Liczba graczy ?

Forum wieści z Arkadii.
Galhard
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2014 13:50

Liczba graczy ?

Post autor: Galhard »

Nie grałem w Arkę ze 12 lat, po tym jak moją ulubioną postać skasował wówczas Borsuk za nadużywanie komendy przyzwij …:)

12 lat zajęło mi wychodzenie z traumy, jednak dwa dni temu pomyślałem o Arkadii. Zbeształem się w myślach, kto w 2014 roku mógłby grać w coś, co nie ma grafiki, nie ma audio, trzeba jeszcze lubić czytać, a do tego baza graczy przypomina stado rekinów.

No i jestem zaskoczony, 80 - 110 osób to norma. Owszem, kiedyś było więcej, ale to naprawdę nie jest zły wynik, sporo się dzieje, a już pierwszego dnia przegonił mnie po lesie konsul Wiewiórek. Stąd moje pytanie; czy naprawdę Arka ma się tak dobrze pod tym względem, czy jednak jest to plaga, którą zaobserwowałem w wielu innych grach, gdzie każda osoba gra dwoma - trzema postaciami, pomimo zakazów. Wiem, tego się nie zmierzy, chodzi mi o Wasze odczucia ?
Narmaniel

Re: Liczba graczy ?

Post autor: Narmaniel »

Chodzi Ci o to, że mam pięć kont i chodzę sobie expić pięcioosobową drużyną? Bez sensu, nie widzę możliwości, żeby takie rzeczy miały miejsce.

Chodzi Ci o to, że mam jedno konto i gram pięcioma postaciami naprzemiennie? Nie miałoby to wpływu na ilość osób wyświetlanych w 'kto'.
Awatar użytkownika
Melancthe
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2009 10:40

Re: Liczba graczy ?

Post autor: Melancthe »

G... prawda, kiedyś był mniejszy limit na liczbę graczy. 14 lat (i więcej temu) temu stało się w kolejce, aby zagrać i dostawało szału gdy nagle pojawiał się komunikat, że jakimś cudem stoisz poza kolejką.
Nie pamiętam ile ten limit wynosił.
Owszem codziennie gra mniej więcej od 60 do 100 osób. Owszem być może część z nich to multikonta, ale jest to łamanie zasad i jak Czarodzieje złapią to piorunek.

Owszem postaci jest dużo więcej - większość graczy ma raczej więcej niż jedna postać, tyle tylko, że nie można się naraz zalogować na więcej niż jedna postać z jednego konta - komunikat, o tym, że inna postać jest w grze, więc problem multilogowania (umyślnego, czy nie) de facto nie istnieje - nie z poziomu jednego konta. Tak więc nie powiększa to liczy postaci zalogowanych w danym momencie.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Liczba graczy ?

Post autor: Herenvarno »

Ten limit wynosil 100 osob, jako 101-wsza osoba stalo sie juz w kolejce..
Przewaznie w okolicach godziny osiemnastej, stawalo sie w kolejce w okolicach 17-25 osoby oczekujacej. Wspominam tez sytuacje ze czasami zlapalo sie laga i Cie wyaltowalo, po powtornym zalogowaniu, okazalo sie ze twoja postac wprawdzie jest w grze, ale wylogowanie bylo dluzsze niz piec minut i stawalo sie w kolejce... Czasami myslalem ze zjem router..
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Liczba graczy ?

Post autor: Denea »

Z tego co się orientuje to jest to tępione maksymalnie jak się da przez czarodziei. Są pewnie jakieś shelle czy insze sposoby, by nadal kombinować, ale na moje oko wydaje mi się, ze jest to zbyt ryzykowne... Zresztą ja praktycznie całą grę na jednej postaci ciągnę.
A co do ilości osób grających codziennie, czy jednocześnie, to trzeba po prostu powiedzieć sobie: Arkadia to zaje#$%ta gra i mnóstwo świetnych ludzi, dlatego spora ich ilość wsiąka na długie lata. :)
Ble... Ble? Ble!
ODPOWIEDZ