Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Trfog »

To mowisz, ze potrzeba wiecej reform. Np. dodanie elitarkek dla MC i OK.
Awatar użytkownika
Duruk
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2009 08:15

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Duruk »

Ocho ... wypłakałeś kasacje "dobrych" elitarek, teraz będziesz płakał o dodanie "złych" elitarek?
Miodzio :)
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Ilane »

Aby było sprawiedliwie, to teraz na 15 lat powinni ci źli dostać elitarki :evil:
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Trfog »

Albo chociaz Ishtar. :D
Awatar użytkownika
Duruk
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2009 08:15

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Duruk »

Ilane pisze:Aby było sprawiedliwie, to teraz na 15 lat powinni ci źli dostać elitarki :evil:
Thrfog pisze:Albo chociaz Ishtar. :D
No ale teraz już jest sprawiedliwie... i o taka sprawiedliwość żeście płakali
I teraz chcecie ten słodki owoc porzucić w imię kolejnej "sprawiedliwości"?
Gratuluję ...

edit: poprawka cytatu
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Trfog »

Wiesz jaki koloryt by dodalo tych kilku graczy majacych elitarny zawod wiedzmina, chodzacych po Ishtar, aby wybrac mniejsze zlo?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Zamawiam imie Geralt i biale wloy!! No i Yenefer jako prywatny NPC od dawania ... eliksirow!!!

A tak poważnie elitarki można było by wprowadzić jako postacie "jednorazowe" giniesz to zakładasz nowa postac.

No i wprowadzenie kolejek typu

Podaj swe imie: Geralt haslo:xxxxx
Niestety w swiecie jest już jeden wiedzmin musisz poczekać az się wyloguje :P
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Einholt »

Trfog pisze:To mowisz, ze potrzeba wiecej reform. Np. dodanie elitarkek dla MC i OK.
Przeciez wlasnie OK to teraz elitarka o elitarnych ogrzych cechach, wiec tak uwazam, ze potrzeba wiecej reform :P
Narmaniel

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Narmaniel »

A zamiast wymagać kodowego wsparcia elitarności, nie możemy wszyscy po prostu zacząć być elitarni? Założyć, że wszyscy gracze Arkadii to elita.
Bianik
Posty: 29
Rejestracja: 04 lis 2014 16:44

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Bianik »

To może ja dorzucę swoje trzy grosze.
Co do elitarek to ja specjalnie płakać po nich nie będę. Sorry panowie 8-)
Rozumiem radość chłopaków z drugiej, mrocznej strony bo gdybym miał padać od szarży w 1,64 sek i odrabiać lvl pół roku to najzwyczajniej w świecie zrezygnowałbym z takiej zabawy bo masochistą nie jestem ;)
Elitarnych chłopaków też rozumiem. Człowiek grał X lat, odgrywał postać jak umiał, do umów się przyzwyczaił, a na dodatek zapewniano go, że mu ich nie odbiorą a tu klops. Troszkę nie fair ze strony wizów, ale jak mawiają - "nie podoba się, nie graj" :P
Ale do rzeczy.
Moim zdaniem wizowie ciut niefortunnie podeszli do tej reformy. Owszem, spece elitarek były przegięte i co do tego nie ma wątpliwości. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu obcięcie tego speca i zostawienie defów na dotychczasowym poziomie. Skoro Zakon ma być tym strażnikiem Imperium, to niech ma wysokie umy drużynowe, tak aby ci dobrzy, pod wodzą zakonnika szli w bój słuchając się go ślepo :) ot, taka wizja. A skąd ona?
Ano stąd, że nauczony latami grania po dobrej stronie obawiam się, że niebawem MC urośnie w siłę. I nie mam tu na myśli leveli, ale liczbości. Dojdzie do tego, że wieczorami grupa (grupy?) mutantów radośnie będą przemierzały Imperium wzdłuż i wszerz radośnie plądrując i mordując wszystko co się rusza, a w tym czasie dobra strona pochowa się po gildiach lub odpali secondy.
Do tej pory kiedy chłopaki z MC wpadali do Nuln (a przeważnie są oni liczniejsi, o levelach nie wspominając), można było poprosić o pomoc któregoś z zakonników i jakoś tam szanse się wyrównywały. Teraz obawiam się, że podjęcie choć trochę wyrównanej walki będzie niemożliwe. Obym się mylił.
A może teraz, gdy mamy trochę więcej graczy, wszyscy sobie choć trochę odpuszczą :D Jak pokazała moja kasacja, są po tej drugiej stronie osoby, które widząc podbindowaną postać nie atakują z automatu, czasami zagadają, upewnią się, czasem zaatakują, ale nie ganiają jakoś specjalnie (a może to ja dobrze spierdzielam :P ). Tym osobom chciałbym w tym miejscu podziękować :)

@Delgar
Delgar pisze: Jest jeszcze jeden plus obcięcia elitarek. Daje to ogromne możliwości gildiom, które w zamyśle nie powinny mieć "alignmentu". Mam na myśli takie stowarzyszenia jak KG, KS, OK, itp. Do tej pory oddech zakonu przekonywał KG do walki po stronie drużyny światła. Obecna sytuacja "geopolityczna" daje szansę na nietypowe konflikty, jak za dawnych czasów gdy KG walczyło z WKS czy z Zakonem. Drażniło mnie w Arkadii wprowadzenie "Tolkienowskiego" podziału na "dobrych" i "złych"; zarówno w Warhammerze jak i u Sapka świat był w różnych odcieniach szarości.
Tutaj Cię zmartwię. Swego czasu VR próbowało wyrwać się z sojuszu DŚ, zająć się organizacją igrzysk i utrzymywaniem porządku w Nuln (takie są założenia gildii) i starać się być w jakimś tam sensie gildią neutralną. Udało się nawet zawrzeć rozejm z OK i zacząć działać w tym kierunku. Niestety geopolityka Arkadii jest tak skostniała, że wszelkie próby zmiany tego stanu rzeczy spotykały się z życzliwym pukaniem się w głowę i wyśmiewaniem na IRCu przez członków pozostałych stowarzyszeń wchodzących w skład DŚ. Ostatecznie wszystko wróciło na stare tory.
Podobnie rzecz ma się ze Strażą Krain. Rotkiv chciał zmienić nieco założenia klubu: viewtopic.php?f=4&t=665
Można poczytać tam czym to się skończyło. Nie bo nie, bo od zawsze było tak i co zrobisz? Nic nie zrobisz.
Osobiście bardzo mi szkoda, że wszelkie próby zmiany zaistniałego stanu rzeczy są niemal nie do ruszenia, bo chętnie zobaczyłbym jakieś zmiany w ogólnej geopolityce Arkadii, bo obecnie jest po prostu najzwyczajniej nudno w tej kwestii.

A teraz czekam na falę krytyki 8-)
Zablokowany