Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Płacze na magów

Post autor: Herenvarno »

Administracja osiedla nie jest jego wlascicielem (chyba ze tam gdzies u Ciebie)
Administracja osiedla to min. pracownicy zatrudnieni przez mieszkancow, ktorych wyplaty sa czescia czynszu. Ktorym placi sie za wykonywanie prac na powierzonym im terenie.
Co do tego kto ksztaltuje MUD masz 100% racji.
Moje pytanie uzupelniajace: Dla kogo Oni to robia?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Płacze na magów

Post autor: Xion »

Twoje pytanie jest z gruntu niewłaściwe.
Właściwym pytaniem jest - czy mimo braku dialogu i innych straszliwych naruszeń zasady, jak to tam było w notce Finmora, elementarnego wzajemnego szacunku (dość delikatną kwestię szacunku graczy wobec wizów pominę) ludzie w tą grę grają? Grają. A przecież mają wybór i to nie jest puste hasło. Najwyraźniej więc nie jest tak źle. A że na forum wciąż te same ~10 osób wiecznie marudzi na ten sam temat, cóż - to można przeżyć.
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Tercoral »

A mi tam wystarczy, ze rafgart napisal o patologii systemu. Wiec pewnie gdzies w planach widzow jest zmienienie tego. Moze sie doczekamy.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Płacze na magów

Post autor: Herenvarno »

Poniekad masz racje (Xionie).
Mimo wszystko, ludzie graja.
Graja dobrowolnie w gre, ktora im pasuje, oczywiscie tak dlugo jak im bedzie pasowala.
Czasami ludzie odchodza od danej "gry" z wielu powodow (brak czasu, gra przestala byc interesujaca z powodu braku zmian/z powodu zmian).
Sztuka polega na tym, by ilosc przybywajacych na miejsce odchodzacych, byla wieksza, nie zas stopniowo malala.
Zeby to mialo miejsce "gra" powinna sie zmieniac, byc atrakcyjniejsza kiedy sie tylko da.
Tylko kwestia czy "atrakcyjnosc", nie jest uszczesliwieniem na sile.
Ja oczywiscie wierze (moze naiwnie) ze zmiany beda dobre, mimo naszych placzow, jekow niezadowolenia itp. Wierze ze uda sie zadowolic wiekszosc grajacych, tych ktorzy juz w "gre" owa dziergaja, jak tez tych, ktorzy maja zapal na poczatku, nie gaszony brakiem (lub wrazeniem braku) jakiekolwiek komunikacji na lini Administracja/Wizz - Gracz.
Gdyz naprawde MUD tworzy nie tylko Administracja+Wizzowie, tworzymy ja wszyscy razem. My wszyscy wespol: Grajacy i Kodujacy. Czym byla by Arka bez graczy?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Ayenne
Posty: 85
Rejestracja: 20 lip 2011 12:26

Re: Płacze na magów

Post autor: Ayenne »

Ladnie to ujales Herenvarno:)

Lariusa pytanie bylo ciekawe, podtrzymam.
No matter how many deaths that I die I will never forget
No matter how many lies I live I will never regret
Saske
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2015 02:31
Lokalizacja: G.

Re: Płacze na magów

Post autor: Saske »

Może nie płacze, a...
Podziękowania dla Mistrza Yarrida za rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Płacze na magów

Post autor: Jennever »

A dlaczego by nie wprowadzic ze w ramach kary za zgon
postac wracalaby do poczatku aktualnego lev?
zdedzil na to i owo po zgonie ma poczatek to i owo ale nigdy nie mniej
zdedzil na wielce po zgonie ma poczatek wielce ale nigdy nie mniej

Mowcie co chcecie ale bardzo duzo ludzi zrobilo sobie przerwe od arki po zgonie jedni wracali z tej przerwy odrazu inni wcale. Mnie osobiscie nie przeszkadza obecny stan rzeczy ale ciekaw jestem co by sie dzialo jakby wprowadzic to co wyzej.
Rafgart pisze:(...) Ten system trzeba zmienic, nie ma co do tego watpliwosci. Oznacza to jednak zmiane u samej podstawy Arkadii oraz mierzenie sie z mega histeria ze strony graczy. Na razie nie mam na to ochoty.
Nie sposob nie zapytac co autor mial na mysli piszac o w/w zmianie. :)
Na czym ow zmiana mialaby polegac Rafgarcie?
Gaut
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2015 10:09

Re: Płacze na magów

Post autor: Gaut »

Jennever pisze:A dlaczego by nie wprowadzic ze w ramach kary za zgon
postac wracalaby do poczatku aktualnego lev?
zdedzil na to i owo po zgonie ma poczatek to i owo ale nigdy nie mniej
zdedzil na wielce po zgonie ma poczatek wielce ale nigdy nie mniej

Mowcie co chcecie ale bardzo duzo ludzi zrobilo sobie przerwe od arki po zgonie jedni wracali z tej przerwy odrazu inni wcale. Mnie osobiscie nie przeszkadza obecny stan rzeczy ale ciekaw jestem co by sie dzialo jakby wprowadzic to co wyzej.
Rafgart pisze:(...) Ten system trzeba zmienic, nie ma co do tego watpliwosci. Oznacza to jednak zmiane u samej podstawy Arkadii oraz mierzenie sie z mega histeria ze strony graczy. Na razie nie mam na to ochoty.
Nie sposob nie zapytac co autor mial na mysli piszac o w/w zmianie. :)
Na czym ow zmiana mialaby polegac Rafgarcie?
Tylko że to równa się nieśmiertelności, wbijamy poziom który chcemy a później możemy ginąć do woli?
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Płacze na magów

Post autor: Silkathas »

Larius, Ayenne : To nie sa pytania do magów, a placze na magow.
Jennever : nie sadze, zeby wypowiedz Rafgarta byla zaproszeniem do dyskusji ;)

Duzo sie roszczeniowcow porobilo, ktorzy mysla, ze granie w ta gre juz od 'x' lat daje prawa do zadania coraz wiecej (informacji, komunikacji, ulatwien, uzgodnien, itp itd). Nie powinno sie zacierac granicy gracz- wiz, do czego daza niektorzy gracze.
Nie podoba sie , to nie graj - gracze zawsze sie jacys znajda... a jesli za 10- 15 lat bedzie ich zaledwie 20 aktywnych w trakcie calego dnia? Coz , taki zywot gier. Arkadia i tak jest swoistym fenomenem, jako gra w literki, wciaz ma dosc silna baze oddanych graczy, ktorzy oddaja Jej kolejne godziny swojego zycia. Nadal jednak - to mistrzowie gry, jak w papierowym rpg'u - sa glowna sila tworcza arkadiowego swiata. (to , ze podsylacie im pomysly do BO, czy inne, tego za bardzo nie zmienia)
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Tercoral »

A moj pomysl na smierc,

Exp po smierci zostaje. Spadaja umy ktore trzeba odidlowac lub zaplacic za nie. Im wieksze umy tym wiekszy procentowy spadek. Powinno to ochronic GP, a uderzyc w PKujacych zawodowcow. Na legende juz teraz sa takie progi, ze pomysl starczy na 3 lata expienia zanim pojawia sie masowo. :P Pozniej bedziem sie zastanawiac co dalej.
Tęczowe serce... :oops:
Zablokowany