Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Chromolak
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2017 10:31

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Chromolak »

To popatrz calosciowo, z reszta to pytanie do Wizow, nie do Ciebie :)
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Eltharis »

Grałem zawodami milicjanta bretońskiego, wykidajły i zielarza. Bawiłem się świetnie.

Potem uwolniono zawody i zmieniłem na fanatyka. Jako GP brałem udział w wyprawach po magiki i etatach. Nikt nigdy mi nie powiedział, że zostaję, bo brakuje mi 25% zawodu. Do tego expiłem co najmniej imponujące dziennie, w pracy, na pełnym idlu, z włączoną paniką. Więc da się. Moja historia jako GPka bynajmniej nie była tragiczna.

Stowarzyszenia dodają nową warstwę rozgrywce. Pojawiają się konflikty z wrogami (i czasem sojucznikami też), stajesz się częścią małęj społeczności. Gra staje się ciekawsza. Same starania dają często dużo dobrej zabawy. Uważam, że pełen etat nie powinien być dla żadnego gracza zachętą do wstąpienia do stowarzyszenia, ale niestety dla niektórych osób jest.

Gracze GP są na arce chronieni. Jeśli nie dadzą nikomu powodu to nawet mutanci nie zrobią im krzywdy, a często bywają wręcz uprzejmi. Jeśli mieliby 100% zawodu, wycinali skóry z powalonych przez siebie smoków i wydobywali najlepszy sprzęt to ten immunitet musiałby się skończyć, a wtedy nowy gracz na dzień dobry mógłby zostać zarżnięty na trakcie, bo czemu nie? Gra bardzo by na tym ucierpiała.

Wiem, że to nie zostanie zmienione, ale jak dla mnie nie dość, że GP nie powinien mieć 100% zawodu, to nie jestem przekonany by neutralne stowarzyszenia mogły osiągnąć pełne szkolenie w zawodach bojowych.

Za to jeśli chodzi o kluby to jestem jak najbardziej za. Myślę, że Wizowie są otwarci na nowe pomysły, więc wystarczy przygotować i podesłać.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gianna »

Czy tylko mi wydaje się dziwne, że ktoś z noobowym kolorkiem pisze innym, że chyba słabo się orientują? Chromolak, rozumiem, że pewnie grałeś już kiedyś i może było wtedy lepiej - bo zawsze jest lepiej gdzie indziej i kiedy indziej - ale chyba jednak nie orientujesz się za dobrze w obecnych realiach. Wszystko co napisała Raenn jest i było. Nie wiem, czy jeszcze funkcjonują, ale były chociażby nieoficnalne Błękitne Wilki (nie dam głowy, czy tak dokładnie się nazywali), które zrzeszały tylko i wyłącznie gpków, a nie brakuje też wypraw na których są albo sami ludzie bez stowarzyszenia albo gpki idące ramię w ramię z neutralnymi stowarzyszeniami. Sama byłam na całkiem sporej ilości takich przechadzek. Nie bardzo też rozumiem, czemu roztaczasz taką tragiczną wizję życia jako gp, w rozsypce, z łzami płynącymi po twarzy, upodlenie, hańba i smutek... Sądzę, że gdyby przerobić to na scenariusz to każda wytwórnia filmowa chętnie odkupiłaby prawa.
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Chromolak
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2017 10:31

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Chromolak »

Wybacz Eltharis, ale nie czytalem do konca. Mam wrazenie, ze moj post zostal zle odczytany, mowilem o tym, ze w pewnym momencie konczy sie trasa gpka, staje przed wyborem, ktory trwa juz od x lat, brak drogi rozwojowej dla swojej postaci, jesli nie chce przystapic do stanu wojennego przyjetego na arce, za wyjatkiem kilku stowarzyszen (tu wylacznie rasowych), ktorych takich wojen nie prowadza. Co jesli jest czlowiekiem, i nie chce go osada? Kluby mialyby zadanie konsolidowac, zbierac graczy w jednym celu, wspomagac ich kodowo, to maja juz za zadanie kluby, ale jest ich malo, i nie zrzeszaja w sposob stowarzyszeniowy, a moglyby.

Gianna, nawet tego nie skomentuje.
Awatar użytkownika
Lieselotte
Posty: 87
Rejestracja: 19 maja 2017 19:34

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Lieselotte »

Niesławny przykład, ale kiedyś gracze organizowali się po dziesięć osób i z radością latali po różnych golemach, odgrywali rycerzy bretońskich, gdy pochodzeniówka dopiero co została wdrożona w życie. Straż Krain miała czasy swojego zaangażowania, podobnie gracze łączyli się w grupy zbójeckie. A to wszystko przy umach na 30%.

Dzisiaj, mając 75% zawodu, gracze GP mogą zebrać się w pięć-sześć osób i wyciągnąć ogromną ilość magików. Ale jakoś tego nie robią. I szczerze wątpię, żeby powodem tutaj był brak umów na 100%. Prędzej byłbym skłonny postawić tezę, że podanie wszystkiego na tacy sprawi, że GP coraz to bardziej ochoczo zaczną opuszczać MUDa. "No bo przecież wszystko już osiągnąłem".
Chromolak
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2017 10:31

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Chromolak »

Zgodze sie, ale brakuje "kalk erpegowych" czyt. gildii, stowarzyszen, klubow, organizacji - czegos co wesprze graczy kodowo. Odniose sie tedy do swojego pierwotnego pytania:
Czy interesuja was (WIzów) kluby/organizacje, ktore stanowilyby alternatywe dla mlodych graczy w celu zbierania sie i stanowienia jakiejs mniejszosci?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Werbat »

Chromolak pisze:Wybacz Eltharis, ale nie czytalem do konca.
[...]
Gianna, nawet tego nie skomentuje.
Czekaj, przyszedłeś na _forum_. Na forum się _rozmawia_. Podejście 'masz inne poglądy, to nie gadamy' nie jest rozmową. Strzelanie foszków 'nie będę cię czytał' jest w ogóle dorosłe że ja pierdolę.

Jak chcesz odpowiedzi wizów, idź napisz do MG. Tu jest forum graczy, na którym wypowiadają się gracze. Żyj z tym albo adieu.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Orrgar

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Orrgar »

Chrom wizowie bardziej czaja sie nad redukcja obecnych stowarzyszen niz rozdrabnianie graczy na wiecej klubo-stowarzyszen dajacymi dostep do full umow.
Po tym jak rasowki staly sie stowami z full umami zrobilo sie nagłe rozdrobnienie graczy.
I balans miedzy stowami a iloscia osob grajacych stal sie nieco zaburzony.

Wiec raczej arka idzie w odwrotna strone niz twoje spojrzenie.

Ogolnie wiem o co ci chodzi najlepiej pasowaloby ci by kazdy mogl zebrac swoja grupke graczy jakis swoj klubik i umki.
Kazdy tworzy "swoja gildie" nazwijmy to.

Tutaj jednak system jest inny i raczej sie nie zmieni nigdy.

Gdy konczy sie trasa gp... zaczyna sie trasa staran do gildii. tak to funkcjonowalo zawsze. Stad gildie czerpia ludzikow. Kolejny etap gry.
jesli ktos nie mial na to ochoty zostawalo ci zostac gpekiem.
Teraz doszly sine/pe/ckn/ra ktore sa w miare neutralne i raczej z nikim nie wojuja ani nikt ich specjalnie nie gania i nie morduje.

75% umwo jest wystarczajace do swobodnej gry na arce.

Dokladnie jak Liese mowi gralem ze dwa lata na gpku na umach na pobieznie jeszcze w czasach golemiarzy i bawilem sie przednio z roznymi grupami osob, a magika to ja na oczy nie widzialem a o wyprawach na nie mozna bylo sobie posuc marzenia.
Teraz macie taka opcje wasze postacie sa wystarczajaco silne by je wyciagac.


co do samych klubow wizowie zawsze wspierali rozne projekty w tym aspekcie i jak stowrzysz jakis klub opisy emoty to mysle ze masz duze szanse ze moze powstac.

P.S. I ja nie atakuje twojego spojrzenia tudiez oczekiwan, poprostu tlumacze ci jak to wyglada i ze raczej sie nie zmieni.
Chromolak
Posty: 8
Rejestracja: 04 gru 2017 10:31

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Chromolak »

Dlatego kieruje posta do Wizow. Ale trzeba przejsc przez morze nie powiem czego, zeby sie przebic przez grono obroncow Arkadii. To bardzo udane myslenie, zeby dac sie pozrec nam samym, a sobie nic nie odpowiedziec. Ale poczekamy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Rafgart »

Kolega zasluzyl na nominacje do nagrody Darwina.
Zablokowany