Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Slain
Posty: 93
Rejestracja: 23 maja 2012 21:05

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Slain »

Problem leży w tym, że jak się leci na pałę po tak trudnym terenie jak Brokilon to się umiera. Popytajcie najpierw, pogadajcie z ludźmi/nieludźmi, którzy mogą wiedzieć więcej. Jak się domyślam, między innymi po to jest ten quest - żeby wywołać pewną interakcję między graczami. Jak ktoś rozumuje na zasadzie "pobiegnę na hurra i jakoś to będzie, a jak nie będzie to gratulacje dla wizów, odechciewa się eksplorować" to życzę dużo czasu na odexpianie.
Awatar użytkownika
Kargrim
Posty: 12
Rejestracja: 06 kwie 2015 22:46

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Kargrim »

Jak dla mnie rewelacją jest, że Brokilon jest jaki być powinien - niedostępny.

99% umieralności nie-elfów byłoby super. 8-)
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gerdia »

Podziękowania dla Taraela.
Mała rzecz, a dla nas taaaaaaka radość :)

Pozdrawiam,
G. :roll:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Herenvarno »

Pewnie w tym temacie plakano juz nie raz na cene kamieni szlachetnych.
Ale takie, warte mniej niz zlamany noz, to juz mistrzostwo w klasie.

Kod: Zaznacz cały

Oceniasz starannie zoltawobrazowy monacyt.
Zgodnie z brzmieniem nazwy monacyt to niezwykle rzadki krysztal w czerwonobrunatnej barwie przechodzacej miejscami w zolc. Jego podluzne slupki sa prawie calkiem przezroczyste i zdaja sie byc bardzo kruche.
Kamien ten jest naprawde malutki jak na monacyt.
Oceniasz, ze zoltawobrazowy monacyt wazy 2 gramy, zas jego objetosc wynosi 1 mililitr.
Wydaje ci sie, ze jest wart okolo 6 miedziakow.
Re Kristoff.
Faktycznie, kamien ma dwa gramy. Pomyslec, ze najmniejszy kamien szlachetny w RL jest wiecej wart (nawet nieoszlifowany) niz zlom, z dowolnego sztućca.
Niz kawalek sznurka lezacego na drodze.
Pomyslec tez, ze topick nie ma nazwy "Placze na placzacych".
Z dwoch postow, tego ktory ja umiescilem, oraz tego ponizej, ktory jest nie na miejscu?

Edit
Kristoff,
Raczyles przeczytac wszystkie moje posty by je ocenic? To budujace. (Prawde mowiac watpie)
Pomijajac wulgaryzm ktory stosujesz w PW, pomijajac lamanie zasad Arkadii, ktore stosujesz w grze, dorzuc do listy pisanie nie w temacie na Forum.
"Nowe Placze na Magow" sa po to, by kazdy mogl wypowiedziec sie w kwestii tego, co uwaza za bledne/niestosowne/niedopracowane. Nie musi ten osobnik miec racji, moze pisac o swoich odczuciach.
Komentarz w sprawie tego, czy odczuwa ten ktos podobnie do innych (czy tez zasadnie, czy moze sie myli) jest tu zupelnie zbedny (w koncu temat bardziej jest po to, by zwrocic uwage Wizzow na to, ze cos moze sie nie podoba, nie zas po to by jakis Kristoff czy inny user mial pole do "pojechania" sobie po kims.).
Mozesz sie nie zgadzac z Moja, czy opinia innych, Twoja wola i Twoj wybor.
Mam jednak cicha (choc prawdopodobnie nieuzasadniona niczym) nadzieje, ze jak nie masz nic do powiedzenia w temacie wątku, to zatrzymasz swoje komentarze dla siebie.
Zaspokoisz moja ciekawosc, jak nazywasz "pisanie nie w temacie" ? To nie spam?
Khristoff pisze:Haernvarno, taka prośba do Ciebie jest. Skoro już musisz myśleć, to rób to we własnym zakresie i nie dziel się z nami każda swoja durna myślą spamując forum.
Samozwanczy rzecznik wszystkich uzytkownikow formum.
Sparafrazuje pewne znane powiedzenie z zamierzchlych lat, ktore umieszczano na forum
"Nie chcesz , nie czytaj."
Ostatnio zmieniony 30 maja 2015 22:38 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 8 razy.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Przestań spamować bzdurami człowieku, kamień ma dwa gramy więc jakiej wartości za taka drobinkę niby się spodziewasz...

Wszystkie 805 postów które napisałeś to stek bzdur. Zajmij się może graniem, albo idź porobić coś bardziej wartościowszego niż spamowanie forum.
Tak to co wyprawiasz to nic innego jak tylko spamowanie. EOT

Skammkell pisze:Gratuluje nowego Brokilonu, nie wiem co za mistrz to wymyślił ;)

Zostajesz złapany przez pułapkę z rzemieniem.
Wyjmujesz 1 miecz z pochwy.
Nie umiesz przeciac rzemienia!
Miecz wypada na ziemie.
Wyjmujesz 2 miecz z pochwy.
Nie umiesz przeciac rzemienia!
Miecz wypada na ziemie.
Wyjmujesz sztylet z pochwy.
Nie umiesz przeciac rzemienia!
Sztylet wypada na ziemie.
Pojawiają się driady.
Umierasz.
:D :D :D
Naprawdę aż chce się eksplorować nowe tereny;]
To już jest wyjątkowo żałosne, teren nie jest nowy tylko zmieniony. Ten mechanizm działa tak samo jak działał zawsze, a ten kawałek pseudo loga świadczy tylko o nieogarnięciu autora.

Edit: Nie do końca miałem tutaj rację. Biję się w pierś.
Autor jednak po prostu słabo zna świat arkadii.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015 15:18 przez Khristoff, łącznie zmieniany 2 razy.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Larius »

Khristoff z własnego doświadczenia wiem, że mechanizm ten działa zupełnie inaczej.

Edit: Ale z resztą się zgadzam. :P
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Yarel
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2013 09:46

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Yarel »

Któryś z magów kiedyś napisał na forum odnośnie urealniania świata Arkadii, w związku z tym, iż nie sposób uczynić niektóre kwestie w grze realnymi są one zbalansowane odpowiednio do świata i życia w nim. Dlatego kamienie są zbalansowane do gry i grywalności a nie odzwierciedlają rzeczywistej wartości jaką mają irl.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Herin »

Dawnymi czasy na takich rzadkich drobinkach można było zbić niezła kasę u kupców. Ludzie szukali takich do pochew i temblaków. No ale świat się zmienił ;)
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Herenvarno »

Oczywiście, jest to dla mnie zrozumiale.
Myślę jednak sobie (być może blednie) ze majątek który może być znajdywany przy przeciwniku, jest odliczany od puli expa.
I tak, przykładowy "gravier" (wiem ze nie maja kamieni, to tylko przykład) gdyby nie dawał kamieni, dawałby teoretyczne 1000 Exp.
Jednak skoro kamienie dają, to ten exp jest pomniejszany o np. średnią wartość kamienia, jaki da się przy nim znaleźć (wartość przeliczona na Exp)., bez względu na to, czy kamień się wylosuje, czy nie.
Skoro już znajduje kamień, to chciałbym żeby to była nagroda (nawet rzadziej spotykana niż teraz), niż tylko symboliczny gest.
W końcu, wedle mojej obserwacji, "płacę" za taki kamień za każdym razem kiedy zabije przeciwnika, który go może mieć.

Wszystko to oczywiście, jest subiektywnym spostrzeżeniem, które naprawdę nie musi być zbliżone do prawdy.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ethel »

Blednie.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Zablokowany