Mapa dla klienta www

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Ulik »

Wrzucone, dorzucone również Cesarstwo Niflgaardzkie.
Wciąż brakuje większości Redanii, zachodniej Temerii.
Garar
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011 18:30

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Garar »

Witam!

Mam pytanie odnośnie oznaczania pozycji lokacji przedmiotem? Czy te informacje w jakiś sposób będą używane do oznaczania pozycji na mapie? I czy będą do klienta wysyłane? Bo jeżeli tak to jak to jakiś publiczny protokół to można to też dodać do innych klientów.

Garar
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Rafgart »

Informacje sa przesylane protokolem GMCP, jednak nie sadze, zeby te akurat przydaly sie do czegos poza tymi konkretnymi mapami.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Maylinne »

Jeśli jeszcze można, to ja się zgłaszam do oznaczania lokacji na mapie gdzieś w Ishtar.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Rafgart »

Wszystkie mapki Imperium sa juz gotowe.
Z Ishtar wciaz brakuje: Oxenfurtu, Piany, Tretogoru, Gelibolu, zachodniej Temerii i calego Mahakamu.

Krotka instrukcja dla osob, ktore chca pomoc w oznaczaniu wspolrzednych lokacji:
- dostajecie przedmiot - 'wielka mape Arkadii', komenda ?mapa wyswietla dostepne komendy
- za pomoca 'mazaznacz' ustawiacie na lokacjach ich wspolrzedne na danej mapie
- wspolrzedne bierzecie z map, ktore sa tutaj: http://arkadia.rpg.pl/klient/web_client/maps/
- wspolrzedne to numer znaku w linii oraz numer linii, liczone od lewej i od gory (czyli robiac na lokacji 'mazaznacz 1 1' oznaczamy ja, jakby byla w lewym gornym rogu mapy)
- najlepiej robic to z klienta www, wtedy efekt zaznaczenia automatycznie pojawi sie na mapie
- sa pewne lokacji, ktorym nalezy oznaczyc wspolrzedne, mimo iz nie ma ich wprost na mapach - na przyklad latarnia w Novigradzie, wnetrza barakow w obozie gorniczym w Tilei czy kamienica w Toscanii - nie ma jak ich pokazac na mapie, wiec dajemy im wspolrzedne lokacji, z ktorych sie do nich weszlo
- powyzsze nie dotyczy zadnych 'fortyfikacji', dla wszelkich murow, wiez, fortow oznaczamy tylko te lokacje, ktore wprost sa na mapie
- jesli cos sie nie zgadza (blad na mapie), to zglaszacie blad na mudzie; jesli cos bardziej ogolnego (brak mapy, czegos nie jestescie pewni), to tutaj

Prosilbym tez o umieszczanie tutaj odpowiedniej notki po skonczeniu w calosci oznaczania jednej z mapy.
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Nazira »

Postaram się jutro dorysować miasta Ish jeśli nikt się nie pali do pracy - Oxen, Piana, Wyzima i Geli. Na reszte nie wiem czy mi czas pozwoli ale jeśli nie będzie chętnych sukcesywnie coś dorysuję.

No i oczywiście mogę nanosić oznaczenia.
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Ralandil »

Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Zdravik
Posty: 14
Rejestracja: 04 paź 2011 17:10

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Zdravik »

Proszę o wielką mapę Arkadii. Pomogę oznaczyć Ishtar.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Rafgart »

Wrzucilem mapy Maylinne, Zdravikowi, Ralandilowi oraz Nazirze.
Zdravik
Posty: 14
Rejestracja: 04 paź 2011 17:10

Re: Mapa dla klienta www

Post autor: Zdravik »

Gotowe okolice Novigradu ze zgloszonym błędem w mapie.
Zablokowany