Nowi gracze - żółtodzioby

Forum wieści z Arkadii.
Mikkel

Re: Nowi gracze - żółtodzioby

Post autor: Mikkel »

Hunrim pisze:
Maylinne pisze:Zastanawiam się po co niektórzy starzy gracze pytają nowych, świeżo założonych postaci, dlaczego chodzą nago. Jeśli to żart, to bardzo nieerpegowy i niezbyt przyjemny dla zapytanego, przynajmniej moim zdaniem. Dlatego, żeby już więcej nie musieli pytać i odstraszać nam nowych graczy, niniejszym wyjaśniam:
a) bo nie zarobili jeszcze na ubrania,
b) bo nie napotkali jeszcze sklepu z ubraniami,
c) bo uznali inne wydatki za pilniejsze,
d) poprawne są dwie lub więcej odpowiedzi.
Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie wątpliwości.
Przede wszystkim już dawno zostało wyjaśnione, także przez wizów, że każda postać na dzień dobry jest ubrana, tylko że w przeciętny, nie wyróżniający się strój, także wszystkie Twoje podpunkty są całkowicie niepotrzebne, bo jest ubrana. A z pytaniami tego typu nie ma co walczyć, bo to tępota ludzka, ona jest niepokonana.
Nie chciałbym odgrzebywać na siłę tego tematu, ale czy nie dałoby się jednak "z urzędu" dawać nowym postaciom jakichś ciuchów na start? Albo, nie wiem, w wiosce startowej ustawić skrzynię/szafę z ubraniami? Ewentualnie zaraz po wyłowieniu z wody kapitan od początkowego questa mógłby mówić "Ubrania ci się zniszczyły, masz tu nowe." i postać miałaby pierwszy kontakt z ciuchami... Albo może chociaż jakieś tymczasowe ubrania na starcie, od razu w marnym stanie, do czasu, gdy postać zaopatrzy się w coś normalnego?

Bo, wbrew wyjaśnieniom, nowe postacie bez założonych ubrań są nagie - wystarczy zrobić sobie tatuaż na pośladku choćby, by to zobaczyć. Znaczy - postać ma "zupełnie nierzucające się w oczy spodnie" z dziurą na tyłku, przez którą widać tatuaż? Jak dla mnie trochę rzucałyby się w oczy... Proszę mi zatem wyjaśnić, jak to jest z tymi ubraniami, które postać ma domyślnie na sobie, a przez które widać tatuaże na całym ciele.

Jest też sporo ubrań z opisem w rodzaju "zwykłe robocze spodnie" albo "standardowa koszula". Rzecz dziwna, jakoś pojawiają się w opisie postaci po założeniu ich... i zasłaniają tatuaże. Wnioski nasuwają się same, podobnie jak skojarzenie z "Nowymi szatami cesarza" ;)
ODPOWIEDZ