Serwis WWW

Forum wieści z Arkadii.
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Serwis WWW

Post autor: Dhogrin »

Czy jest możliwość w jakiś sposób na ArkadiaWiki utrudnić zakładanie nowych kont przez nieludzi, albo w inny sposób zabezpieczyć ją przed spamem? Bo ostatnio zaczyna w nim tonąć..
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Serwis WWW

Post autor: Gleanevall »

Vyera pisze:Chciałabym zaproponować otworzenie na forum działu na Opowiadania/Podania.

Widziałam taki na starym forum - wydawał się bardzo interesujący i cieszył się popularnością. Myślę, że podobny dział promowałby twórczość własną i dzielenie się nią, a także granie na poziomie i może nawet pisanie opisów, których aktualnie brakuje.
Bardzo popieram tę propozycję. Czy czarodzieje mogli by na nią odpowiedzieć?
Garar
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011 18:30

Re: Serwis WWW

Post autor: Garar »

Dobry!

Czy mogę prosić o założenie captchy na wiki Arkadii? Bardzo dużo spamu się tam pojawia, staram się to sprzątać powoli, ale dalej byłoby lepiej gdyby np. została założona captcha na rejestracje. Może by to pomogło.

Garar
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Serwis WWW

Post autor: Dhogrin »

Jak najbardziej popieram to u góry. Dwa posty wyżej również prosiłem o jakieś zabezpieczeniem wiki przed spamem, ale efektu żadnego nie przyniosło.. :|
Na początku też starałem się sprzątać, ale bez podjęcia jakichś kroków przez osobę odpowiedzialną za wiki, walka ta nie ma sensu, jako że codziennie pojawia się kilka - kilkanaście takich niepożądanych artykułów..
Augustin
Posty: 52
Rejestracja: 03 cze 2012 21:56

Re: Serwis WWW

Post autor: Augustin »

Można, by zrobić na forum zakładkę "strefa początkującego" - albo coś w tym stylu z kilkoma przyklejonymi topicami. Typu: Ziola, Doswiadczenie, Zarobek, Gildie, Inne, Logowanie.

Znacznie uprościło, by to szukanie odpowiedzi w "Porady dla graczy" które ma już z prawie 600 stron.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Serwis WWW

Post autor: Rennz »

Czy ktoś z administracji mógłby rzucić okiem na Wiki? Zrobił się tam straszny bałagan przez boty.
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Serwis WWW

Post autor: Yarrid »

Dhogrin pisze:Czy jest możliwość w jakiś sposób na ArkadiaWiki utrudnić zakładanie nowych kont przez nieludzi, albo w inny sposób zabezpieczyć ją przed spamem? Bo ostatnio zaczyna w nim tonąć..
Wiki stoi już na nowym serwerze, zostało uaktualnione do wersji MediaWiki 1.15.5, dodałem captcha.

Miałem problemy z dostępem do starego serwera Wiki oraz z przenosinami, stąd tak długo to trwało.

Teraz trzebaby powyrywać chwasty, liczę na waszą pomoc :)
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Serwis WWW

Post autor: Dhogrin »

Yarrid pisze:
Dhogrin pisze:Czy jest możliwość w jakiś sposób na ArkadiaWiki utrudnić zakładanie nowych kont przez nieludzi, albo w inny sposób zabezpieczyć ją przed spamem? Bo ostatnio zaczyna w nim tonąć..
Wiki stoi już na nowym serwerze, zostało uaktualnione do wersji MediaWiki 1.15.5, dodałem captcha.

Miałem problemy z dostępem do starego serwera Wiki oraz z przenosinami, stąd tak długo to trwało.

Teraz trzebaby powyrywać chwasty, liczę na waszą pomoc :)
Wasza kolej. 495 elementów w kategorii artykułów zgłoszonych do usunięcia. ;)
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Serwis WWW

Post autor: Hasp »

Nieboty mu za to. :)
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Serwis WWW

Post autor: Dhogrin »

Hasp pisze:Nieboty mu za to. :)
Mimiemu. I Gararowi. I Samborowi. I.. ;)
Zablokowany