Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Soel
Posty: 51
Rejestracja: 10 mar 2017 10:17

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Soel »

Czcigodni, dlaczego akceptacja wynalazków z SGW trwa aż tyle czasu? :( 2-3 miesiące to obecnie minimum, a chodzi jedynie o przyklepanie pieczątki (mylę się?). Gdyby przyspieszyć te procedury, świat by na tym tylko skorzystał.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Xion »

To jak w większości polskich urzędów - wniosek leży i "nabiera mocy urzędowej", żeby zostać załatwiony w ostatnim dniu przed terminem. Tyle, że tutaj nie ma terminu, więc tego... jak się przypomni, to się zrobi (swoją drogą, są i takie sprawy w urzędach).

Nie wiesz, że takie wyczekane jest bardziej wartościowe?! :D
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ulik »

Soel, już tworzenie/akceptacja wewnetrzna wynalazków trwa miesiac, dwa, bo w każdy zaangazowane są 2-3 osoby zanim projekt trafi do Magów, a liczebność/aktywność w SGW jest jaka jest (żaden przytyk, stwierdzenie faktu, taki klimat ;) ), poza tym inzynierom zdarza się o czymś zapomnieć, mieć przerwe w graniu czy po prostu nie miec weny. "Herding cats" generalnie ;)
Awatar użytkownika
Umg
Posty: 49
Rejestracja: 18 wrz 2016 16:03

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Umg »

THX za nowe title :*
Ilane nuci: Oslonmy Ilane.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Paulie »

To tez podziekuje, a i przy okazji zapytam, czy brak wyroznienia za npc'a etatowego moze wynikac z bledu, celowego dzialania, czy tez moze braku pomyslu na tytul (czytaj: mozliwe do zakodowania, ale trzeba zglosic propozycje)?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Drubin »

Czy czasem info o tych titlach nie powinno wyladowac na wiesciach?
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ysar »

Poliglota, ogr
Z całym szacunkiem do wizów i ich pracy. Z całym szacunkiem do graczy, które poświęcają masę czasu, chęci i kasy na naukę języków ale... Czy ktoś w całym tym szaleństwie nowych tytułów pomyślał chociaż minimalnie o klimacie? Ogr? Poliglota? W jakim wszechświecie? Bo na pewno nie w tym. To samo znawca... Tylko czekam aż błyśnie ogr - znawca magii i jej tworów - prawie czarodziej. Zgłaszałam już w grze propozycję by title z wiedzy nieco rozszerzyć, by klimatem pasowało do postaci, która za cholerę żadnym znawcą być nie może . Nie wiem czy tylko mnie to razi, jeśli tak to przepraszam ale... Ale.

Moje zgloszenie pomysłu globalnego z 30 września, nie chce mi się tego pisać jeszcze raz.
Odnosnie ostatnich zmian w tytulach chcialabym zwrocic uwage na kilka nie do konca chyba zamierzonych efektow tych zmian w tytulach z wiedza oraz jednego - chyba bledu, nie zglaszam go jako blad bo w nie wiem, moze takie bylo zalozenie. Pierwsza rzecz - tytul Znawca - strasznie sie to gryzie klimatycznie z rasa ogra, ktora z natury coz jest glupia i raczej sie na niczym nie zna. Nie wyobrazam sobie klimatycznie ogra ktory osiagnie pelnie wiedzy o magii. Znawca magii i jej tworow - ogr. Bedzie to problematyczne w przyszlosci.
Moja propozycja wyglada nastepujaco: moze warto by rozszerzyc mozliwosc wyboru jak sie chce prezentowac swoja wiedze - i tak na przyklad w przypadku pelnej wiedzy do goblinoidach bylby np dwa tytuly Znawca goblinoidow, Lowca zielonoskorych - pasuje i do ogra i do elfa i do uczonego, pozwala tez uniknac 50 postaci biegajacych po mudzie z tytulem znawcy. Urozmaici gre. Pasuje tez do nieumarlych, wampirow, a nawet starszych ras - bo moze ktos ma ochote odgrywac lowce starszych ras. Lowca nie pasuje jedynie do magii i jej tworow io trzeba by bylo go zastapic innym okresleniem przykladowo Poszukiwaczem, Poszukujacym, Zglebiajacym itp. Z gory dziekuje za wziecie powyzszego pod uwage.
ps. Skoro ktoś może być wrogiem i się tym wyróżniać, to czemu nie przyjacielem?
Astor
Posty: 37
Rejestracja: 05 sty 2015 22:57

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Astor »

Ysar pisze:
Poliglota, ogr
Z całym szacunkiem do wizów i ich pracy. Z całym szacunkiem do graczy, które poświęcają masę czasu, chęci i kasy na naukę języków ale... Czy ktoś w całym tym szaleństwie nowych tytułów pomyślał chociaż minimalnie o klimacie? Ogr? Poliglota? W jakim wszechświecie? Bo na pewno nie w tym. To samo znawca... Tylko czekam aż błyśnie ogr - znawca magii i jej tworów - prawie czarodziej. Zgłaszałam już w grze propozycję by title z wiedzy nieco rozszerzyć, by klimatem pasowało do postaci, która za cholerę żadnym znawcą być nie może . Nie wiem czy tylko mnie to razi, jeśli tak to przepraszam ale... Ale.

Moje zgloszenie pomysłu globalnego z 30 września, nie chce mi się tego pisać jeszcze raz.
Odnosnie ostatnich zmian w tytulach chcialabym zwrocic uwage na kilka nie do konca chyba zamierzonych efektow tych zmian w tytulach z wiedza oraz jednego - chyba bledu, nie zglaszam go jako blad bo w nie wiem, moze takie bylo zalozenie. Pierwsza rzecz - tytul Znawca - strasznie sie to gryzie klimatycznie z rasa ogra, ktora z natury coz jest glupia i raczej sie na niczym nie zna. Nie wyobrazam sobie klimatycznie ogra ktory osiagnie pelnie wiedzy o magii. Znawca magii i jej tworow - ogr. Bedzie to problematyczne w przyszlosci.
Moja propozycja wyglada nastepujaco: moze warto by rozszerzyc mozliwosc wyboru jak sie chce prezentowac swoja wiedze - i tak na przyklad w przypadku pelnej wiedzy do goblinoidach bylby np dwa tytuly Znawca goblinoidow, Lowca zielonoskorych - pasuje i do ogra i do elfa i do uczonego, pozwala tez uniknac 50 postaci biegajacych po mudzie z tytulem znawcy. Urozmaici gre. Pasuje tez do nieumarlych, wampirow, a nawet starszych ras - bo moze ktos ma ochote odgrywac lowce starszych ras. Lowca nie pasuje jedynie do magii i jej tworow io trzeba by bylo go zastapic innym okresleniem przykladowo Poszukiwaczem, Poszukujacym, Zglebiajacym itp. Z gory dziekuje za wziecie powyzszego pod uwage.
ps. Skoro ktoś może być wrogiem i się tym wyróżniać, to czemu nie przyjacielem?
Jako ogr poliglota pani Ysar dedykuję poniższy link i pozdrawiam serdecznie. :)

https://m.youtube.com/watch?v=JkCakV9Tu1Q
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ald »

Astor pisze: Jako ogr poliglota pani Ysar dedykuję poniższy link i pozdrawiam serdecznie. :)

https://m.youtube.com/watch?v=JkCakV9Tu1Q
:lol: :lol: :lol:


Mnie się wydaje, że to super iż wizowie dali możliwośc tylu różnych titli, i to że w temacie ich wyboru jest pełna wolność to świetna sprawa. Pomysł z różnymi ich odmianami jest fajny, ale póki nie wprowadzono czegoś takiego w życie nie zapominajmy iż utrzymanie klimatu spoczywa na graczach. Można przekonująco wyerpegować ogra mądralę, a można nie radzić sobie ze skleceniem zdania złożonego a mimo tego przedstawiać się tytułem Poligloty, "bo można".
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Gianna
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2015 11:23
Lokalizacja: Luccini

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gianna »

To ja zgodzę się z Aldem i dodam że jeśli ktoś się stara, to da się to wszystko ciekawie odegrać (bądź co bądź, Astor zawsze odgrywał ogra mądrego jak na ogra i dzięki temu nie razi to w oczy; z kolei istnieją także w realiach ogrzy szamani i choć nie spotka się takiego na Arce, to jednak byliby oni na ogrze standardy znawcami magii). A jeśli ktoś nie odgrywa fajnie i wiarygodnie, wybierze tytuł, gildię czy pochodzeniówkę bez przemyślenia, jest spora szansa, że po prostu nie będzie traktowany poważnie.

I tak szczerze, moim zdaniem ogr poliglota jest dużo mniej kontrowersyjny niż człowiek przemieniony w elfa, a jak wiadomo i takie rzeczy się zdarzają.
Maly zezowaty kurczak piszczy: Zostawilem Giannie dobre auto, ale zgubila.

"Najlepsza Gianna to martwa Gianna." Werbat

Obrazki
Zablokowany