Nowe płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Hunvert
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2012 07:51

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Hunvert »

Zobaczymy Haernie czy Twoje porównanie będzie równie trafne jak doczekamy zapowiadanej reformy expa/leveli ;)
.. wystarczą spuszczone spodnie i chwila nieuwagi, by ktoś nieżyczliwy dobrał ci się do dupy.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Coronius »

Brygu: jak tylko mój niestandardowy opis będzie zabijał dwuręcznym toporem z rannego to sam zgłoszę, żeby go zabrać.

edit: kasę też się prościej teraz zarabia niż kiedyś.
Gron
Posty: 8
Rejestracja: 28 wrz 2009 19:45

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gron »

Drogi Haernie...
Ale dlaczego ktoś miałby dogoniać tego kto zaczał grac 10 lat temu?
Nie rozumiem tego podejscia, zmieniono rzeczy ktore działały i miały sens... ostatnia zmiana miala by sens gdyby jednak utrzymać elitarne gildie
nie wiem grałem w arke ladnych pare lat temu, a teraz wracam i widze ze jest inaczej - wcale nie jest lepiej, zrobiliscie wiele ciekawych i fajnych rzeczy, nawet podobalo mi sie to ze jest tyle zawodow - zlodziej, wikidaljlo etc.
ale teraz wrzuciliscie wszystkich do jednego wora. Zlikwidowaliście wiele fajnych reliktow jak TW, ZT, ktore mialy klimat... a teraz? coz wydaje mi sie ze wizowie nie maja pomyslu na arke, albo jestescie oderwani od rzeczywistoci literek
Wyrazam swoja opinie, ja nic nie stracilem na tej zmianie, ale naprawde nie rozumiem tych zmian :) i dochodze do wniosku chyba nikt ich nie rozumie:)

Mam jeszcze jadno spostrzezenie, ze chyba administracja arkadii zaczela wzorowac sie na wielkich wzorach zarzadzania Pol Pocie, Mao, Leninie wielkich praktykach ujednolicania i wyrownywania szans :)
Nie podoba sie? To nie graj!
Stare Arkowe Powiedzenie
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Herenvarno »

Gron pisze: Ale dlaczego ktoś miałby dogoniać tego kto zaczał grac 10 lat temu?
Wiem ze pytanie bylo retoryczne i nie skierowane do mnie. Zadam tez taki rodzaj pytania, nie skierowany do nikogo:
Ale dlaczego ktos niemialby miec mozliwosci dogonienia kogokolwiek zaczynajacego kilka lat przed nim?
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015 13:59 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Trfog »

ale teraz wrzuciliscie wszystkich do jednego wora. Zlikwidowaliście wiele fajnych reliktow jak TW, ZT, ktore mialy klimat... a teraz? coz wydaje mi sie ze wizowie nie maja pomyslu na arke, albo jestescie oderwani od rzeczywistoci literek
Dlatego online jest srednio o 80 wiekszy niz rowno rok temu. :)
Gron
Posty: 8
Rejestracja: 28 wrz 2009 19:45

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Gron »

Trfog pisze:
ale teraz wrzuciliscie wszystkich do jednego wora. Zlikwidowaliście wiele fajnych reliktow jak TW, ZT, ktore mialy klimat... a teraz? coz wydaje mi sie ze wizowie nie maja pomyslu na arke, albo jestescie oderwani od rzeczywistoci literek
Dlatego online jest srednio o 80 wiekszy niz rowno rok temu. :)
no argument ... na ktory odpowiem tak
dlatego online jest srednio o 100 osob mniejszy niz 10 lat temu :)
jesli stales w kolejce zeby sie zalogowac na muda - i nie nie w swieta a w normalny dzien potrafilo byc 225 osob online :) :)
Herenvarno pisze:
Gron pisze: Ale dlaczego ktoś miałby dogoniać tego kto zaczał grac 10 lat temu?
Wiem ze pytanie bylo retoryczne i nie skierowane do mnie. Zadam tez taki rodzaj pytania, nie skierowany do nikogo:
Ale dlaczego ktos niemialby miec mozliwosci dogonienia kogokolwiek zaczynajacego kilka lat przed nim?
hehe ale nikt ci nie broni :) to ze nie mozesz zostac zt czy tw, to nie wina graczy ktorym zabrano gildie i umy...
to inaczej dzis zabrano tym ludziom umy i czas - czas ktory poswiecili garajac, to z kad wiesz czy zaraz ciebie nie spotka podobna sprawa np obciecie twojego poziomu - bo za duzy? :)
to ze reforma nie dotknela ciebie nie oznacza ze ten walec ktory zaczal sie to czyc nie dogoni rowniez ciebie :)

ja bym wrocil do czasow kiedy byly gildie zawodowe, gildie rasowe, i stowrzyszenia roznej masci - w tedy tez bylo fajnie i arka dawala kupe zabawy
zmiany ktore teraz sie pojawiaja zmierzaja do zabrania tej fajnej zabawy ktora przez ostanie 16 lat nam towrzyszy :)
Nie podoba sie? To nie graj!
Stare Arkowe Powiedzenie
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Herenvarno »

Gron pisze: Ale dlaczego ktoś miałby dogoniać tego kto zaczał grac 10 lat temu?
Heranvarno pisze: Ale dlaczego ktos niemialby miec mozliwosci dogonienia kogokolwiek zaczynajacego kilka lat przed nim?
Gron pisze: hehe ale nikt ci nie broni :)
Wydaje mi sie, ze pierwsza wypowiedz Gronie, neguje druga? Troche niespojne.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015 14:28 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Hargrim

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Hargrim »

Tak naprawdę chodzi w tej grze tylko o to, aby był ruch na traktach, aby gra sprawiała wrażenie "żywej". Teraz tak jest. Jako osoba wracająca do Arkadii po wielu latach jestem zachwycony zmianami i tym, ile fajnie rpegujących osób można spotkać na expie (poza niektórymi znudzonymi graczami z zawodówek - nie ma nic bardziej zniechęcającego do starań w gildii niż widok idlującego porucznika, który atakuje i zasłania tylko, jeśli dostanie rozkaz). Ależ radości mają i będą mieć teraz gpeki z konieczności zdobywaniu w trudzie, pocie, krwi i znoju wielu, wielu mithryli na speca!
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015 14:28 przez Hargrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Bragor
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2015 14:16

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Bragor »

Mam kilka propozycji zbilansowania i wyrównania szans tym którzy tego potrzebują i dla nowych graczy.

1 Tygodniowy czas gry np 2 godziny - czemu ktos kto gra mało ma byc stratny od tego co gra dluzej i miec mniej. Moze tez nigdy nie dogonić tego co ma wiecej bo np umrze.

2 Tygodniowy przyrost expa jak wyzej

3 Wszyscy niech maja zwiedzil i apoka kasuje nadmiar expa itp

Nie oszukujmy się ci co graja grac beda a ostanie zmiany swiadcza, ze jest nas coraz wiecej i bedzie coraz wiecej dlatego w imie sprawiedliwosci dziejowej dajmy nowym graczom szanse.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe płacze na magów

Post autor: Paulie »

Elitarki zawsze byly trudnym i chyba najczesciej dyskutowanym tematem, a decyzje administracji o podjeciu ruchow w zwiazku z nimi uwazam za dobra. Niewatpliwie zawody ZT, TW i ZS byly zupelnie niedostosowane do obecnych realiow muda, ktos musial sie z nimi w koncu zmierzyc. Argumentacja, ze sie nalezalo w wyniku staran o dolaczenie do gildii jest conajmniej smieszna - wiele graczy podejmowalo takie starania do przeroznych stowarzyszen, nie otrzymujac podobnego wynagrodzenia co uprzywilejowana trojka.
Idac dalej, nie podoba mi sie zupelnie to, jak z tematem sobie poradzano. Pewne rzeczy niezwykle trudno odegrac bez odpowiedniej podkladki mechanicznej (jak chociazby postac zabojcy trolli), fabularnie postacie z elitarnych stowarzyszen byly(/sa?) milym urozmaiceniem swiata, a walki z nimi byly nadwyraz ekscytujace (masowe; pk, szczegolnie z szarza, bylo totalnym nieporozumieniem), zdecydowanie dajac wiecej frajdy, niz realizacja jakichkolwiek innych konfliktow gildyjnych. Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem byloby wywalenie stuna z rycerza, obnizenie ciut wysokosci treningow (a i moze nawet to nie, przy ostatnim podpakowaniu masowych szkolen) i otworzenie trenerow na nowe postacie. Nie byloby tak sprawiedliwie jak teraz, byloby za to bardziej interesujaco, ciekawie, barwnie. Realizacja idei "rowno dla wszystkich" nie jest trafnym pomyslem.

I jednak, mimo wszystko, bedzie mi brakowalo postaci z elitarnymi zawodami.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zablokowany