Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Płacze na magów

Post autor: Terenes »

Ulav pisze:Dla mnie te strzały można w ogóle usunąć. Przecież i tak inne gildie podbierają nam magiki częściej niż sami je wyciągamy. Nie pamietam też sytuacji, gdzie strzała pomogła mi kogoś zabić w brokilonie(zwyczajnie kazdy kto tam wchodzi, nie daje sie strzelić). Jeżeli istnieją jakieś błędy typu auto_zgon, to trzeba je zgłosić na arce i naprawić. Nie wiem co da płacz na forum. Pozdrawiam Boruta :*
Pomogla tobie podczas mojego ostatniego zgonu miesiac temu. Nie skrecilem w las tylko dlatego bo mialem nie obadany i nie wiedzialem czy nie natkne sie na strzale, wiec musialem biec sciezka. Podobne ograniczenie ruchow przeciwnika to ogromny bonus.

Swoja droga jestem ciekaw ktore inne gildie wyciagaja magiki czesciej niz wy, bo jak spotykam kogos z plaszczem/sztyletem/helmem w 9 przypadkach na 10 to wiewior.

Moze karty na stol: ile razy Korsarze i Lyryjczycy wyjeli sniezke w kwietniu? My (Osada) raz.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014 16:23 przez Terenes, łącznie zmieniany 1 raz.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Ulav »

@Terenes O, my bad. Masz oczywiście racje. Tak czy siak, wystarczy wyrzucić strzelanie.
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Rafael »

Terenes, Bharnaba
Ulav pisze:Dla mnie te strzały można w ogóle usunąć. Przecież i tak inne gildie podbierają nam magiki częściej niż sami je wyciągamy....
Bezczelnie podbieramy ich magiki :D

Pozdro Ulavie :P

Ps. My tez raz
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Ulav »

No nasze, bo las jest nasz ;). Tak jak Korba jest korków, Gnishin Kmow, wasze blizniaki i fort, Osada miala przegiete expo o milione lokacji pod gildia, plus dwa inne expa itd. Równowaga i tyle!
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Rafael »

Tylko wszystkie te miejsca sa tak samo dostepne dla gildii do ktorych "przynaleza" co dla wszystkich innych (w sumie nie wiem jak z expem u Osadnikow), a Brok dziala troche innaczej, co zostalo pokazane powyzej :)
Bharnaba
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2009 08:47

Re: Płacze na magów

Post autor: Bharnaba »

Ulav:

Czesc Staruszku. Odnosnie twych slow ze poprostu starczy nie dac sie trafic strzala - znasz mnie i to jak czesto bywam tam i jak podejmuje walke z wami. Domyslasz sie zatem zapewne, ze gdy jestem tam z druzyna znam rozklad wszystkich driad zanim jescze wejde do broka i DOKLADAM STARAN I PEWNOSCI aby isc tak aby sie nie dac ustrzelic. Jesli mozna tylko przejsc prez las omijajac rozpoznane lokacje z driadami to mozesz unikac strzal, ale czesto rozklad sie losuje taki ze newralgiczne do przejscia lokacje obstawione sa driadami - wtedy nierowno dzialajacy kod niepozwala druzynie wroga dojsc tam gdzie wy mozecie dojsc druzynowo. Wiecej - my musimy sie rozdzielic aby przejsc wy mozecie bezpiecznie latac w druzynie. tyle na ten temat. Sytuacje druga obrazuje log Groza - mianowicie najczesciej spotykana we brokilonie sytuacje gdy driady sa tak poustawiane ZE NIE MA INNEJ MOZLIWOSCI jak jednokrotnie czy kilkukrotie przejsc przez lokacje - i tym samym zaliczajac w teamie zgona. Log groza ukazuje to dokladnie, ze wskaznikiem czasu, sciezka byla pisana z palca, zero laga, zero zwiazania walki, 100% pewnosci ze nie bylo tam wiecej driad ( osobiscie sprawdzam staje tak ze wchodze i czekam na strzale - jak pisalem wczesniej Solo jestes w stanie przezyc wiele strzal w druzynie potrafi cie zabic 1 strzala) Jesli wiec ujawnilem driade ktora spostrzeglem i przestala strzelac - stoje na tejlokacji i nie leci juz zadna inna strzala to znaczy ze nie ma drugiej czy trzeciej ukrytej driady na tej staji - bo gdyby byla tak dobrze ukryta inna nie spostzregawczosc by mi jej nei wykryla - lecialy by dalej strzaly. Taka sytuacja wlasnie zachodzi na pierszych lokacjach brokilonu gdzie driady bez losowaia stoja zawsze po apokalipsie grupami wieloosobowymi - i to stad wzial sie mit ze zawsze w broku leci caly roj strzal w Ciebie.

Sytuacja z loga Groza wygladala tak ze bieglismy na sciezce - w;w;sw; itd do tego masz w logu znacznik czasu - Oboje wiemy ze ani jedna strzala przy takim smigieciu przez lokacje nie powinna byc wystrzelona - a polecialo 3 strzaly, w tym 2 ostrzegawcze a 1 strzala zadajaca obrazenie od razu starczyla na ogra z epikiem w wytrzymce. Dla zobrazowania moge wkleic loga z dzialania SOLo w brokilonie gdziewcale nie a duzym poziomie ( polowa wiele) znajac mechanike i podejmujac odpowiednie srodki bezpieczenstwa - strzymuje po 5 czy 7 strzal i BEZPIECZIE WYCHODZE Z LOKACJI - takie ytuacje mam co kazda apokalipse przy perwszejw izycie w broku gdy dokonuje zwiadu i zaznaczam umiejscowienie i ilosc driad na poszczegolnych lokacjach. Zeby byla jasnosc - takich przygod w broku mielismy ostatnio kilka - za kazdym razem smigniecie przez rzad lokacji i tej jednej z driada - bo sie wtedy tak polosowaly driady ze nie dalo sie dojsc do cmentarza omijajac driady - Kazda z takich wypraw konczyla sie tak jak w logu Groza - kilka strzal imo sprintu zawsze 1 zabijala, zawsze strzelane byly w osobe bez AC lub najslabsa statami w teamie. To tak gwoli wyjasnienia ze to nei ejst odosobniona sytuacja. To poprostu sytuacja o ktorej w koncu postanowilismy powiedziec glosno na Forum.

ZGADZAM SIE Z ULAVEM IZ ROZWIAZANIA SA DWA - ALBO USUNAC SYSTEM STRZELANIA, ALBO UJEDNOLICIC GO I WPROWADIC TAKIE SAME STANDARDY DZIALANIA.

Terenesie:

W mojej notce napisalem ze chodzi tam 1 KS i 1 gildia: SC - bylo to uproszczenie oczywiscie. Wiem, bo widze - ze ty takze tam BYWASZ, takze widuje ze BYWAJA tam niektore inne gildie - ale Terenesie....Ja tam JESTEM naprawde czesto - niestety z racji tego kodu tylko SOLOWO, bo druzynowo zawsze konczy sie zgonem jesli tylko nie ominiesz kazdej lokacji z ukrytymi driadami. Kazdy kto nawet bywa w brokilonie i nieco go zna - wie ze barzo czesto po burzy dzieki losowemu rozlosowywaniu - driady moga sie ustawic tak ze praktycznie nie ma sensu wchodzic druzyna do brokilonu. Jasne bywa tak ze wejdziesz druzyna i wyjdziesz bez zgona - ale to tylko w sytuacjach gdy driady rozlosowalo tak po lesie ze da sie kluczyc po nim nie wlazac na lokacje z zadna strzala... Zadne doswiadczenie, lata wyjadania marmolady, ani ogranie z brokilonem przez prowadzacego - w obecnej sytuacji NIESTANDARYZOWANEGO DZIALANIA TEGO MECHANIZMU - nie uchronia od zgona.

Co ciekawe z dziwna perfekcyjnoscia strzaly masowo wystrzeliwane przez 1 driade w druzyne ( w grupe) idealie trafiaja w pierwszej kolejnosci w tego ktory nie ma AC ( kwestia posiadania AC ma w Brokilonie OGRONME ZNACZENIE, nic wiecej nie poisze bo ie o tym jest ten post) a w drugiej kolejnosci w najslabszego....

Kolejny nielogiczny paradoks dzialania nazwijmy to "efektu strzelania w do grupy". Takich Paradoksow w Brokilonie moglbym jeszcze kilka wymienic...tylko po co?? Nie chodzi tu o placz nie chodzi ze ja mam zle - bo ja nie narzekam, zarabiam kolosalne sumy w brokilonie, utrudniam zycie SC i czasem ukradne im magika... Powinienem siedziec na dupie i cieszyc sie ze moge czerpac korzysci z tak przekreconego miejsca...

Ale znajac tak Brokilon i widzac sytuacja z obu stron barykady ... to poprostu uwazam to za jedna wielka nieprawidlowosc i krzywdzenie czesci graczy - o czym w koncu postanowilem napisac.



Bharnaba Boccanera
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014 16:50 przez Bharnaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Ulav »

Spoko, rozumiem Boruta. Zgadzam sie, ze trzeba to naprawic albo usunac strzaly. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Płacze na magów

Post autor: Herenvarno »

Gruer pisze:Zwłaszcza że w Imperium nawet strzały z murów zakonnych zabrano bo były zbyt dotkliwe dla atakujących te całe dwa npce przy moście. I one nie zabijały instant tylko sciągały z kondycji stopniowo - ale Ishtar to Ishtar....
Rafael <5>
Pozwol ze zazartuje...
Przeciez Ishtar to cukierkowa kraina :D
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Ilane pisze: btw. Ja jestem ciekaw, kto z SC zrobił zadanie z grobowcem, to zdegraduję :D

Znamy elfa co z wozem za szczatkami jezdzil. Zapraszamy do Lyrii po dalsze informacje. :P
Tęczowe serce... :oops:
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Płacze na magów

Post autor: Gleanevall »

Tercoral pisze:Znamy elfa co z wozem za szczatkami jezdzil. Zapraszamy do Lyrii po dalsze informacje. :P
Bez związku.
Zablokowany