Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Ayenne
Posty: 85
Rejestracja: 20 lip 2011 12:26

Re: Płacze na magów

Post autor: Ayenne »

Ja chcialabym dopytac o dwie sprawy.

Dlaczego jesli ci gracze byli szkodliwi dla Arkadii, byli tak dlugo tolerowani pod tymi postaciami? Pytam bo sprawa dotyczy i mnie.

Drugie pytanie brzmi: jesli nie utrzymuje kontaktow poza arka ze "smietanka" ktora wszystko wie, w tym kto kim gra...czy jako szef stowa moge przy kazdym kandydacie wyslac zapytanie listowne do Mg, czy dany gracz jest na czarnej liscie szkodliwych dla Arkadii? Nie pytam tylko w kontekscie vaxonowoswanowym, zostalam juz raz pomowiona o kolesiostwo wiec wole dmuchac na zimne. A nie chcialabym, zeby moje listy zostaly odebrane jako jakas prowokacja czy ostentacyjna demonstracja, dlatego wole zapytac.

I do krzykaczy slowo...zaden z bohaterow tego watku nie nalezy do kregu moich znajomych. To jak jedziecie po Grushu i jak interpretujecie "je suis ..." swiadczy tylko o tym, ze nie do konca chyba zrozumieliscie za co Ci ludzie zgineli. A to, ze ktos sie solidaryzuje z kims, wyraza normalnie swoje zdanie nie jest powodem, zeby od razu pisac w ten sposob jaki to robicie. Ma do tego prawo i tyle.
Czasem mam wrazenie, ze wy serio myslicie, ze zjedliscie wszystkie rozumy..a kto nie z Wami to przeciw Wam...smutne.

Pozdrawiam
No matter how many deaths that I die I will never forget
No matter how many lies I live I will never regret
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Grrid »

Grushus... a nie uważasz że jeśli to samo skojarzenie nasuwa się kilku osobom to może jednak coś w tym jest? Masz ludzi za idiotów?

re down
NIE CHODZI TU O ODNIESIENIE DO TRAGEDII W PARYŻU
Uważam, że napisanie tego po zamieszczeniu takiego avatara z użyciem języka francuskiego na kilka dni po 'wyeliminowaniu osób nie służących sprawie religii tamtego społeczeństwa' jest próba zrobienia z nas idiotów.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015 19:30 przez Grrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Ayenne
Posty: 85
Rejestracja: 20 lip 2011 12:26

Re: Płacze na magów

Post autor: Ayenne »

Przepraszam, a czy Ty Grrid nie uwazasz, ze posadzanie Grusha o porownywanie smierci 12 osob do skasowania Vaxona nie jest idiotyczne?
Bo chyba nikt z tych ktorym ono sie nasunelo nie mysli powaznie, ze tak bylo...
Wiec wiesz, z tymi idiotyzmami bym troche uwazala.
Mnie sie nie nasunelo takie skojarzenie i odebralam to zupelnie inaczej.
Wiec pisanie komus ze jest taki owaki i ma stad wypad robic uwazam za niestosowne.
No matter how many deaths that I die I will never forget
No matter how many lies I live I will never regret
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Płacze na magów

Post autor: Xion »

Widzę że tradycyjnie, jak to ma miejsce w naszym ukochanym grajdołku między Bałtykiem a Tatrami wśród sporej części społeczeństwa, co poniektórzy (tym razem w dość zaskakującym tutaj kontekście zamordowania jednych Francuzów przez innych Francuzów) starają się być bardziej święci od papieża. Chociaż po wizach się jednak nie spodziewałem.
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Płacze na magów

Post autor: Trfog »

Nie jestem po zadnej stronie z barykady, jednak zwroce uwage na fakt, iz dziennikarze, ktorzy zostali zamordowani za swoje prace: karukatury, satyryczne obrazki, ironiczne docinki, w krotkich komiksach, uzywali podobnego humoru, co ow Gruszus z forum. I pokazywali tym wolnosc slowa, ktore panuje we Francji i Europie. (w stanach takie obrazki by nie przeszly raczej)

Tak wiec, podpis/avatar gruszusia wcale nie lamie praw wladajacych wszech pojeta wolnoscia slowa, ale jest wlasnie jej tworem. Tworem, ktory troche wymknal sie spod kontroli, jednak w sposob dobitny pokazuje pewien problem na Arce. Co najwyrazniej bylo celem autora.

Czy warto bylo wyciagac tak ciezka altylerie z powodu problemu w grze internetowej? Nie wiem, nie mnie oceniac, jednak jak widac spotkal sie z duzym odzewem osob, ktorej czesc oburzyla sie tak, jak Ci Arabowie, po wydrukowaniu obrazkow Mahometa. Skala reakcji grupy 'dotknietej' przez dowcip gruszusia jest oczywiscie mniejsza, bo dziennikarze obrazili boga, w ktorego wierza miliardy ludzi na swiecie. A Gruszus obrazil ego kilku osob z internetu.

Taka uwaga z mojej strony, moze da troche do myslenia.
Ayenne
Posty: 85
Rejestracja: 20 lip 2011 12:26

Re: Płacze na magów

Post autor: Ayenne »

Jak Cie nie lubie tak Ci dziekuje, Trofg:)
Z tym moim polskim nie umialabym tego ujac, tak jak chcialam zeby bylo przekazane i jasne. Ale o to mi wlasnie chodzilo.

Mam nadzieje, ze na tym mozemy ten watek skonczyc.
Niemniej jednak prosilabym serio o normalna odpowiedz ze strony Mg czy kto tam rzadz,i bo juz nawet tego nie wiadomo co i jak. Mysle, ze i jakies info dla mysliwych o norkach by sie przydalo...Ale to juz tak btw. Nastroje poprostu sa nijakie ostatnimy czasy w wielu stronach, jesli to jakis wielki plan, wystarczy napisac.

Pozdrawiam

edit bledy, nie wszystkie pewnie:)
No matter how many deaths that I die I will never forget
No matter how many lies I live I will never regret
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Płacze na magów

Post autor: Davith »

Temat zostal skonczony juz w momencie twojego pierwszego postu Ayenne.
Mi jedynie chodzilo o uzywanie nieadekwatnej symboliki do motywu, ale pieknie zrobiliscie z tego grupe radykalnych przeciwnikow.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Grrid »

To forum zawsze było wolne od polityki i religii i takim powinno pozostać.

Ja całkowicie rozumiem to że gracze przyjmując nową postać do gildii nie wiedzą kto jest graczem więc nie powinno się wobec nich wyciągać konsekwencji. Problem pojawia się jednak kiedy się dowiadują... a jak było tutaj?... - nie mi oceniać.
Ayenne
Posty: 85
Rejestracja: 20 lip 2011 12:26

Re: Płacze na magów

Post autor: Ayenne »

Mowienie o adekwatnej symbolice w kontekscie Charlie...wybacz Davith to dla mnie...i byc moze dlatego ze z boku..mowienie o zamachu smolenskim.
Odpuscmy.
Bo nie ma o co...a watek byl zupelnie inny. Chodzi o Vaxona, przekrety, dokad zmierza arka, zmiany, czemu nie ma komunikacji miedzy graczami mg, czemu teraz go skasowali a czemu nbie pol roku temu ...itd.
Mieszanie do tego watkow globalnych nie ma sensu. JEdnak czasem by zwrocic na cos uwage cos takiego sie rzuca.
Dlatego wiem, ze jak Grush jest od 2009 na forumi, napisal od tego czasu 9 postow, i dzis sie odezwal bo cos go ruszylo i to tak, ze wytoczyl ciezkie dziala,a zostal zbyty zwyklym wypierdalaj to powinnam sie odezwac i tyle.
Bo mi sie to nie podoba by tak traktowac ludzi.
No matter how many deaths that I die I will never forget
No matter how many lies I live I will never regret
Uklar
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2011 22:38

Re: Płacze na magów

Post autor: Uklar »

Hej!
Skasujcie jeszcze tych co uzywaja/uzywali wykradziony kod!
Mam teczke z logami z irca potwierdzajacymi kto, co i jak:)
Tym razem nie pozdrawiam.
Zablokowany