Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Płacze na magów

Post autor: Eve »

Dziękuję za rozszerzenie dostępnych opcji.
Dziękuję za zmniejszenie odległości pomiędzy oskryptowanymi-po-zęby.

re down:
Prosiłabym o nie utożsamianie starych graczy z oskryptowanymi-po-zęby cwaniakami. Dziękuję za przychylenie się do mojej prośby.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2013 12:54 przez Eve, łącznie zmieniany 1 raz.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Płacze na magów

Post autor: Buluar »

Prosilbym nie utozsamiac starych graczy z oskryptowanymi cwaniakami i oczustami, bo jest to naduzycie.

Mechanika Arkadii jest pewna wartoscia dodana tego muda. Nie tak dawno w innym dziale forum, ktos z innego muda proponowal wspolprace - z ciekawosci wszedlem zobaczyc co to. Dramat jakis, choc pewnie nauczylbym sie grac w to cos w pol godziny.
Byc moze mam zbyt konserwatywne podejscie. Pytanie czy zmiany nowych graczy przyciagnie na tyle, by wyrownac ew. odplyw starych postaci.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Płacze na magów

Post autor: Merkava »

Buluarze, ile znasz osób które przestały grać konkretnie z powodu zmian ułatwiających grę, a nie z powodu zgona/braku czasu/znudzenia? Bo śmiem twierdzić że to jest święta trójca przyczyn rzucania arki. Hejters gonna hejt zmiany ale grać będą - do momentu gdy padną. A gdy padną i postanowią przestać grać, swoją decyzję będą racjonalizować dodatkowymi argumentami 'bo to nudne', 'bo wizowie są głupi', 'bo zmiany są złe', 'bo to nie ta arka sprzed 10 lat'. Ale to są dodatkowe wyjaśnienia post factum, kto przestał grać konkretnie z powodu zmian, bez pomocy zgonu/znudzenia? Nawet najbardziej hejtowanych (uwolnienie zawodów, zmiany w zapamiętywaniu, zmiany w poszczególnych zawodach)?
Awatar użytkownika
Redaan
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2009 20:20

Re: Płacze na magów

Post autor: Redaan »

Z reguły nie zajmuję stanowiska w takich sprawach ale boli mnie rzecz jedna.
Zarzuty o spłyceniu gry stawiane są przez starych wyjadaczy, którzy swoje 'panzerklienty' mają oskryptowane do bólu. To co nowym graczom ma umożliwić zmiana oni mają od dawna. I tak naprawdę nie wiem po co te wywnętrzanie się. Zmiana na plus dla postaci młodych, doświadczeni gracze jak nie chcą niech wyłączą. Zamiast podziękować za to że komuś się chce. Tym bardziej, że część zmian można też wykorzystać pro pk albo ku zwiększeniu bezpieczeństwa podczas trudnych akcji.

Re Buluar:
Widziałem ulamkosekundowe bloki, ulamkosekundowe ataki, o innych rzeczach niewspomnę. Widziałem różne konfigi dedykowane pod różne klienty. I zaraz usłyszę pewnie, że są jeszcze grający z telnetu. Ale kłamstwem by było mówienie, że większość starych wyjadaczy gra na czystych klientach. Widać to choćby po logach, "uaktualniono stan drużyny - binduję" i takie tam różne kwiatki. Ja gram od lat bez mapera, za pomocą głównie aliasów (w dodatku z Mithryla) i kto gra ze mną potwierdzi, że w miarę ogarniam. I nie przeszkadzają mi takie zmiany. I nie czuję nadużycia w takowym utożsamianiu.
Żałować innym, że otrzymają komunikat zmęczeniu czy postępach? Żałosne.

Od siebie serdecznie dziękuję za wprowadzone zmiany.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Płacze na magów

Post autor: Buluar »

Szczerze?
Starzy gracze sa tak uzaleznieni, ze potrafia grac latami pomimo, ze sie nie zgadzaja z czyms tam typu jakis balans, krwiozercze pk czy koniecznosc zabicia 35467 orkow na poziom, czy strata pol roku gry przy zgonie.
Jedyne czynniki, ktore sa w stanie ich odciaganac to zona, dziecko, praca itp. .

Chodzi mi o kierunek zmian i ich ogolny wplyw na muda, a nie poszczegolne zmiany, ktore jak podkreslam, w niektorych przypadkach sa naprawde ok.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Athalyse
Posty: 78
Rejestracja: 21 lis 2011 20:19
Lokalizacja: Myslovitz - Beuthen

Re: Płacze na magów

Post autor: Athalyse »

Jak dla mnie pomiaukiwanie na wprowadzone zmiany jest bessenssu. Nikt przeciez nie bedzie prowadzil krucjat pod haslem "Uzywaj! Korzystaj!" Nie chcesz? - Nie korzystaj.

Dla mnie zmiana na plus - i za nia dziekuje.

W jakiem kierunku plynie ta arka? W miejscu przeciez stac nie bedzie.
"-Ciągle muszę mu przypominać, że pali się budynki a gwałci kobiety.
-Gwałci? - przestraszył się Rincewind.
-Słuchaj, on ma 84 lata. Nie niszcz marzeń starego czlowieka."
Awatar użytkownika
Merja
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2011 06:39

Re: Płacze na magów

Post autor: Merja »

Buluarze, smutna prawda jest taka, że Arkadia wymiera. Dzisiaj w swojej "pierwotnej" postaci nikogo by już nie przyciągnęła. Trzeba przyjąć trochę nowej krwi, a do tego gra nie może być od początku krzyżówką udręki ze zgadywanką. I pomocny okaże się tutaj m. in. klient na stronie, kolory w grze, brak konieczności spamowania stanem i kondycją co 5 sekund plus masa innych drobiazgów, które wyjadacze i tak mają oskryptowane. A oskryptowane mają dlatego, że właśnie brak tych bajerów ich bolał i postanowili sobie ułatwić życie.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Płacze na magów

Post autor: Trfog »

Swietna zmiana, wiekszosci w OK sie podoba, Buluar to ciapa i nikt go u nas nie lubi.
Khazog
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013 08:40

Re: Płacze na magów

Post autor: Khazog »

Merja ma racje. Jezeli nawet jest to niepotrzebne tym co maja to oskryptowane to nikt nie kaze tego uzywac. Taka zmiana nie zniecheca graczy, a wrecz zacheca nowych. Wielki plus panowie.
I nie wiem w którą stronę!
I nie wiem dokąd mogę dotrzeć!
Uwalniam swoją wolę
Zaczynam nową drogę.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Płacze na magów

Post autor: Trfog »

Mogloby (wreszcie) tez jakos pieknie pokazywac, jak level postaci skacze. :)
Zablokowany