Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Płacze na magów

Post autor: Buluar »

Cos w tym jest. Skutkiem ubocznym ciaglych ulatwien gry dla mlodych i poczatkujacych graczy jest splycenie niestety gry.

Ja ostatnio napadlem jakiegos elfa. Mielismy pewne trudnosci w nawiazaniu interakcji rpgowych, wiec zeby go zachecic zaatakowalem go (bilem bez dobytej broni), na co reakcja ow elfa byla mniej wiecej taka: "Chudy gruby elf spiewa: Podaj powod ataku na mnie."
Odechcialo mi sie grac i sobie poszedlem.

Nie twierdze, ze to skutek zmian i co wiecej, czesto bardzo podobaja mi sie pomysly Administracji, niemniej jednak obawiam sie, ze ciagle ulatwienia dla nowych i poczatkujacych graczy, dotyczace zarowno kwestii w grze, jak i kwestii technicznych powoduja naplyw graczy z w/w przykladu, co mi osobiscie nie odpowiada. Chyba wole mud z 50 osobami online na poziomie, niz 100 online chudych grubych elfow.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Płacze na magów

Post autor: Nobia »

A mi się ta zmiana podoba - chociaż jeszcze jej nie przetestowałem.

Nie rozumiem co dla niektórych osób co ta zmiana "spłyca"? Nie ogranicza przecież w żaden sposób "erpega", a tylko ułatwia nieco grę od strony technicznej (postać jest pod większą kontrolą).
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Płacze na magów

Post autor: Buluar »

Pewne trudnosci w grze byly swoistym sitem dla nowych graczy.
Za splycenie uwazam sytuacje, w ktorej gracz wszystko ma podane na tacy - zaczyna sie robic mmorpg.
Tu mu sie wyswietla, tam mu sie swieci, latwiej kontroluje postac, bo sobie wlaczy opcje all +, do tego mase ulatwien w samej grze (skrytki, gp spec itp. itd. ) Nie twierdze, ze wiele z tych zmian nie bylo potrzebnych, bo bylo. Tylko tak jak przy krwiozerczym PK wazny jest umiar, tak samo w ulatwianiu gry nowym graczom warto byloby ustalic jakas granice.

Przy okazji mam pytanie do Administracji - czy planowane sa jakies zmiany, ktore beda skierowane do starszych graczy?
Ta zmiana fajna, ale ja od 10 lat klikam 'kondycja wszystkich' i pewnie dalej bede klikal.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Falkir
Posty: 42
Rejestracja: 10 paź 2013 13:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Płacze na magów

Post autor: Falkir »

Troche ma racji w tym co pisze przedmowca jeden i drugi, niby niegrozne sa te komunikaty, ale odbieraja calej surowosci Arki pewien urok.

edit: Troche mnie ubiegles Mikkel, bo nie zdazylem dodac ze zmiana wychodzi na ogolny plus, bo nie zabija mlodego gracza w walce, tylko pomoze mu szybciej wyjsc z opresji.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2013 11:11 przez Falkir, łącznie zmieniany 1 raz.
Ab ovo
Mikkel

Re: Płacze na magów

Post autor: Mikkel »

Buluar pisze:Ja ostatnio napadlem jakiegos elfa. Mielismy pewne trudnosci w nawiazaniu interakcji rpgowych, wiec zeby go zachecic zaatakowalem go (bilem bez dobytej broni), na co reakcja ow elfa byla mniej wiecej taka: "Chudy gruby elf spiewa: Podaj powod ataku na mnie."
Odechcialo mi sie grac i sobie poszedlem.
Bardzo zachęcające, faktycznie! Po zachęcie w postaci nieuzasadnionego ataku na moją postać natychmiast przystąpiłbym do RPGowania. "Zachęcanie" graczy do erpegowania w taki sposób na pewno spowoduje osiągnięcie zamierzonego efektu - online rzedu 50 "najlepszych" graczy. Dobra robota.

Jeżeli ktoś nie chce bawić się w danej chwili w RPG, nie zmusi się go do tego, niezależnie od tego, czy ma w MUDzie tekst kolorowany, czarno-biały czy biały na białym tle. Jasne, miło by było, gdyby postać takiego gracza burknęła "Nie chce mi się z tobą gadać." i poszła sobie, ale zaatakowanie jej raczej tego nie spowoduje...

Chyba lekko przesadzacie, dobrzy ludzie. Zmiana jest naprawdę drobna (kosmetyczna wręcz) i ułatwia życie - fakt, ja też już przyzwyczaiłem się do ciągłego wklepywania "kondycja wszystkich", ale nie widzę, w jaki sposób zautomatyzowanie tego miałoby wpłynąć na moją chęć do odgrywania postaci.

Albo inaczej - jeżeli ktoś będzie miał "czysty" czarno-biały tekst w grze, nie będzie używał skryptów i wszystkie komendy będzie wklepywał ręcznie (mniej więcej tak robię sam - nie spieszy mi się nigdzie, a i ręce mi nie odpadną jak wpiszę "zawieś rybke na wedce" raz czy dwa razy dziennie), nie uczyni to z niego/niej wspaniałego gracza, doskonale odgrywającego postać. I odwrotnie - zautomatyzowanie tego i owego (zwłaszcza, gdy jest to opcja, którą, o zgrozo, da się wyłączyć!) nie sprawi, że ktoś od razu stoczy się do poziomu wspomnianego grubego chudego elfa. :)

EDIT:
A właśnie, czy nieuzasadnione ataki nie są przypadkiem jakoś ścigane z urzędu? Fajnie, że bez broni zaatakował, ale jak dla mnie rzucenie się na kogoś bez broni też jest atakiem. Równie dobrze możnaby napisać "Zaatakowałem A wypchaną czaplą" i nadal jest to atak bez wyraźnych przyczyn (przynajmniej po stronie postaci, bo gracz miał powody - co chyba na Arce nie jest wystarczającym uzasadnieniem?).
Awatar użytkownika
Vyera
Posty: 20
Rejestracja: 01 paź 2011 00:28

Re: Płacze na magów

Post autor: Vyera »

1. Fajnie jest nie klepać co chwilę kondycja wszystkich. Lepiej wtedy widać czy ktoś obok coś mówi lub robi.
2. Naturalniej jest na bieżąco czuć, że postać się męczy niż musieć najpierw głęboko się nad tym zastanowić lub zorientować się dopiero, gdy wycieńczyła się całkowicie.
3. Wiersz Loptaka jest straszny. Po przeczytaniu go będę miała koszmary. :cry:
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Płacze na magów

Post autor: Iluandile »

Oddajcie Arke :(
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
Awatar użytkownika
Sgroz
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2010 15:05
Lokalizacja: Włocławek / Poznań

Re: Płacze na magów

Post autor: Sgroz »

Co za czasy, będe musiał PRACOWAĆ w pracy. Jak żyć, panie premierze?

Oddajta Arke.
Awatar użytkownika
Merja
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2011 06:39

Re: Płacze na magów

Post autor: Merja »

Buluar pisze: Chyba wole mud z 50 osobami online na poziomie, niz 100 online chudych grubych elfow.
Wolę dostać 100 nowych elfek pocztowych, z których część się wyrobi, a część odpadnie, niż stałe kółko wzajemnej adoracji w różnych konfiguracjach seciów.

A jak opcja nie pasuje, zawsze można ją wyłączyć lub odpowiednio oskryptować. Nie wiem, w jaki sposób dodawanie nowych opcji, które po prostu ograniczają ilość niezbędnych skryptów, może obniżać poziom gry lub graczy.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Płacze na magów

Post autor: Merkava »

Wesprzyj Merje.

To nie system powinien być sitem, ale społeczność. Wolę expiącego sobie 24h solo grubego chudego elfa który nikomu nie wadzi poza krótkimi zgrzytami przy próbach interakcji (a w końcu wszyscy się nauczą że z nim się nie pogada) niż cwaniaka co zjadł wszystkie rozumy, ma wypasiony kombajn skryptowy ale jego zabawa sprowadza się do psucia zabawy innym. Ale on jest świętą krową bo 'ogarnia system'.

disclaimer:' Nie mam na myśli nikogo konkretnego, ekstrapoluje tylko teorie przedmówców że system stanowi sito na debili.

ps. Jakieś nfo kiedy wstanie?
Zablokowany