Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Forum wieści z Arkadii.
Veiro
Posty: 46
Rejestracja: 13 cze 2013 18:40

Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Veiro »

Zalozylem ten temat gdyz z "Nowych placzy na czarodzieji" (wcale nie sa lepsze), zostalem wyproszony. Nie wiem jak zrobic sonde na ten temat, i wcale mi sie nie chce w to wnikac, ale pytanie z tematu starsznie mnie meczy.

Jako postac z masowym zawodem (gladiator), nie jestem w stanie walczyc z ukrywaczami (szczegolnie z partyzantami). Z tego powodu zapytalem jasnie oswiecone i laskawie nam panujace MG, o to czy w przyszlosci jest szansa na to aby zawod mysliwego, zostal wyposazony w skuteczna bron przeciw "ukrywacza"?. Nie jestem zainteresowany obcieciem ukrywania, bo co jak co ale (wiora) jest to jeden z najstarszych zawodow na Arce przez co ta pewnego rodzaju "elitarnosc" sie im nalezy, chociaz zadnego ze starych zawodow, juz nikt nie wytrenuje (berka, miecznika, pikiniera, tarczownika no i oczywiscie zakonnika bo tez jest od poczatku). Pytanie zrodzilo sie w momencie, kiedy wraz z postacia z umami "mysliwego" (i tu kawalek dla Gniota, zjadl swietlika dzieki czemu mial spostrzegawczosc na perfekcyjnie, niestety na wyciagniecie pierscienia trzeba ekipy jak na etat z Gromu, w tym momencie pozdrawiam MG) gonilem postac z trenami "partyzanta", ktorego oczywiscie wytropil, wiedzielismy gdzie jest, zatrzymywalismy sie na lokacji na ktorej sie znajdowal, ale wystarczylo ze przemkna (czego nie widzialem ja ani "mysliwy") i na tym nasza wielka oblawa sie konczyla. Ulav, wiadomo jeden z najlepszych graczy bawiacych sie w PK, w sumie to ostro prowadzacy na bilasie (nie twierdze ze tylko przez niesmiertelnosc w postaci ukrywania sie, bo faktem jest iz ogarnia druzyne jak malo kto), uwaza ze ukrywanie sie wacale obecnie nie daje wiekszej szansy na fraga, prownujac do innych zawodow masowych. Wrecz przeciwnie daje do zrozumienia ze moj zawod "gladiatora" ktory nie ma ukrywanie, tropienia, rozkazow itp, itd. Powienien dostawac manto od dwoch wiorek, gdzie "glad" jako jedyny ma wszystkie umy defensywne, przez co moglem mylnie twierdzic ze sam zbije nawet 3 wiory (i tutaj dla potomnych chcacych grac gladem, nozownik zjada Cie jak chce, partyzant jako ze nie ma ataku z pierwszej lini musi byc z kolega). 2 wiory na 2 gladow mysle ze pewna wygrana wiorek. Dla pewnosci zapraszam do zrobiena testu na arce.

I tu pytanie z tematu.
Czy jest opcja zeby mysliwy przynajmniej w 8 na 10 przebiegniec po lokacji z ukrywaczem go widzial, czy jednak ukrywacze beda faworyzowani i gra na Arce dla lubiacych PK bedzie sprowadzona do przymusowego wyboru ukrywacza?

Z powazaniem.
Veiro
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Sigard »

Obrazek
Wpisujcie miasta.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Bam »

Veiro pisze:
Jako postac z masowym zawodem (gladiator), nie jestem w stanie walczyc z ukrywaczami (szczegolnie z partyzantami).

Z powazaniem.
Veiro
Też nic nie wiem to się wypowiem ;)

Dawno temu gracze próbowali trochę pograć pvp zanim się dostawali do gildii, było trochę złych charakterów (np. Bharnaba, Bolo i Fibil ;) ), którzy uczyli innych podstawowych zachowań, aby przeżyć. Nowa fala graczy jest jakaś inna, dostają się wpierw do gildii, a później uczą się stopniowo grać i płaczą, że wszyscy dookoła mają silniejsze zawody, niezależnie od tego jaki to byłby zawód.

Veiro, czytałem Waszego loga z jakiegoś tam pojedynku gdy podczas walki zblokowany i ledwo żywy za którymś razem ominąłeś blok wyszedłeś i.... zamiast się podleczyć, lub zmniejszyć zmęczenie po blokach, lub po prostu oddalić się jak najdalej bo i tak nic nie wskórasz w walce Ty jak gdyby nigdy nic wracasz znów na tą lokację wspierasz swoją drużynę, idzie przełamanie na Ciebie, a później się dziwisz, że ktoś wpadł na pomysł rzucić się z atakami na Ciebie ledwo żywego i Cię w rezultacie fragnąć w jednej serii ciosów.

Mija jakiś czas i czytam loga kolejnego gracza KG Oleny zabitej przez Calisto, najpierw zaatakowana w/przy ruinach zamiast uciekać w stronę ruin i tych kilku poziomów, w których nie da się nikogo tropić i można znaleźć przypadkowego safelocka(bez mobów) na którymś z leveli a tam się podleczyć, zregenerować zmęczenie, odłożyć złom itp., to biegnie na upartego do krzyżówki traktu, z której to krzyżówki prowadzą dwa dość długie trakty bez żadnych odbić początkowo. Przed krzyżówką zostaje wyprzedzona przez Calisto, który gdy stanie na krzyżówce nie będzie tam musiał tropić kierunku, więc zamiast zawrócić żeby się zregenerować w ruinach Olena wbiega na krzyzowke i wybiera jeden z traktow, no a później dzięki kłamstwu - Calisto daruje jej życie. Parę dni później ta sama sytuacja z tymi samymi bohaterami, a ta znów biegnie jednym kamiennym traktem na wprost i wszyscy się pewnie dziwią, że zostaje na nim zabita.

Większość tych fragów wygląda podobnie, a Wasi zabójcy ani się nie muszą ukrywać, ani Was nawet tropić, bo jak ktoś zawsze biegnie xx lokacji jednym traktem w jednym kierunku cały czas to wystarczy klikać łazik i go doganiać co chwilę.

Veiro, nieważne jaki weźmiesz zawód, jeśli nie wymyślisz taktyki na przeciwnika, nie załapiesz jakichś tam podstaw i nie wyciągniesz wniosków z takich zgonów jak te opisane przeze mnie powyżej to i tak każdy zawód nawet GP/AJ będzie silniejszy od Ciebie niezależnie czy 1 vs 1 czy 100 vs 100.

Zawód partyzanta jest dostępny też dla każdego - bierz śmiało jeśli jest taki przepakowany według Ciebie i pokaż reszcie jak się z niego korzysta ;)

Ale się rozpisałem... starczy chyba na kilka dni udzielania się tu...
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Merkava »

Ja mam podobny problem w LoLu! Grając postacią walczącą w zwarciu (Dariusem) nie mogę wygrać z dystansowymi!

Moja mówi że powinienem spróbować innych postaci albo zmienić taktykę, ale co ona tam wie. Darius przecież jest OP!

Uważam że to problem z balansem. Napiszę zaraz do twórców LoLa żeby obcieli dystansowców. A, i żeby nie dało się w krzakach ukrywać, bo to też przeszkadza w wygrywaniu.

Pozdr0!

p.s. A Veiro nawet 1v1 przegrywa z partem. ;P
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Gniot »

Re up:
I chyba o to chodzi Veirowi zeby byla kontra na zawod partyzanta, patrz -> umiejetnosc ukrywania sie tak jak podales w przykladzie z dariusem. Madra glowo ;). Na ta chwile wedlug niektorych mysliwy nie dziala* tak jak powinien. Ja tam nie wiem moze powinien sie wypowiedziec jakis mysliwy zaangazowany w pvp.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Ilane »

Wypowiem się jak mi Pipek pozwoli zmienić zawód!
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Terenes »

Gniot pisze:Re up:
Ja tam nie wiem moze powinien sie wypowiedziec jakis mysliwy zaangazowany w pvp.
Mysliwy w lesie w dzien, zaopatrzony w swietlik, pierscien, wysokie mentale, bonus gildiowy i paczke czipsow zwykle nie widzi umiejetnie przemknietej osoby. Ma jednak na to szanse tym wieksza im bardziej przeciwnik sie spieszy.

Nie wiem jednak skad pomysl ze mysliwy ma byc kontra na kogokolwiek. Na co kontra jest odkrywca? Na co kontra jest elitarny zawod kupca?

Zawody na Arkadii nie sa (co jasno wynika z wypowiedzi wizow) balansowane pod wzajemne kontrowanie PVP. Wydaje mi sie ze sa w teori tworzone pod istnienie ciekawej i roznorodnej spolecznosci postaci zaleznej choc troche od siebie na wzajem.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Gniot »

Re up:
I to jest zle podejscie. Mud to ludzie a ludzie sa rozni. Dla jednych rpg to kubraczek kwiaty we wlosach i poezja na polance w lesie dla innych noz w plecach przeciwnika i walki druzynowe. Czy ja sie komus wpierdzielam na poczte i kaze mu uzywac tego i tego emota albo zabraniam usmiechac sie finezyjnie ?

Co do balansowania zawodow to glownym katalizoatorem jest pvp i wzajemne relacje zawodow.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2013 11:11 przez Gniot, łącznie zmieniany 1 raz.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Larius »

Myślę Gniot, że komu jak komu, ale Terenesowi nie powinieneś tłumaczyć czym jest MUD. :)
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Mysliwy, znajdzie wiore czy nie? Pytania do Wizow.

Post autor: Terenes »

Tzn nalezy usunac zielarza czy dopakowac go az nie stanie sie rownoprawnym partnerem dla fanatyka w PK?
ODPOWIEDZ