Straż Krain

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Straż Krain

Post autor: Rotkiv »

Straż Krain - klub założony w 1998 roku. Jak można wyczytać w spisanych historiach, spotkanie założycielskie odbyło się w karczmie "U Rudolfa" w Nuln, a obecni na nim byli:

Taloc, elf
Dhor, krasnolud
Yarps, krasnolud
Duncan, człowiek
Reh, elf
Valentine, człowiek
Lothar, człowiek

Świat Arkadii był wtedy mniejszy, a nowo powstała Straż Krain miała wówczas środki do walki z nielicznymi jeszcze wrogami. Nawet później strażnicy dawali sobie radę, jednak spopularyzowanie umiejętności zasłanianie (wcześniej na wyłączność SK jako jeden z emotów) oraz powstawanie i rozwój gildii (tych złych i tych dobrych) sprawiły, że SK coraz bardziej była spychana na margines.

Idea powstania klubu łączyła się z PK, co w chwili obecnej mija się z możliwościami (strażnicy podejmujący walkę z niektórymi wrogami robią to również jako członkowie gildii). Oczywiście zawody zostały uwolnione i można byłoby stworzyć silną SK opartą na niezgildiowanych ludziach ze specami, jednak ciężko jest konkurować z gildią będąc klubem. Taka koncepcja (była próba wdrożenia jej podczas reformy) szybko umarła w zarodku.

Kiedyś był też pomysł (z tego co wiem poparty projektem Taloca) aby SK stała się gildią, do tego jednak nie doszło i pewnie nigdy nie dojdzie.

Oprócz tej drogi jest jeszcze inna szansa (nie wymagająca od Wizów wielkiego nakładu zmian lub zupełnego ich pominięcia) na przetrwanie klubu, który powoli dogorewa. Klub musiałby zmienić swój charakter i wyrwać się z matni PK (może za cenę odgildiowania członków SK?). Zmiana nie byłaby wielka. Jednym z celów klubu zawsze była pomoc nowym graczom, których ostatnio jest całkiem sporo. Może to jest szansa na renesans Straży Krain. Osoby (musiały by to być nadal postacie o nieposzlakowanej opinii/praworządne, ponadto jestem za utrzymaniem tradycji o nieprzyjmowaniu ogrów) chcące pomagać żółtodziobom, mogłyby się stowarzyszać w odnowionej Straży Krain.

Strażnicy nadal walczyliby ze złem (organizując wyprawy lub po prostu walcząc ze złymi NPCami), a w stosunku do graczy pełnili by funkcję co najwyżej rozjemczą. Głównym celem byłaby pomoc młodym, wspólny EXP (czyli też zrzeszanie bardziej ogarniętych i chętnych do służby żółtodziobów) i uczenie RPG, który nosiłby ślady światopoglądowe SK.

Temat założony z obawy o przetrwanie klubu (który towarzyszy Arkadii praktycznie od jej początków) oraz z nadzieją propozycji rozwiązań (ze strony graczy i wizów) dotyczących działalności dzisiejszej SK.

Rotkiv, Komendant SK
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Straż Krain

Post autor: Larius »

Ja to bym widział Straż Krain jako w pełni prosperującą gildię. I podstawy RPGowe miałaby dobre i na pewno znaleźliby się chętni, żeby do takiej gildii dołączyć. Obecnie straż krain wymarła, bo nie oferuje tak naprawdę nic poza otoczką RPGową i konfliktem z siłami zła, które dla wielu graczy gdy nie mają miejsca gdzie się mogą czuć bezpiecznie, są po prostu nie na rękę.
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Amarr
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2014 13:03
Lokalizacja: Rotherham

Re: Straż Krain

Post autor: Amarr »

Wspieram Lariusa....

Straz Krain jest jedynym klubem na Arkadii ktory ma podwaliny pod gildie, i ktory nota bene jest bodaj najstarszym istniejacym klubem na Arkadii.

Ale warto ze strony MG sie przyjzec temu zagadnieniu, naprawde dawno nie widzialem nowych Straznikow, a i zapewne Rotkiv jako Komendant to potwierdzi...
Sad tears walkin in the cloudly heaven, looking for a shining star...
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Straż Krain

Post autor: Gruer »

Jedynie chyba w takiej postaci miałoby to sens. Bo dla większości zainteresowanych "młodych" postaci oznaczałoby to jedynie ciągłe kłopoty i permanentny wpierdziel od gwiazd pk które zaczynają dzień od szukania "mocnych przeciwników" na gobasach koło Nuln. :lol:
Przy sytuacji kiedy niemal każdy ma zawód a nieliczni strażnicy są w kilku gildiach po całym arkadiowym świecie formacja SK nie ma jak funkcjonować i nie ma też czym zachęcać.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Straż Krain

Post autor: Gerdia »

Jeśli Straż Krain miałaby charakter organizacji tymczasowej (po osiągnięciu pewnego pułapu wiedzy podopieczni ruszają swoją drogą lub zostają w SK jako opiekunowie i poświęcają się nauczaniu kolejnym żółtodziobom) dającej wsparcie i zaplecze wiedzy o szeroko pojętym rozwoju każdej rasy w każdym kierunku - to pomysł jest wart uwagi i poważnemu zastanowieniu się nad wsparciem kodowym.

Pytanie podstawowe brzmi czy znajdą się gracze, którzy nie będą tęsknić za pvp i udziałem w różnych konfliktach,
a poświęcą w 99% niedoświadczonym graczom?

Trzymam kciuki :)

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Drakan
Posty: 28
Rejestracja: 15 sie 2011 12:53

Re: Straż Krain

Post autor: Drakan »

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś była taka postac,
Brek - był niesamowity, komando może cos o ty powiedziec ;)
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Straż Krain

Post autor: Hurio »

Gerdia pisze:Pytanie podstawowe brzmi czy znajdą się gracze, którzy nie będą tęsknić za pvp i udziałem w różnych konfliktach,
a poświęcą w 99% niedoświadczonym graczom?
Nie problemem jest znalesc takich graczy, jest kilka stowarzyszen zachowujacych neutralnosc, problemem moze byc jedynie czas na dodatkowe obowiazki, ale sadze ze znanazloby sie pare osob.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Straż Krain

Post autor: Gerdia »

Jeśli SK mają tworzyć osoby należące do innych stowarzyszeń to, to się nie uda.
Baza SK powinna być wyłącznie SK, bo prędzej czy później każde stowarzyszenie ma większy lub mniejszy problem.
A to może się tylko negatywnie odbyć na członkach Staży.

Zatem gracze gotowi na długoterminowe poświęcenie się projektowi SK to jest wyzwanie.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Finmor

Re: Straż Krain

Post autor: Finmor »

O ile koncept pomagania młodym graczom to klawa sprawa, to mam wątpliwości czy to dobry pomysł robić to właśnie pod szyldem SK, a więc, jak sam Rotkiv opisał, klubu o historii ściśle bojowej. Wg mnie to by podtrzymywało nudną polaryzację w domenie na dobrzy-źli, a ja zawsze odbierałem świat WH jako o wiele bardziej skomplikowany, pełen niuansów i rozmaitych konfliktów. Nawet jeśli tacy wychowankowie nie byliby brani na cel przez tych złych, to ustawia ich to poniekąd na dzień dobry po jednej z dwu stron konfliktu, a właśnie lipa, że tylko dwie.
Może się mylę w domysłach, ale chyba między innymi dlatego nie powstała na przykład żadna gildia nilfgaardowa, że byłaby z automatu sojusznikiem Scoia'tael, więc tu analogicznie sądzę, że nie ma szans na gildię - kolejnego przyjaciela Imperium. Pewnie, że szkoda Straży Krain, ale także wiele innych teoretycznie ciekawych stowarzyszeń nigdy nie powstało. Raz, że wizogodziny, a dwa, że i tak zbyt mało graczy do obecnej liczby stowarzyszeń.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Straż Krain

Post autor: Einholt »

Moge sie mylic, ale dla straznikow istnieje juz gildia, zwana Zakon. Taka tez najczesciej byla droga rozwoju postaci kiedys tam, dawno temu, za gorami za lasami.
Rotkiv jezeli chcial bys kolejnej gildii 'niebojowej' dajacej speca, teren itp itd to wlasnie patrzac przez pryzmat historii SK, jest to najgorszy z mozliwych klubow by to zrobic :P Straz zawsze walczyla z MC czy OK i nie sadze, by dalo sie teraz to zmienic z dniem otwarcia SK jako gildii. Ludzi nie zmienisz.
Zablokowany