Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: Płacze na magów

Post autor: Brygu »

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że mnie zmiany w systemie gór nie dotknęły tak bardzo, przez wzgląd na znikome obciążenie.
Ale napisze swoje trzy grosze w tym temacie.

Rozumiem że czas poświęcony na te zmiany jest cenny i szkoda od tak to cofnąć. Ale jaki był cel tych zmian?
Góry miały być bardziej groźne? Niebezpieczny teren. Urealnienie?

Wiem że góry imperialne to nie tylko podwórko kgks i ogrów. Ale ogólnie góry odwiedzane są przez trzy typy graczy:
Gracze zwiedzający, czyli tacy co nie mają ich mapy, idą z paczką czy zadaniem, albo zabłądzili. Dla nich stary system był wystarczająco niebezpieczny. Do tego giganty, zwierzyna, mgła, wspinaczka, przepaści.
Gracze na wyprawie zorganizowanej, wojennej, albo po jakieś magiki, czy sprzęt. Ci są czujni, zwarci, nie rzadko z lekkim opancerzeniem. Radzili sobie świetnie przed zmianą, a jak pokazują ostatnie dni, radzą sobie świetnie i po zmianie.
Gracze uważający góry za swoje podwórko. Tych zmiana dotknęła najmocniej. Większość zgonów w przepaści to rutyna. Zmęczenie gracza, czasem piątkowy wieczór z browarem (niektórzy ponoć w to graja dla przyjemności).

Jak pisałem na początku, nie chce płakać. Jak dla mnie może zostać. Ale zapytam bo taki temat forum. Jak to jest że na ziemiach czaszki w ramach grywalności mutanci nie gubią się w burzy? Bo to ich teren i za często przeszkadzano im w expieniu? A w ramach terenu przygildiowego ogrów i krasnoludów, zwiększono śmiertelność w przepaściach i zmęczenie w poruszaniu.

Nie zarzucam komuś złej woli. Ale żle wygląda to z dołu.
Pozdrawiam.
Miłego weekendu.
Marcin.

Edit:
* Zapomniałem że jak się ma elitarne umy, to nie można się wypowiadać.
* Ad dół: Ale mutacje chyba można zakryć?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2015 16:24 przez Brygu, łącznie zmieniany 1 raz.
Thoven
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2013 18:36

Re: Płacze na magów

Post autor: Thoven »

Jedna uwaga do notki Bryga.

Mutanci na Ziemi Czaszek nie gubią się dopiero przy pełnej jednej mutacji za co w zamian są atakowani przez wszystkie gwardie świata - tym samym nie gubienie się w górach tylko dlatego, że jest się w gildii (bez żadnych skutków ubocznych jak w przypadku ZC) byłoby jawną niesprawiedliwością.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Płacze na magów

Post autor: Trfog »

Templarki tez pewnie im (edit) przeszkadzaja.
Thoven
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2013 18:36

Re: Płacze na magów

Post autor: Thoven »

Ja nie chcę nikogo bronić, ale powód do marudzenia zawsze się jakiś znajdzie. Jak widać przeglądając tę dyskusję nawet elitarki powody do marudzenia mają.

Re down:
Może i mam, ale nie marudzę na żadne wprowadzone zmiany. A twój elokwentny komentarz nie wniósł do tematu właściwie nic.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2015 15:50 przez Thoven, łącznie zmieniany 1 raz.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Grrid »

Chyba ktoś ma niestrawność po ciastkach.

re up
Właściwie to Twój też. Jeśli bonus ma działać od jakiegoś poziomu zaawansowania/stażu w gildii, to niech u nas działa od Gnutrommiego a nie od Hazkala. Ot tyle wniosła Twoja wypowiedź.

Zmiany nie dotyczą Cię lecz jako typowy polak zaczynasz działać na zasadzie: "nie wiem ale się wypowiem", zauważ że nie skarży się tylko jedna frakcja a kilka... Dodatkowo poruszasz sprawy konfliktów i wojen, grając halflingiem w neutralnym stowarzyszeniu - takie argumenty z takich ust są nie na miejscu.
A może wypowiedziałeś się nie z tego konta z którego powinieneś?:->
Nevare
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2009 19:27

Re: Płacze na magów

Post autor: Nevare »

Od Gnutrommiego gwardia atakuje?
Thoven
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2013 18:36

Re: Płacze na magów

Post autor: Thoven »

Wypowiedziałem się z jedynego konta jakie posiadam.

Nie chodzi mi o działanie bonusu od jakiegokolwiek stażu, ale wytłumaczyłem, że bonus jaki posiada MC nie przychodzi im 'za darmo', ale z poważnymi konsekwencjami.

Zmiany dotyczą mnie, tak jak dotyczą każdego gracza, którego postać pojawia się w jakichkolwiek imperialnych górach (lub korzysta ze wspinaczki, bo to jedne i te same zmiany). To, że nie mam wrogów w postaci innych gildii zmniejsza może 'bolesność' zmian, ale nie neguje ich całkowicie.

Twierdzisz, że poruszam sprawę konfliktów lub wojen, a ja się z tym nie zgadzam - nie odniosłem się do nich w żaden sposób. Nie mówię oczywiście tym samym, że te zmiany nie mają na konflikty wpływu, ale jak sam zauważyłeś nie jestem odpowiednią osobą by to oceniać.

PS. Uważam też, że wyjeżdżanie z tekstem o niestrawności po ciastkach jest na poziomie onetowego trolla.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Grrid »

Konsekwencji o których mówisz mogą uniknąć - więcej pisać w tym tamacie nie będę. Dość juz pisania o elitarkach/mutantach/burzy i szarży. Temat dotyczy gór...

Nawiązując do notki Bryga, to należysz do innej grupy niż my jeśli chodzi o konsekwencje tych zmian.

A o niestrawności napisałem dlatego że jeśli mnie pamieć nie myli to Brygu nie przypadł Ci do gustu na arce i postanowiłeś przenieść uszczypliwości tutaj.

re down
I właśnie dlatego zacząłeś pisać o ziemiach czaszki, mutantach itp...

Tyle z mojej strony, powiedziałem jak to widzę.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2015 19:57 przez Grrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Thoven
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2013 18:36

Re: Płacze na magów

Post autor: Thoven »

Raz kolejny się mylisz - to nie mi Brygu nie przypadł do gustu na Arkadii, a ja Brygowi najwidoczniej (czyt. nie ja groziłem Brygowi listownie, a on Zgromadzeniu Halflingów). Nie przenoszę też uszczypliwości gdyż albowiem nie mam nic ani do Bryga, ani do żadnego innego gracza. Wypowiadam się w temacie ostatnich zmian, bo zdaje się, że właśnie tego dotyczy obecnie ten topic.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Płacze na magów

Post autor: Trfog »

No tak, OK i Brygu+Spółka podpadaja ZH, to w zamian wizowie przerabiaja gory imperium u podnoz obydwu tych gildii na prawie niegrywalne dla ich stowarzyszen! Wesze spisek! Elanderze co masz na swoja obrone. :P



PS. Dzieki MG za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2015 23:13 przez Trfog, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany