Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Płacze na magów

Post autor: Hiof »

Informacje wziąłem między innymi stąd:

http://www.drachenfels.pl/modules.php?o ... e&pageid=1

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Gn ... 5.9Awiecie

Ponadto w temacie w Baku Pomysłów odnośnie tego tematu, wypowiedziało się kilka osób:

Wypowiedź Ulika dotycząca stanu rzeczy sprzed kilku dobrych lat (ośmiu?):
Niestety informacje o gnomach w oficjalnych źródłach do Ied. WH, do których miałem wtedy dostęp (podręcznik podstawowy) ograniczają się do stwierdzenia "Małe stworzenia żyjące w leśnych norkach, lubią sobie popić i stroić żarty." :P
Wypowiedź Sjorvinga:
Coś mi się wydaje, że gnomy obecne są już w bestiariuszu I edycji WFRP.
Wypowiedź Yaloma:
Tak właściwie to gnomy były w I ed. Warhammera, a w II ed. zdaje się zrezygnowali z tego pomysłu. Wszelkie artykuły na ten temat są raczej fanowskie i/lub oparte na szczątkowych infomacjach w I ed.
Jak widać wiele chyba, może i raczej.

Thyrrun:
Lokalizacja w osadzie na przełęczy może rzeczywiście byłaby lepsza. Nie pomyślałem.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2014 22:53 przez Hiof, łącznie zmieniany 1 raz.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Płacze na magów

Post autor: Terenes »

Torgen pisze: No to widzisz, ze pochodza i moze pochodza. Ale sluch po nich zaginal po pierwszych edycjach warhammera. Wiec chyba lepiej dla gnomow trzymac sie isthar. Bo krasnoludy z Gor Kranca Swiata sa wkurwiajaco zazdrosne o swoje tereny. No chyba ze chcecie przejac masyw opanowany przez OK. Ale to Gory Szare...
Ale wlasnie dla nas I edycja jest jedyna najwazniejsza. Tylko ona byla gdy powstawala Arkadia i na niej jest oparta domena. Reszta materialow to tylko uzupelnienia. Mozna to obserwowac w wielu miejscach, na przyklad w Toscanii sa gnomy.

Odpowiednia wypowiedz administracji z zalozonego kiedys przeze mnie tematu:
Sjorving pisze:Realia Warhammera na Arkadii bazują na I edycji WFRP i dodatkowych informacjach z WFB + mało inwazyjnych dodatkach własnych. Oczywiście istnieją pewne różnice, np. Karak Varn nie jest zniszczone. W kampanii "Wewnętrzny wróg" cesarzem zostaje bodajże młody Todbringer z Middenheim (wprowadzony w scenariuszu "Szara eminencja"), na Arkadii jednak nadal jest nim Karl Franz, w Kislevie zaś rządzy caryca. Magia też raczej jest rzadkością.
Dodatkowo na Arkadii wiekszosc gnomow odgrywa ni mniej ni wiecej tylko gnomy z Dragonlance. Jakos gracze z gnomimi postaciami stwierdzili ze oderwa sie od domen.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Płacze na magów

Post autor: Merkava »

W swoim umysle slyszysz glos Jezdzca Apokalipsy, oznajmiajacy: Nadchodzi Czas Apokalipsy. Yarrid poprosil mnie o jej przyspieszenie: Zmieniamy adres IP Arkadii. Pamietaj, juz tylko 10 minut do momentu zniszczenia swiata.
Na...?

edit: Laguje :| Rozhula się?
Ostatnio zmieniony 09 lut 2014 21:42 przez Merkava, łącznie zmieniany 1 raz.
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Płacze na magów

Post autor: Yarrid »

188.165.19.40
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Płacze na magów

Post autor: Gerdia »

Bardzo "Dziekuję" za wcześniejsze poinformowanie graczy o wyłączeniu arki na jakiś czas.
Bo przecież takie rzeczy jak zmiana IP wyskakują na 5 minut przed wprowadzeniem ich w życie.

Doceniam, że robicie coś dla Arki, ale wyskakiwanie z czymś takim w niedziele wieczorem bez uprzedzenia .... bez komentarza.

G. :evil:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Płacze na magów

Post autor: Yarrid »

Słuszna uwaga. To moja wina, musiałem zgrać terminy i zapomniałem dać Wam wcześniej znać. Może czas na emeryturę :)
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Płacze na magów

Post autor: Gerdia »

Może wystarczą tabletki na pamięć :P

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Zorgar
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2014 22:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Zorgar »

Szanowni Czarodzieje,

Nie znam sie na tych wszystkich aspektach technicznych muda dlatego mam takie pytanie - po co zmieniacie IP? Jaki ma to cel?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Płacze na magów

Post autor: Werbat »

Re: up.
A jaka Ci różnica? Zwłaszcza, jak się nie znasz? Dla Ciebie to przezroczyste, klepiesz 'arkadia.rpg.pl' i magia Internetu robi resztę :P

Powodów może być tysiąc, na przykład operator hostingu mówi, że Ci zmienia i masz to przyjąć metodą prawdy objawionej.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Mikkel

Re: Płacze na magów

Post autor: Mikkel »

Kurde, wygląda na to, że PK na Arkadii JEST takie złe, jak się o nim mówi. :( Dwa razy w ciągu ostatnich dwóch dni mi postać zaatakowano, raz nie wiem dlaczego, a raz dlatego, że mnie wzięto za czyjegoś seconda.

W zasadach macie, że gracz musi znać przyczynę ataku, więc spodziewałem się, że atakowanie innych będzie nieco, nie wiem, ostrożniejsze? I że będzie odbywało się po upewnieniu się, że naprawdę to second wrogiej frakcji albo ktoś wrogo nastawiony do naszej frakcji.

Ręce opadają, słowem. A myślałem, że da się nie być częścią tego i spokojnie zwiedzać świat...

Jak się zapatrują wizowie na to? Bo przyznam, że nie uśmiecha mi się tracić expa i złota tylko dlatego, że komuś się coś przywidziało.

EDIT:
Naprawdę fajnie by było, gdyby była jakaś opcja pozwalająca na wyrażenie braku zainteresowania PK.
Zablokowany