Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Płacze na magów

Post autor: Einholt »

Co by niby zmienilo otwarcie gildii?
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Płacze na magów

Post autor: Thork »

Większe walki, większa szansa zgona.
Dodatkowo neutralne spasy teraz nie ruszane, bo nie ma po co, mogłyby być wciągnięte w konflikt.

Myślisz, że np takie kgksy by chętnie expiły kamienne jakby nie mogły schronić się w gildii, bo ta jest otwarta i już wybita?
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze na magów

Post autor: Deli »

Thork - gratuluje ograniczonego postrzegania świata Arkadii.
Jeśli główną zaletą otwarcia gildii jest możliwość plądrowania siedzib neutralnych stowarzyszeń, gdzie każdy jest spasem, po to tylko żeby nie mieli się gdzie schować i żeby można było ich później wyłapać i wytłuc to ja jestem przeciwny otwieraniu gildii.

"Neutralność" stowarzyszeń jest często ułudą :) Zwłaszcza dla tych, którzy są z zewnątrz i wydaje im się, że w tych neutralnych to jest sielanka i same spasy :)
A otwarcie siedzib tylko po to, żeby można było kogokolwiek wytłuc tak, żeby nie miał gdzie się schować uważam za głupi pomysł.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Płacze na magów

Post autor: Thork »

Nie otwierajmy stowarzyszeń, bo nie będę mógł w spokoju expić - raczej sobie pogratuluj ograniczonej wizji.
Awatar użytkownika
Duruk
Posty: 63
Rejestracja: 13 maja 2009 08:15

Re: Płacze na magów

Post autor: Duruk »

Thork pisze:Myślisz, że np takie kgksy by chętnie expiły kamienne jakby nie mogły schronić się w gildii, bo ta jest otwarta i już wybita?
Myslisz ze np. takie zakony chetnie by expily banitow jakby nie mogly schronic sie... ghmm,.. kur..., przeciez nie moga sie schronic!

a co z tym zrobisz?
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Płacze na magów

Post autor: Thork »

Zakony mają szarżę i miazgę. Nie potrzebują gildii.

edit: biorąc pod uwagę przeniesienie banitów bliżej lasku gdzie można się spokojnie ukryć, expienie tam nie jest jakoś szczególnie ryzykowne.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze na magów

Post autor: Deli »

Thork - tak tylko kilka słów komentarza - dla mnie spokojny exp nie oznacza sytuację, kiedy wiem, że siedziba mojego stowarzyszenia nie może być zdobyta (świadomość "nieruszalności" siedziby pozwala tylko na ew. idl pod tablicą).

Spokojny exp jest wtedy, kiedy wiem, że tam, gdzie expię, nie wpadnie "banda", która będzie mogła w trybie natychmiastowym zrobić mi mega ujemne postępy (i tutaj np. przydatna jest "neutralność").

A realizacja pomysłu "otwarte gildie" w sposób satysfakcjonująca nie tylko agresorów (bo o to Ci chyba najbardziej chodzi - żeby można było każdemu "naj..ać") ale też i obrońców jest imho b. trudny.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Płacze na magów

Post autor: Einholt »

Thork pisze:Nie otwierajmy stowarzyszeń, bo nie będę mógł w spokoju expić - raczej sobie pogratuluj ograniczonej wizji.
Znaczy sie, ze gracze dla ktorych najwazniejsze jest expienie, a pk im nie odpowiada, nie powinni grac w Arkadie?
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Płacze na magów

Post autor: Thork »

Deli: każdy może pogonić każdego w ramach zasady "bo chodził bez czapki", więc takiej pewności chyba nigdy nie będzie.

Einholt: znaczy, że gracze, którzy chcą sobie powalczyć z żywym przeciwnikiem i poczuć dreszcz emocji związany ze szturmem na wrogie stowarzyszenie nie powinni grać w Arkadię?
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Płacze na magów

Post autor: Einholt »

Nie trzeba zdobywac gildii, zeby dalo sie powalczyc z graczami (ktorzy tego chca), ale w odwrotna strone juz chyba nie za bardzo co?
Zablokowany