Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Drachen
Posty: 17
Rejestracja: 14 maja 2015 05:40

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Drachen »

Ilane pisze: Nie czytałeś też pewnie nic ze świata Warhammera, więc się nie dziwie. Nie mam pojęcia kim jesteś, ale chyba cię to personalnie ubodło. Każdy określający się mianem "znawcy Chaosu" byłby prędzej czy później gościem przedstawicieli profesji, o których wspomniałeś.

Komentarz w ostatniej części twojego posta jest prawie zabawny, edytuj go jeszcze ze cztery razy i może ci się uda.
Jaka pewnosc siebie! "Bylby" "Kazdy". To urocze jak probujesz bronic swoich bzdurek.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Terenes »

Ysar pisze: Odnośnie mojej postaci i tego co jak i dlaczego zrobiłam nie będę się wypowiadać na forum. Do tego służy gra. Osoby, które faktycznie z nią grały wiedzą co miało miejsce i dlaczego. Od osób niezorientowanych w temacie i nieuczestniczących w erpegu (i bazujących na tym co kim ktoś poza mudem powiedział) komentarzy o "brakach" nie przyjmuję. Chcesz wiedzieć co się stało - zapraszam na arkę, bo historia jest dość sroga i pare osób dobrze się bawiło i wciąż bawi w niej uczestnicząc.
Do omawiania jaki pomysl na gre jest fajny a jaki nie, co jest klimatyczne a co nie sluzy forum, a nie gra. Sama to przyznajesz gdy podejmujesz na nim tematy ogrow poliglotow, szamanow, znawcow magii i innych. Sek w tym, ze jak ktos ma watpliwosci co do Twojej gry to odbierasz to jako atak, nie czytasz co ten ktos pisze. Konczy sie rozmowa i zaczyna sie wrzask na Twojego nowego osobistego wroga.

Odnosnie reakcji na Arkadii: tak samo pisalas nam - Osadnikom - ze fajnie bedzie odegrac to na MUDzie. Gdy jednak przyszlo co do czego i zgodnie ze swoim charakterem odegralismy nieufnosc i wrogosc wobec dziwnego twora magii ktory zastapil przyjaciolke to z RPGa wyszlo wielkie NIC. To nie pretensja bo to bylo do przewidzenia. Takie odgrywanie jest trudne i rzadko wychodzi. Ja sie pogodzilem z tym ze niestety nie poznam pelnej historii Ysar na dlugo zanim zaczelas na mnie najezdzac przy kazdej mozliwej okazji.
Ysar pisze: Lekcje mrocznej mowy odbywały i wciąż odbywają się bez żadnej refleksji (no poza Ellaxem, bo on jeden ostrzegał i fajnie trzymał klimat uczenia takiego a nie innego języka) zwykłą masówką - byle gdzie, póki mithryl się zgadza.
Kiedy na Arkadii nie bylo spaczenia i gracze dzielili sie na takich co uzywali kazdego sprzetu jak leci i takich ktorzy odgrywali jawna wrogosc za noszenie takiego sprzetu. Pozniej pojawil sie spaczen, a duzo pozniej jeszcze gwardia nauczyla sie rozrozniac symbole chaosu na ekwipunku i atakowac za nie (nie wiem czy wciaz to robi). Wciaz jednak modne sa seksowne kaftany z symbolami Khaina. Mam wiec nadzieje, ze kiedys lekcja Mrocznej Mowy bedzie sie wiazac z konsekwencjami o ktorych pisalas. Chwilowo pozostaje dyskutowac o tym na forum ORAZ odgrywac na Arkadii odpowiedni stosunek do tych co tego ucza.

Swoja droga, nie uwazacie, ze czytanie ksiag o Isotach Demonicznych albo tych o Chaosie tez powinno byc obarczone duzym ryzykiem mutacji? Przyznam sie ze rzucilem sie w pierwszej chwili na ta wiedze w owczym pedzie, a pozniej pewien gracz napisal mi: "Ej, ale to przeciez wiedza zakazana. Moja postac tego nie tknie."
Chyba mial racje, co?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Ej no... to wysylacie mnie na pustki tak lekka reka? :(
Tęczowe serce... :oops:
Hasandara
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2010 02:40

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Hasandara »

Haha, Ysar, proszę cię. Pokaż mi gdzie w moim poście "Karuzela śmiechu wręcz" jest opinia na temat odgrywania przez Ciebie postaci. Wyjmij sobie kij z pewnej części ciała. bo ci szkodzi.
Orrgar

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Orrgar »

Wracajac do tematu , uderze nieco bardziej ogolnie.
Bo temat skonczyl sie i zaczely sie wycieczki osobiste i wciaganie konfliktow/checi/niecheci.


Jestem ogolnie za unikatowoscia kazdej z ras. Mialy swoje ograniczenia i bonusy w kazdym aspekcie.

Tak jak zglebianie wiedzy o chaosie, demonach powinno miec mocne konsekwencje.
Ja bym szedl w stronie opetania i niekontrolowanych reakcji postaci, uwidaczniajacych sie mutacji. I to lizniecie jej a nie zdobycia pelnej ktorej nawet demonolodzy nie posiadaja.

Czy to samo mozna podpiac pod zawody half z granitem czy z dwurecznym mieczem to dramat.
Od razu kojarzy mi sie z azjatyckimi grami.

Czy Ogr walczacy wykalaczka do dlubiania w klach ( sztyletem) ktory by musial chyba trzymac w dwoch paluchach.

Dla mnie powinny byc obostrzenia i unikatowosc kazdej z ras.

To sa tylko przyklady pierwsze z brzegu wiec nie odbierajcie tego tak ze uderzam tylko do tych ras.

Temat jest szerszy, a kazdy kto choc liznal i poczytal o ograch w warhammerze czy przeczytal dodatek o nich wie ze ogr poliglota to ... Omg.
I ni jak tego bronic sie nie da choc byscie cuda wymyslali.

Ogr najemnik / podroznik si jak najbardziej ale lingwista?

Tylko to nie jest nie wiedza graczy na temat jakiegos kanonu.

Tylko malo kto juz patrzy na rpg-a kazdy chce miec wszystko i zdobyc wszystko.

I tu nie dziala zasady dobrowolnosci jesli wizowie czegos odgornie nie blokna to wszyscy beda to miec.

Jeden mloci wiedze inny jezyki trzeci zawody.

Wszyscy maja wszystko i tak to sie kreci.

Mi jaja siwieja jak widze jak Elf uczy khazalidu w nuln.

I nie podoba mi sie to ale co moge zrobic nic.

Nie podoba mi sie i gram dalej. To tylko garsc moich przemyslen i opinii nie zadna prawda objawiona.

Co do tematu przemiany Ysar nie wypowiadam sie bo nie znam tak doglebnie elfiej magii i czy to byloby mozliwe czy tez nie.
Tu juz wiedza powinni sie wykazac Fleciarze i Flecistki w tej materii. Chociaz teoretycznie powinni znac lore swojej rasowki.

Tylko wydaje mi sie ze to juz od dawna nie chodzi do konca tak o jej przemiane a o waszej konflikty ktore przekroczyly wszelkie ramy i bariery gry.
A niektore zeszly ponizej jakiegokolwiek poziomu.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Torgen »

Ja slyszalem o elfie zamienionym magicznie w krasnoluda ktory pozniej zostal zakonnikiem sigmara. Wiec czlowiek w elfa to pikus :P
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ysar »

Hasandara - Haha... Ha... Haaaaa... :) i eot z mojej strony bo widzisz, ja się nie zamierzam z tobą bawić w personalne, nic niewnoszące zagrywki. Chcesz się pobawić chodź na muda. A nie... Zapomniałam, ty nie grasz na mudzie. Damm. No nic, to sobie nie pogramy :)

Terenesie:
to z RPGa wyszlo wielkie NIC.
Jakiego erpega... Chyba nie masz na myśli Twoich pmow. Na mudzie Twoja postac nie raczyła zrobić nic, dosłownie nić w kwestii jakiegokolwiek erpga - spotkania, czy chocby listu. Więc jesli nie wyszło to przepraszam ale nie z mojej strony. To samo tyczy się elfów, które w jakiejs (niezbyt licznej na dodatek) części reagowały wrzaskiem pozamudowym, a na mudzie tylko jakieś kwęki, które ciężko nazwać erpegiem. Najeżdżam zaś na Ciebie tylko i wyłącznie z pmów które mi i Aldaronowi wysyłałeś zamiast po prosty GRAĆ na mudzie. Zacznijmy grać ze sobą i będzie wszystko fajnie. Ja naprawdę nie jestem zbyt szybka do wpisania "zabij" kiedy mogę najpierw z kimś poerpegować.
Mam wiec nadzieje, ze kiedys lekcja Mrocznej Mowy bedzie sie wiazac z konsekwencjami o ktorych pisalas.
Zgłosiłam już pomysł na mudzie.
Swoja droga, nie uwazacie, ze czytanie ksiag o Isotach Demonicznych albo tych o Chaosie tez powinno byc obarczone duzym ryzykiem mutacji? Przyznam sie ze rzucilem sie w pierwszej chwili na ta wiedze w owczym pedzie, a pozniej pewien gracz napisal mi: "Ej, ale to przeciez wiedza zakazana. Moja postac tego nie tknie."
Chyba mial racje, co?
Bardzo ale to bardzo się z Tobą zgadzam.
juz wiedza powinni sie wykazac Fleciarze i Flecistki w tej materii. Chociaz teoretycznie powinni znac lore swojej rasowki.
Ci którzy się znają to wiedzą, do mojego odegrania zarówno postaci jak i gracze "ogarnięci" nie mieli żadnego ale. Jedyne ale jakie było to histeria na czacie elfim i poza nim, którą ciężko opanować. Swoją drogą przepraszam tą cześć elfów, która przez moją osobę została na wysłuchiwanie tego wszystkiego narażona. Gdybym wiedziała z jakim poziomem się zetknę trzymałabym się z dala. No ale nie wiedziałam.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2017 20:02 przez Ysar, łącznie zmieniany 2 razy.
Hasandara
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2010 02:40

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Hasandara »

Ysar - Nie ja zaczęłam wybiegac w twoja stronę więc trzymaj się jednej wersji, bo co chwila przeczysz sama sobie. Robi się to już dość nudne. Zaczęłaś się ciskac w moją stronę a teraz nie masz zamiaru ze mna dyskutować? Poczytaj się trochę.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ysar »

edit Stanno, masz ogromną rację ;) Dzięki ale czasem coś ze mnie wypływa pozytywistycznego, wiesz... Praca u podstaw itepe. Ale z drugiej strony te wszystkie babki kończyły marnie więc... Masz rację :D
Ostatnio zmieniony 06 paź 2017 20:33 przez Ysar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Stanno
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2016 10:10
Lokalizacja: Oberbayern

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Stanno »

@Ysar, na Litość Boską, nie daj się prowokować i nie odpowiadaj zniewagą na zniewagę. Pomyśl sobie, że z prymitywem nie warto się wdawać w dyskusję, bo niestety Twój kontratak się odbija rykoszetem nawet na biednym Terenesie! :D
Zignoruj te osobiste wycieczki, one nie są warte Twojej uwagi. Sama wpadasz w niebezpieczną spiralę, a niektórych to najwyraźniej bawi.
Zablokowany