Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Yarrid:
To jest standard codzienny tego łącza do Francji:

Kod: Zaznacz cały

Statystyka badania ping dla 188.165.19.40:
    Pakiety: Wysłane = 7502, Odebrane = 7497, Utracone = 5
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 41 ms, Maksimum = 392 ms, Czas średni = 45 ms
Niby 5 zgubionych pakietów to nie problem, ale dla oglądacza www.
Na arce to duży problem, co widać na przykładzie powyżej.

Żeby nie być niekonstruktywnym maruda podpowiem rozwiązanie, pierwsze jakie znalazłem w googlu: http://superhost.pl/hosting/serwery-dedykowane/

Kod: Zaznacz cały

 Statystyka badania ping dla 195.114.1.45:
     Pakiety: Wysłane = 59, Odebrane = 59, Utracone = 0
              (0% straty),
 Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
     Minimum = 12 ms, Maksimum = 27 ms, Czas średni = 15 ms
Gothrin specjalnie dla Ciebie:
Statystyka badania ping dla 195.114.1.45:
Pakiety: Wysłane = 11238, Odebrane = 11238, Utracone = 0
(0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 11 ms, Maksimum = 53 ms, Czas średni = 15 ms
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014 02:27 przez Khristoff, łącznie zmieniany 1 raz.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Płacze na magów

Post autor: Gothrin »

Nie zauważyłeś, że trochę próba mniejsza? ;)
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Płacze na magów

Post autor: Goldfinger »

Błagam Cie Khristoff... Drop 5 pakietow nazywasz duzym problemem? 5s lagu przez ponad dwie godziny nazywasz dużym problemem? To nie jest zaden drop.

Rozumiem, ze sa problemy, ale po co próbujesz je argumentować takimi wynikami. Odpaliłeś pinga, akurat nie wyszło to co miało wyjść, to po co wklejasz. Wizostwo zerknie i oleje problem, na podstawie tego co wkleiłeś... ;)
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Przewin sobie wyżej i poczytaj czym zaowocował zgubiony pakiet u Herenvarno.

I nie nazywam tego mega problem, tylko standardowym dniem....
Okresowo jest dużo gorzej, to są statystyki akurat z dziś.
Problemy z łączem do Francji są okresowe, a nie stałe. Dziś działa lepiej, za to arka sama w sobie strasznie zamula. Już nie raz zdarzało się całkowite odcięcie tego łącza miedzy Polska a Francja. Na arkadii oznacza loterie, kto przeżyje a kto nie - więc dla tej gry to jest duży problem.

Sądzę że mamy do czynienia z dwoma problemami, jeden to problemy z łączem do Francji, raz większe raz mniejsze. Ten problem można łatwo i sensownie rozwiązać przenosząc arkadie do Polskiej serwerowni.
Drugi zaś to zamulanie arki, tu przyczyn musi szukać administracja. Winny może być jakiś błąd w kodzie arki, a może być sprzęt - w tym przypadku również zmiana serwerowni pomoże.
Na pierwszy rzut oka koszty są zbliżone w supermedia do kosztów w OVH.
Sądzę więc że warto o tym pomyśleć i mam nadzieję że administracja z uwagi na to że większość graczy to jednak Polacy z Polski rozważy na poważnie taka opcje. Jeśli nie teraz to na przyszłość.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Płacze na magów

Post autor: Dhorw »

Khristoff idz prosze do podstawowki, naucz sie czytac i wroc.
Lekcje prywatne tez sa dostepne z zakresu czytania.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Jestescie expertami to powiedzcie mi lepiej czemu irca nie moge podlaczyc na necie z komy. Play
Tęczowe serce... :oops:
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Płacze na magów

Post autor: Dhorw »

Tercoral pisze:Jestescie expertami to powiedzcie mi lepiej czemu irca nie moge podlaczyc na necie z komy. Play
Mi dziala. Uzywam jmirca.
Garar
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011 18:30

Re: Płacze na magów

Post autor: Garar »

Hej!

Nie tak działa TCP/IP. TCP/IP ponawia pakiety które nie dotarły. Nim zaczniemy spekulować proszę poczytać:

http://en.wikipedia.org/wiki/Transmissi ... ansmission

A ping działa po ICMP:

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_C ... e_Protocol

Tu chciałbym zaznaczyć, że pakiety które nie dotarły zaowocują ich ponowieniem, to może skutkować niewielkim lagiem (zależnym od implementacji TCP/IP, ale to jest chyba 2 razy czas jaki potrzeba pakietowi na dotarcie do celu i powrót).

Ta wiadość: "Do zobaczenia." to jest raczej błąd w warstwie aplikacji Arkadii.

EDIT:

A mogę prosić żeby ci którzy maja problemy sprobowali:

pod windowsem:

tracert arkadia.rpg.pl

http://en.wikipedia.org/wiki/Traceroute

a pod linux/maciem:

mtr arkadia.rpg.pl

http://en.wikipedia.org/wiki/MTR_%28software%29

To narzedzie daje lepszy wglad w to co sie dzieje.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Płacze na magów

Post autor: Gryzak »

Klient www nie dziala po zmianach, pojawia sie "Połączenie zostało przerwane". Bedzie jeszcze dzialal? (jest wazny dla nowych, a z roboty moge tylko tamtedy sie laczyc :P).
Edycja:
Dzieki za naprawe.
Luntar
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2014 10:54
Kontakt:

Re: Płacze na magów

Post autor: Luntar »

Nie bede sie wgryzal w technikalia poniewaz zostane zjedzony przez expertow :D
Jakoze mam jakis wplyw na ksztaltowanie sie ruchu (przynajmniej mojego) tu i tam :> sprawdzilem czy mala optymalizacja pomoze. Niestety okazuje sie ze niespecjalnie.
Po zmianach administracji nie widze poprawy.
Z powodow wymienionych na poczatku, nie doswiadczam 'disconectow' jednak zdazaja mi sie ogromne lagi, co, jak zapewne wiekszosc z nas wie, potrafi popsuc humor na dluzszy czas z powodu utraty znacznej czesci zdobytego ciezka praca tzw. expa ;P. Podczas diagnozowania problemow z wydajnoscia trasy do serwera hostujacego arkadie najwiekszy problem pojawial sie pomiedzy tranzytem z niemiec do francji, a to juz jest niestety poza moim wyplywem ;/

Zakladam ze wydajnosc serwera i infrastrutury w serwerowni zostala przez administracje sprawdzona i jest conajmniej na przyzwoitym poziomie...

Dla zainteresowanych moge przygotowac zestawienie kiedy sa najwieksze przycinki i mozna by to porownac z obciazeniem serwera.
Wypadaloby tez przyjzec sie dokladniej tranzytowi pomiedzy ASnem do ktorego nalezy pula adresowa w ktorej jest serwer arkadii, a mozliwymi siezkami polaczen do Polski.

Ale to wszystko tylko i wylacznie w przypadku kiedy administracja jest w 120% pewna ze wydajnosc serwera i infrastruktury w DC nie jest problemem.

/L.
Zablokowany