię sam, to jeszcze bezpiecznie?
3. Po co mam być w stowarzyszeniu, mieć nad sobą dowódce/team leadera skoro stać mnie na to, że wszystko robię sam i nikt nie musi mi rozkazywać i mną rządzić?

Z jednej strony to rozumiem, bo powoduje to, że:
1. Kto nie chce się bawić w politykę, pk - nie musi.
2. Nie trzeba się zmuszać do pójścia gdziekolwiek, skoro żadne ze stowarzyszeń go nie "jara".

Mimo wszystko, to strzał w kolano dla stowów. Rozumiem 50% dla wszystkich, ale nie 75%.
Chciałabym, żeby ktoś spojrzał na to długofalowo.
Bo ja niestety w takim rozwiązaniu jak do tej pory, widzę tylko złe zakończenie.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Goldfinger »

I bardzo dobrze. Przecież po to była ta zmiana.

Do stowarzyszeń winno się iść po to, żeby realizować, głównie RPGowo, ścieżkę/wizje stowarzyszenia. A nie po to, żeby dostać umy.

Ja jeszcze dokręciłbym śrubę mocniej stowarzyszeniom. Narzucił odgórne ramy rpg'a i obowiązków danego stowarzyszenia, tak by było to niezależne od osoby/osób na górze stowarzyszenia - podlega ocenie MG. Nie spełnia, wypada. Zakaz niezrzeszonym rpg'a związanego z danym stowarzyszeniem. To stowarzyszenie określa historie i fabułę danej "frakcji" na Arkadii, cała reszta jest demaskowana jako oszuści.

Wtedy dostaniesz odpowiedź "po co?" opartą na innym kryterium, bo to które podałaś bardziej pasuje do jakiegoś hack'n'slash'a.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Aleksa »

Goldi zgadzam się z tobą i po to zamieściłam punkt 2gi, w drugiej części mojej wypowiedzi.
Ale mimo wszystko, tak jak napisałam wyżej...
Edit:
Hack'n'slash? Mowisz, ze tak to wyglada?
To w takim razie zle wyglada arkadia... Bo zmierza chyba w tym kierunku... Tfu tfu! (oby nie).
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Goldfinger »

Stosując powyższe, do Twoich pytań:
Aleksa pisze: 1. Po co być w stowarzyszeniu, skoro sam mogę robić to samo co w stowarzyszeniu?
-> Nie możesz być Consigliore Dona poza stowarzyszeniem.
-> Nie możesz podawać się za Asrai, poza stowarzyszeniem.
-> Nie możesz być Kapitanem bądź Żołnierzem szacownej Kompanii najemnej 1/2/3 poza stowarzyszeniem.
-> Nie możesz podawać się za grożnego ogra mieszkającego w ponurej warowni w środku Gór poza stowarzyszeniem.
...itp. itd. -- to że sobie założysz nową postać, wyexpisz ją, a potem zaczniesz na prawo i lewo rpgować, że masz coś z tymi frakcjami wspólnego - to po prostu bujda na resorach, bo nie masz...
Aleksa pisze: 2. Po co być w stowarzyszeniu, skoro nie dość, że wszystko robię sam, to jeszcze bezpiecznie?
-> Jest mnóstwo rzeczy, które nie są bezpieczne. Nie zdziw się jeśli kiedyś wybuchną konflikty o artefakty na zasadzie stowarzyszenie vs. grupa podóżników.
Aleksa pisze: 3. Po co mam być w stowarzyszeniu, mieć nad sobą dowódce/team leadera skoro stać mnie na to, że wszystko robię sam i nikt nie musi mi rozkazywać i mną rządzić?
-> Nie możesz robić sama/sam niczego co jest rpgowo związanego ze stowarzyszeniami istniejącymi na Arkadii. Natomiast, jesli chodzi Ci o wyciąganie artefaktów/odkrywanie miejsc/bicie etatowych stworów - proszę bardzo... stowarzyszenia winny się realizować bardziej ambitnie niż tylko tutaj. Ten element to powinna być dla nich zwykła codzienność.
Natsume
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2012 17:42

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Natsume »

Aleksa
Czyli stowarzyszenia nie maja nic do zaproponowania oprócz umow? Jeśli narzekasz na brak chętnych w swoim stowarzyszeniu nie szukałabym przyczyny w ostatnich zmianach, a raczej zaczęła coś zmieniać na własnym podwórku.
Zablokowany