Strona 1 z 2

Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 00:26
autor: Kalt
Wróciłem po kilku latach do gry, założyłem pokemona i w pewnym sensie wróciłem do początków z Arkadią gdzie wielką frajdą było ubicie królika.
No może nie do końca aż tak się tym mogę obecnie ekscytować ale mam kilka spostrzeżeń dotyczących zdobywania monet dla nowych postaci.
Z jednej strony paczki pozwalające poznać świat - zarobek jest niezły o ile są - poznanie świata słuszna idea, nieźle wycenione.

Nieśmiertelne łowienie ryb, gdzie nie potrzeba ani znajomości świata ani też specjalnych umiejętności ot stworzenie kilku aliasów, a niebezpieczeństwo z tym związane to połamanie wędki.

Nigdy nie kręciło mnie poławianie pereł, więc nie będę się na ten temat wypowiadać ,ale postanowiłem zajrzeć do kopalni.

I to co widzę jest delikatnie mówiąc zabawne.

Moje spostrzeżenia po kilku dobrych godzinach w kopalni.
Dwa zgony bez ostrzeżenia - uderzasz oskardem i napisy końcowe.
Nawet mnie to rozbawiło.
Możliwe, że mam za niską umiejętność górnictwo by móc czerpać z tego korzyści, ale nawet jeśli to porównując to do łowienia ryb, to jakaś kpina.
Po dobrych 6 h w kopalni wypadło kilka bryłek węgla i żelaza (raczej na olej się nie zwróciło do lampy)

Zastanawiam się dlaczego nie urozmaicić jednak zabawy i nie zmienić zarówno kopalń, połowów czy chęci bycia drwalem zmieniając częstotliwość wypadania rudy czy też ceny za surowce aby tą grę jednak nieco urozmaicić.

W moim odczuciu premiowane jest czytanie książki i naciskanie binda o ile ktoś nie jest zbyt leniwy i nie zapuści automatu.

Jako, że wszystkie nowe postaci przechodzą przez etap zarabiania tym bardziej wydaje mi się właściwe aby tym się zająć.

Pozdrawiam

Re: Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 00:57
autor: Gleanevall
Zmień kopalnię na niewyczerpaną. ;)

Re: Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 01:12
autor: Fantaji
Tak z ciekawości, nie zaintrygowało Cię, dlaczego lokacje w tej kopalni nazywają się "wyeksploatowana kopalnia"? Dlaczego spodziewałeś się, że można tam coś zarobić?

Ogólnie zawały przy Wstędze to jedno wielkie nieporozumienie. Komuś coś się kiedyś pomyliło pisząc kod i zapomniał w niej dodać odstępu czasu pomiędzy ostrzeżeniem, a zasypaniem, ale ponieważ nikt tam dłużej nie kopie, nikomu nie chce tego zmieniać. Myślę, że jest dość oczywiste, że magowie nie popierają istnienia miejsc, w którym można nagle i niespodziewanie paść bo tak, ale mają ciekawsze zajęcia, a nie ma też powodów, żeby komuś na tej kopalni zależało na tyle, żeby jakoś wytrwale prosić o rozwiązanie tego problemu.

Jeśli chcesz być górnikiem to kup sobie licencję i kop w Tilei. 30 złotych monet na początku może się wydawać dużo, ale zwraca się po godzinie kopania.

Re: Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 01:15
autor: Coronius
Fantaji pisze:Jeśli chcesz być górnikiem to kup sobie licencję i kop w Tilei. 30 złotych monet na początku może się wydawać dużo, ale zwraca się po godzinie kopania.
Znaczy trzeba podnieść opłaty za licencje :twisted:

Re: Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 01:18
autor: Kalt
Coronius Ty chciwy ludziu :D

Zwracam uwagę na fakt, że być może coś się zmieniło ale jeśli nie to istnieją dwie kopalnie i porównując to do ilości łowisk - braku ryzyka to chyba nie jest ok?

Wystarczy poobserwować zachowania graczy i przyjrzeć się stosunkowi pocztylionów i wędkarzy do pozostałych.

Może zamiast olewać wyeksploatowaną kopalnie zmienić w niej kod?

Czy patrząc globalnie na sposoby zarobkowania nie jest jednak zachwiana równowaga?

Zawsze w momencie zachwiania jest przechylenie w którąś ze stron, pamiętam chwile gdy wielce opłacalnym zajęciem było ścinanie drzew do czasu obcięcia. Sprawdzę i to :)

A co do monet to teraz i tak jest łatwiej niż kiedyś i to sporo.

Bardziej ciekawość obejrzenia kopalni mnie tam trzymała, ale przy tym błędzie jaki jest z nagłą niespodziewaną śmiercią to chyba mi się to jednak nie uda.

Re: Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 02:16
autor: Fantaji
Kalt pisze:Czy patrząc globalnie na sposoby zarobkowania nie jest jednak zachwiana równowaga?
Nie jest. Bycie górnikiem to pomysł na odgrywanie postaci, nie tylko sposób na zarabianie. Do większości postaci i tak nie pasuje bardziej niż na zasadzie "wszystkiego trzeba spróbować". (Tak, dostrzegam ironię, że piszę o tym właśnie ja, ale pozwolę sobie nie wypowiadać się na ten temat.) Z drugiej strony rzeczywiście przydałaby się kopalnia w Mahakamie i Karak Varn, bo tam głównie przebywają (są zachęcane kodowo do przebywania) osoby, do których kopanie pasuje.

Re: Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 02:29
autor: Kalt
Dlatego o tym piszę, a wskazuję jedynie ubogość miejsc takich jak kopalnie vs zatnij rybę na wędce.
Bonus z bycia górnikiem jako podstawy budowania postaci jak najbardziej, tyle że w moim odczuciu do wielu bardziej pasuje to czy też ścinanie drzew niż zarzucanie wędki.

Re: Sposoby na zarabianie

: 04 mar 2013 08:48
autor: Gerdia
Kalt pisze:Coronius Ty chciwy ludziu :D
Podobno jego żona jest strasznie kosztowna w utrzymaniu,
więc nie dziw się biednemu elfowi, że wszędzie szuka finansowania :lol:

G. :twisted:

Re: Sposoby na zarabianie

: 14 sie 2013 18:53
autor: Renton
Mozesz rowniez spieniezyc cala zawartosc kosza gildiowego (sic!).

Re: Sposoby na zarabianie

: 15 sie 2013 03:11
autor: Werbat
Super stary, odświeżasz temat z czwartego marca. Nie wiem gdzie (ale dowiem się 'na arce') są ziemniaki i dostaniesz ode mnie order z inskrypcją - trzymając się współczesnych zasad pisowni - 'pajacą'.