Dialog graczy z Wizami

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Werbat »

Ta, to weź potem skasuj typa, który _kupił_ na legalu postać, a potem zrobił gnój. Przecież kupił. Zapłacił. Wolno mu. 'Płaci i wymaga' działa tutaj tym bardziej.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Wend
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2013 13:54

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Wend »

Bam pisze:Może zaczęłoby grać paru znajomych, którzy już znają arkę, ale nie mają sił na paczki/ryby/idla, mimo że chętnie powspieraliby na jakiejś wyprawie czerpiąc z tego przyjemność.
Bez przesady, ja nie zauważyłem żeby kasa była większym problemem, jak chce wspierać na wyprawach to na cholerę mu wszystkie umy gp? Podstawowe umy gp potrzebne do walki nie są dużym wydatkiem. Zawsze sam możesz wesprzeć znajomych którym się nie chce nosić paczek czy łowić ryb. Ale jak nie chce im się wkładać energii w rozwój własnej postaci to i tak raczej dużo nie pograją.
Oranie tego czy tamtego to część tej gry. ;)
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Bam »

Werbat pisze:Ta, to weź potem skasuj typa, który _kupił_ na legalu postać, a potem zrobił gnój. Przecież kupił. Zapłacił. Wolno mu. 'Płaci i wymaga' działa tutaj tym bardziej.
Blizzard kasował postacie warte parę tysięcy złotych każda bez mrugnięcia okiem i to masowo. Nie sądzę żeby Rafgart mrugnął gdyby powód do kasacji był oczywisty.

Nie chcę się wdawać w niekończącą się dyskusję jeśli nic ma z tego nie wyniknąć. Twierdzę tylko, że noszenie paczek, łowienie ryb i idlowanie upośledzają. Tracimy od groma godzin naszego cennego życia nie czerpiąc przy tym przyjemności z gry. W innych grach już dawno zastąpili to możliwością zakupu tego co potrzebujemy i jest to genialne. Nie uważam, że komuś stanie się krzywda, jeśli któryś gracz zamiast idlować umy kupi je, dlatego uważam, że fajnie jakby kiedyś coś takiego na Arkadii było wprowadzone.

re: Wend

Kwestia tego, która część gry lubisz, sam kiedyś traciłem setki godzin orając lvl w d2 i myślałem, że to jest fajne. Fajnym okazało się wykupienie level service (ktoś za mnie wyorał lvl), a ja później setki godzin mogłem grać pvp i testować najróżniejsze taktyki tvt, najróżniejsze buildy postaci i takie tam...

Tyle ode mnie ;)
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Paulie »

Odnosze wrazenie, ze co poniektorzy posiedzieli za duzo na sloncu, gdy grzalo ono mocno.
Rafgart pisze:Kazdy powinien sie zastanowic, co moze zrobic dla budowy dialogu (i demokracji!) na Arkadii.
Precz z demokracja. Arkadia przez ostatnie lata byla zarzadzana naprawde solidnie, a wprowadzane zmiany w wiekszosci przypadkow byly niezwykle dobre. Nie zmieniajcie tego kierunku. Gracze nie maja moze nadto do powiedzenia, ale w mojej ocenie wystarczajaco.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Urisiel

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Urisiel »

Bam pisze: Kwestia tego, która część gry lubisz, sam kiedyś traciłem setki godzin orając lvl w d2 i myślałem, że to jest fajne. Fajnym okazało się wykupienie level service (ktoś za mnie wyorał lvl), a ja później setki godzin mogłem grać pvp i testować najróżniejsze taktyki tvt, najróżniejsze buildy postaci i takie tam...

Tyle ode mnie ;)

Najmij sobie Chińczyka na arke :)))
Slain
Posty: 93
Rejestracja: 23 maja 2012 21:05

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Slain »

I osobnego Koreańczyka do erpegie.
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Morholt »

Wyskoczysz ze stowki, zrobimy ci kawal swiata.





Pod warunkiem, ze wczesniej mialbys zwiedzil...
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Merkava »

Przerwa na reklame:

Kod: Zaznacz cały

Gracz do wynajecia!

Doswiadczony gracz oferuje swoje uslugi na MUDzie Arkadia. Zatrudnij mnie, a w zamian za to:

- zaloze i przygotuje do grywalnego poziomu potrzebna Ci postac wspierajaca
- bede prowadzic na xpie, pvp, wyciaganiu magikow
- odgrywanie postaci wliczone w cene, plec, wyglad, charakter i cechy zgodne z zyczeniem zleceniodawcy
- dowolny archetyp postaci! Wzbogac swoja historie o zyjacego mentora, malzonka, corke, niewolnika, wiernego sluge a nawet znienawidzonego wroga (poziom trudnosci do ustalenia)

Cena:
- oplata z gory, za przygotowanie postaci
- stawka godzinowa, do negocjacji, w zaleznosci od wykonywanych zadan
PROMOCJA! Odgrywanie postaci wliczone w cene! Tylko teraz!

kontakt: XXX-XXX-XXX
Tylko powazne oferty.
edit: Oferta rozszerzona!

Kod: Zaznacz cały

Grupa doświadczonych graczy oferuje swoje usługi!

Jesteś szefem gildii ale nikt u Ciebie nie gra? A może jesteś skazany na bandę nieudaczników? To żaden problem! Dla Ciebie stworzymy 1-5 postaci pasujących do Twojej wizji stowarzyszenia i oddanych Ci całkowicie!

A może masz problem z kierownictwem gildii do której należysz/chciał byś należeć? Szukasz właśnie nas! Wejdziemy w jej szeregi, przejmiemy władze i otrzymasz wymarzone stanowisko i możliwość przywrócenia świetności swej organizacji!

Nie czekaj! Pisz! x@xyz.pl
Tylko poważne oferty.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Paulie »

Wykorzystujac temat:
Rafgart pisze:Zamykam temat.
Paulie pisze:
Rafgart pisze: Ropuk napisal:
ale na Bretonię, Nilfgaard albo Zerrikanię może jakieś malutkie szanse są...
:roll: Są?
-------
Zdajesz sobie sprawe ile w samym OK macie rzeczy do poprawienia? A to jest nic w porownaniu do niektorych stowarzyszen w Ishtar, gdzie taka bieda, ze az strach zagladac. Pomoc wiekszosci z nich oznacza po prostu kodowanie od nowa.
Abstrahujuac od samego kodu, istnieja szanse na powstanie nowego stowarzyszenia w klimacie ktoregos z wyzej wymienionych?
Nilfgaard byl jak najbardziej w planach, projekt byl bardzo ciekawy, bo niemilitarny. Niestety Mistrz Dymitr musial wziac sie za kasowanie niegrzecznych graczy i wizow, wiec caly ten teren zamarl w rozwoju.
A podchodzac troche ogolniej, odpowiedz na pytanie 'czy sens maja nowe gildie' jest roznowznaczna z ta na 'czy bede gral w Arkadie za 5 lat'. Ja obawiam sie, ze wtedy juz nie bedzie nawet jednego wiza do robienia apokalipsy :)
Trzy i pol roku temu. Od tego czasu srednia graczy zalogowanych sie podniosla, zwiekszyla sie tez ilosc aktywnych magow. Ponownie wiec, sens maja nowe gildie? ;-)

Sprawa druga:
Hurim pisze: Zbliżająca się już (na szczęście) dużymi krokami reforma górnictwa będzie zawierała wątek związany z metalurgią? Jest możliwość uwzględnienia tego w planach, aby udostępnić metalurgię jako osobną umiejętność, która oprócz samego rozpoznawania składu bryłek pozwoli na samodzielne przetapianie ? Dzięki temu można byłoby zwiększyć międzygildiowy RPG --> Hychsohn wykuwa, Gerath przerabia a klan kupców spienięża?
Od razu sprostuję, że nie widzę tego jako wywyższanie jednego stowarzyszenia nad innym, bo np, jeśli dać kowalom w końcu umiejętność wykuwania broni, to nawet na mistrzowskim poziomie nie muszą być to przecież jakieś świetne cacka.
Co, szanowni programiści, sądzicie o takich pomysłach?

Druga sprawa: samodzielne wytwarzanie przedmiotów różnej maści (na wzrór km-owski) od drewnianych, poprzez kamienne, płócienne czy żelazne oraz poprawianie właściwości danych broni/zbroi/przedmiotów z pomocą własną lub npcy kowali/jubilerów jest głowie któregoś z Was? Podejrzewam, że to przynajmniej mogłoby zachęcić graczy do powrotu...

Pozdrawiam
Michał

Edycja:
Sprawa numer trzy.
Czy oprócz rud metali różnych będzie możliwość dokopania się do metali szlachetnych?
Swoją drogą, póki nie są wydobywane spod ziemi, nie wiadomo skąd mają je różne moby. Czy każdy potwór z kamieniem/kamieniami musiał zabić gracza, który jakiegoś miał w ekwipunku..? ;]

Tak, bedzie umiejetnosci metalurgia, laczaca gornictwo z kowalstwem.
Nie wiem czemu mialoby to promowac jakies stowarzyszenie. Umiejetnosci te beda powszechnie dostepne.
Wspoldzialanie graczy bedzie wymuszane, gdyz limit mozliwych do zdobycia punktow bedzie na tyle niski, ze specjalizacja w jakiejs umiejetnosci (a szczegolnie w wiecej niz jednej) bedzie wymagala wielu wyrzeczen (odpowiedniego ustawienia cech/wziecia konkretnego zawodu).

Co do tworzenia przedmiotow, to na przyklad mozliwosc szycia ubran istnieje od poltora roku. Zakodowanie systemu to jednak czasem duzo mniej pracy, niz wdrozenie go na mudzie. Takie rzeczy czekaja, az zostana skonczone wiecznie opozniajace sie sprawy najwazniejsze (dotyczace niektorych gildii).

Nowy standard kopaln ma umozliwiac wykopywanie kamieni szlachetnych.

Nie sadze jednak, by ktorakolwiek z tych rzeczy zachecila kogos do powrotu. Ci, ktorzy chca grac w Arkadie, graja teraz.

Rafgart


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam
Hurim pisze: Witam,
(...)
Czy mozna by prosic o troszke szersza wypowiedz na temat tajemniczych planow, widac ze zapowiada sie znakomite urozmaicenie. Jakich nowych umiejetnosci moga spodziewac sie gracze ? metalurgia i kowalstwo tego jeszcze nigdy nie bylo, czy pojawia sie tez umiejetnosci z innych galezi przemyslu? Czy posiadajac niezwiazany zawod np. Korsarza bedzie mozna byc tez w jakims stopniu Kowalem/Jubilerem/Szwaczem/Metalurgiem, jak to bedzie wygladalo ? Czy napewno, i w jakim okresie nalezy sie spodziewac wprowadzenia tego dodatku, czy bedzie to rok, dwa lata, trzy lata ? Czy reforma ta dotknie w jakis sposob obecnego systemu zawodow bojowych ? czy bedzie tylko jego rozwinieciem o czesc niebojowa?

Pozdrawiam Serdecznie,
Huggo

Na wszystkie swoje pytania znajdziesz wystarczajace odpowiedzi w moich notkach. Wiecej informacji pojawi sie, gdy udostepnimy dla graczy pierwsze umiejetnosci. Wierze, ze bedzie to szybciej niz za rok.

Rafgart
Minely ponad 4 lata - i co sie stalo z ta wiara? Zmienila sie zupelnie koncepcja, pomysl odszedl do lamusa, brakuje opisow, brakuje wizow? Istnieje jeszcze jakakolwiek szansa na zawody bojowe przed swietami?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Dialog graczy z Wizami

Post autor: Zurwen »

Cóż, pojawiły się pilniejsze rzeczy do zrobienia :)

Co do nowych gildii - jest jeszcze kilka starych, które czekają na swoją chwilę prawdy.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
ODPOWIEDZ