Pytanie do czarodziejow

Forum wieści z Arkadii.
Thinngrim
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2009 10:28

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Thinngrim »

Oj dziabnalbym krolika pieczonego w tylek a nie w kolko tyko agrest i gruszki.
Zapas na wyprawe by byl w plecaku.Same fajne rzeczy :mrgreen:
Saske
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2015 02:31
Lokalizacja: G.

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Saske »

Czy byłaby możliwość, żeby NPCe, którym donosi się paczki były niemożliwe do zaatakowania albo po śmierci respiły się znacznie szybciej? Z początku straciłem tak kilkanaście godzin, bo ktoś zabił NPCa w Novigradzie (wpadłem już na ciało), a nie chciałem tracić reputacji oddając paczkę. Natomiast od przedwczoraj próbowałem do dzisiaj oddać inną paczkę, sam NPC chyba jest tak lubiany przez niektórych graczy, ze najzwyczajniej w świecie nie było dane mi go zastać (dopytałem kilku graczy o jego położenie, by mieć pewność, nietrudno też odszukać w internecie listę z NPCami Arkadii). Oczywiście nie chcąc tracić już więcej czasu (ponad trzydzieści godzin, starałem się sprawdzać NPCa co godzinę, dwie), zwróciłem paczkę. Szkoda tylko, że kosztuje to sporo reputacji, a co za tym idzie - mocno ucina zarobki nowej postaci, która akurat na roznoszeniu paczek chciała się skupić. Ewentualnie sprawdzanie, czy dany NPC jest obecnie w grze przy zwracaniu paczki, jeśli nie, to zwrot nic nie kosztuje. Oczywiście dodać jakieś ograniczenia, żeby nie doszło do takiego sprawdzania NPCów (czasowe ogolnie / musi minąć X czasu od wziecia paczki / wymagana maksymalna/bardzo wysoka reputacja, by było jakieś ryzyko jeśli chce się w ten sposób po prostu sprawdzić istnienie NPCa)
Mikkel

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Mikkel »

Jak i gdzie mam zgłosił pomysł, który jest zbyt długi, by go zgłosić komendą "zglos mg"?
Narmaniel

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Narmaniel »

Saske:
Jeśli NPC do którego masz paczkę ginie, od razu zwróć paczkę. Nie ma co bujać się z nią tyle czasu, kiedy możesz zarabiać. Jeśli stracisz reputację, mniej czasu zajmie Ci jej odrobienie, niż czekanie na respawn NPCa. No i polecam nie brać paczek do osób, które wiesz, że często giną.

Zmiana którą proponujesz ma nikłe szanse na wprowadzenie.


Mikkel:
Wrzuć plik w notatniku na jakiegoś dropboxa, czy coś i umieść link w zglos mg.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Haern »

Jeśli to faktycznie pomysł, to poprawną komendą jest <zgłoś pomysł>, nie <zgłoś mg>. I tak jak napisał Narmaniel, link do pliku umieszczonego gdzieś na internecie może być umieszczony w zgłoszeniu.
Mikkel

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Mikkel »

Um, już posłałem jako "zglos mg". Nie bijcie. :(

EDIT:
Na przyszłość będę korzystał ze "zglos globalny pomysl".
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Kerhenia »

Ja mam głupie pytanie. Mam, czy też miałam, inną postać... Jak próbuję się na nią zalogować, to jest napisane, że nie ma postaci o takim imieniu, a jak się zalogowałam to imię tej postaci nie widnieje na liście moich postaci. Co się stało?
Z tego co mi wiadomo, to nie złamałam nic... znaczy regulaminu?
Awatar użytkownika
Elander
Posty: 42
Rejestracja: 16 lut 2009 19:54

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Elander »

Kerhenia pisze:Ja mam głupie pytanie. Mam, czy też miałam, inną postać... Jak próbuję się na nią zalogować, to jest napisane, że nie ma postaci o takim imieniu, a jak się zalogowałam to imię tej postaci nie widnieje na liście moich postaci. Co się stało?
Z tego co mi wiadomo, to nie złamałam nic... znaczy regulaminu?

Postac mogla zostac skasowana z powodu imienia nie pasujacego do realiow Arkadii.

Elander
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Kerhenia »

Specjalnie się starałam żeby imię pasowało
Ferd
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2011 05:21

Re: Pytanie do czarodziejow

Post autor: Ferd »

Kerhenia pisze:Ja mam głupie pytanie. Mam, czy też miałam, inną postać... Jak próbuję się na nią zalogować, to jest napisane, że nie ma postaci o takim imieniu, a jak się zalogowałam to imię tej postaci nie widnieje na liście moich postaci. Co się stało?
Z tego co mi wiadomo, to nie złamałam nic... znaczy regulaminu?
Co jakis czas usuwane są postaci nieaktywne. Jeśli nie logowałaś się na daną postać od jakiegoś czasu, mogła zostać skasowana jako nieaktywna.
Takie czyszczenie odbywa się średnio raz na poł roku. Okres po jakim jest kasowana nieaktywna postać, zależy między innymi od wieku postaci. Jeśli chce sie utrzymać postać, którą akurat nie gramy, warto zalogować się powiedzmy raz na 2 miesiące. To wystarczy, by automat usuwający nieaktywne postaci podczas czyszczenia ominał postać, którą chcemy zachować. Myślę, że ten czas. który podałem jest z dużym marginesem bezpieczeństwa, nawet dla postaci, których sumaryczna długość życia nie jest wielka.
Zablokowany