Pomoc

Forum wieści z Arkadii.
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Pomoc

Post autor: Braxis »

Czy moglby mi ktos powiedziec, na jakim etapie bedziemy mieli zawod? Mam zagrane dopiero 8 godzin wiec sie zastanawiam czy zawod to dla mnie dluga droga czy kazdy go moze miec bardz szybko? I co taki zawod daje oprocz tego ze mozemy trenowac swoje umiejetnosci? I czy trenowanie rowniez jest platne? + czy jest gdzies jakis poradnik jak ustawic sobie mape w CMUD?
I ostatnie pytanie, w Novigradzie kolo fontanny jest zasunieta plyta. Problem w tym ze gdy wpisuje "sp" to on tej plyty nie widzi a ja gdy wpisuje komende "odsun plyte" to po prostu nic sie nie dzieje. Poprosilem kogos zeby mi odsunal to on mogl a ja jedyne co to moglem zasunac plyte.
prosze o pomoc :)
Edit: kurka zrobilem nowy temat a chcialem wstawic do tematu porady dla graczy. Jestem na telefonie i to glownie tego wina a przeníesc nie mam za bardzo jak
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Pomoc

Post autor: Gryzak »

1) Sa rozne zawody, AJ (wykidajlo, czy jak zwal teraz, zielarz itp.) i "pelne" etatowe (np. partyzant). O ile AJ jest dostepny niemalze od razu (po osiagnieciu wymaganych cech/wykonaniu zleconego zadania), o tyle zawody etatowe wymagaja juz wstapienia do stowarzyszenia ktore zawod da. Z kolei nikt cie do stowarzyszenia nie przyjmie poki nie udowodnisz ze mozesz byc przydatny... (nikt nie przyjmie do stowarzyszenia osoby o bardzo slabej znajomosci swiata bo bedzie tylko obciazeniem).
2) szkolenie umiejetnosci jest platne. Pojdzie na to conieco i to liczone nie w zlocie ale bardziej w mithrylu (oczywiscie pelny zawod, bo AJ i gildie podroznicze nie wymagaja az takich nakladow finansowych)
3) niektore czynnosc mozna wykonac tylko jesli: ma sie odpowiedznio wysoka kombinacje umiejetnosci i cech. Przykladowo zeby zobaczyc odsuwalna plyte potrzebna bedzie na pewno spostrzegawczosc. Dlatego tez zaczyna sie od wyszkolenia wszystkich umiejetnosci w gildiach podrozniczych, bo nigdy nie wiadomo kiedy jaka umiejetnosc moze byc potrzebna. W tym podanym przykladzie odsuniecie plyty i zejscie na dol to tylko pol sukcesu, bo wspiac sie spowrotem tez sie nie uda jesli nie bedziesz mial odpowiednio wysokiej wspinaczki..

I tak dla ulatwienia gry: na poczatku trzeba wytrenowac maksymalnie spostrzegawczosc, wspinaczke plywanie (mniej wazne), targowanie.
Do tego dolozyc wybrana bron, uniki, tarczownictwo i parowanie. Potem po kolei w zaleznosci od pozyskanych funduszy reszte, az do zakonczenia treningow w gildiach podrozniczych. Trzeba tez zaczac wybrany zawod AJ bo on przyrasta z czasem wiec im wczesniej zaczac, tym wczesniej uda sie go wytrenowac maksymalnie.
Powodzenia
Ganrod
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2013 12:43

Re: Pomoc

Post autor: Ganrod »

To ja jeszcze od siebie coś dodam.
1- Polecam lekturę arkadia wiki. http://wikipedia.arkadia.rpg.pl
Tam znajdziesz odpowiedzi na pytania o zawody i wyjaśnienia tych kwestii.
2- Na forum technicznym jest temat poświęcony cmudowi. Może tam znajdziesz odpowiedź na temat mapki.
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Pomoc

Post autor: Braxis »

Dziekuje bardzo, wspinaczke wytrenowalem, wiec teraz zabieram sie za spostrzegawczosc :) Z Arkadia Wiki czasem korzystam :P A powiecie mi po co trenowac targowanie? W czym to pomaga?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc

Post autor: Werbat »

W... targowaniu sie? Im lepiej sie targujesz, tym wiecej dostajesz za sprzedaz, nie? To chyba logiczne.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Pomoc

Post autor: Braxis »

No tak ale w sumie co ja mam sprzedawac na moim etapie gry? poki co to tylko ciala szczurow sprzedaje ale tam chyba cena jest stala :P
+ jeszcze mam pytanie. Na poczcie dostaje informacje: Zabiegany pracownik poczty mowi do ciebie: Ty juz dla nas dostatecznie ciezko zapracowales, daj teraz przez jakis czas szanse innym.
Ale to oznacza chyba ze bede mogl roznoscic poczte ale pozniej tak?
Ajka

Re: Pomoc

Post autor: Ajka »

Witaj.
Sprzedawać możesz sprzęt zebrany na tzw. expowiskach, czyli miejscach, gdzie trenujesz. Po zabiciu danego stwora obejrzyj ciało, czy nie ma przy nim jakiego "złomu".
Możesz też łowić ryby, co daje niezły zarobek, tyle, że jest zajęcię nudnym i monotonnym:)
Im lepiej masz wytrenowane targowanie, tym większa cene dostaniesz za ryby czy sprzęt.

Paczki: jeśli na poczcie w Novi pracownik Cię odsyła, idź do np. Wyzimy. Tam Ci powinien paczki dawać. I poznasz przy okazji inny kawałek świata.:)
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Pomoc

Post autor: Braxis »

Ok dzieki wielkie :)
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc

Post autor: Werbat »

A tak w ogóle, to poczytaj helpa, wiki, wątek 'porady dla graczy', a nie założyłeś sobie nowy (o iście kretyńskim tytule - jakby nie 'magia świąt', to bym pomstował :P), a w nim miliard pytań o wszystko. Pamiętaj, że sensowne zadawanie pytań ma mega sens, bo a) szybciej dostaniesz odpowiedź; b) ktoś nowy, kto za dzień/tydzień/rok będzie miał te same wątpliwości łatwiej je znajdzie.

Aha - no i staraj się o większość rzeczy pytać na arce. Tam nie dość, że odpowiedzą, to jeszcze pokażą albo pomogą.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Pomoc

Post autor: Braxis »

Wiem przepraszam, ze zalozylem nowy temat ale to byl przypadek :P oczywiscie pytam na arce ale na forum latwiej, bo nie trzeba pisac jezykiem tamtego swiata ;p
ODPOWIEDZ