Czy lubie PK?

Forum wieści z Arkadii.

Czy lubie PK na Arkadii?

Tak, PK jest dla mnie wieksza czescia przyjemnosci na MUDzie
12
15%
Tak, PK jest dla mnie rownie przyjemne co RPG i exp
16
21%
Srednio, PK ma swoj smaczek ale mnie raczej nie kreci
16
21%
Nie, Staram sie unikac PK w miare mozliwosci.
14
18%
Nie, obecne PK(calkowicie/niemal) zepsulo mi przyjemnosc z gry
16
21%
Nie mam pewnosci a PK mnie prawie nigdy nie dotyczy
4
5%
 
Liczba głosów: 78

Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Gniot »

Zmiana z kara za zgon w odroznieniu od innych pomyslow ktore tutaj padaly jest bezbolesna nie jest sztuczna, nie wymaga sztabu koderow do pisania pergaminow/aren/obszarow wplywow. Czy jest dobra czy zla nie dowiemy sie jesli nie zostanie wprowadzona.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Sigard »

Proponuje, zebys na probe pogral sobie w inna gre. Jest mnostwo takich, w ktore na probe mozna sobie pograc za darmo, gdzie po zgonie masz respawn i po chwili radosnie wracasz na pole bitwy, i tak w kolo Macieju. Tam czekaja na Ciebie niesamowicie przyjemne emocje podczas relaksujacej sesji PK, bez stresu i konsekwencji. Arkadia niech pozostanie gra RPG, ktorej waznym elementem jest dbanie o zywot postaci, w zwiazku z tym, brak takiej troski powinien byc karany jak do tej pory, dotkliwie. :)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Gniot »

Sigard pisze:Proponuje, zebys na probe pogral sobie w inna gre. Jest mnostwo takich, w ktore na probe mozna sobie pograc za darmo, gdzie po zgonie masz respawn i po chwili radosnie wracasz na pole bitwy, i tak w kolo Macieju. Tam czekaja na Ciebie niesamowicie przyjemne emocje podczas relaksujacej sesji PK, bez stresu i konsekwencji. Arkadia niech pozostanie gra RPG, ktorej waznym elementem jest dbanie o zywot postaci, w zwiazku z tym, brak takiej troski powinien byc karany jak do tej pory, dotkliwie. :)
Coz za blyskotliwa rada na miare Sigarda...

Jesli sie nie myle to pomysl zmniejszenia kary za zgon nie jest wymyslem jednej osoby patrz Gniota tylko grupy ludzi ktorzy mysla o czyms takim od dluzszego czasu. To ze ty tak lubisz nie znaczy ze inni tez. To ze tak arka wyglada na ta chwile nie znaczy ze sie nie zmieni itp itd.

Jakiekolwiek zmiany w pvp o ktorych mowia ludzie. Czyli areny...ogluszanie bez dobijania zamkna sie w Twojej blyskotliwej propozycji/uwadze poniewaz zmniejsza kare ... utrate doswiadczenia.

I na koniec chcialbym Cie uswiadomic ze kara za zgon nie jest wyznacznikiem ani fundamentem rpg na arce i to ze Ty tak lubisz nie znaczy ze innym sie to podoba.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Buluar »

Jakbys Gniocie mogl opisac te zaleznosc przyczynowo-skutkowa od zmniejszenia kary za zgon, do zmniejszenia pk, bo nie bardzo ja pojmuje.


To ze nie uczestniczysz w pk, bo boisz sie o strate poziomu co najwyzej swiadczy o tym, ze jestes albo tchorzem, albo wiesz, ze nie masz umiejetnosci by wygrac konfrontacje z zainteresowanymi pk.
Zmniejszenie kary za zgon spowoduje co najwyzej, ze gracze pkujacy beda musieli zabic takiego Gniota 3 razy, a nie raz jak teraz, by przestalo mu sie chciec siku.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Gniot »

Gdzie ja napisalem ze zmniejszenie kary za zgon bedzie skutkowac zmniejszeniem pk ? Cytat poprosze.

Przejdzmy dalej.

Wyciagasz wnioski na podstawie jednej z moich postaci. Skromne dane Buluarku.

Koniec jest piekny. Czy to nie wlasnie o takim zachowaniu smierdzacym... ktos wczesniej sie wypowiadal. O graczach ktorzy nie czerpia przyjemnosci z walki tylko z tego ze kogos "ujebia" ... tak tak trzeba bedzie 3x zeby poczul zeby musial orac i zeby go to zabolalo czasowo.

Oby mniej takich graczy z takim podejsciem jak twoje. Do kloaki spuscic razem z tymi sikami o ktorych wspomniales.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Buluar »

Gniot pisze:Zmiana z kara za zgon w odroznieniu od innych pomyslow ktore tutaj padaly jest bezbolesna nie jest sztuczna, nie wymaga sztabu koderow do pisania pergaminow/aren/obszarow wplywow. Czy jest dobra czy zla nie dowiemy sie jesli nie zostanie wprowadzona.
Jesli odnosiles sie do moich pomyslow to dotyczyly one mechanizow, ktorych wprowadzenie zmniejszylo by dotkliwosc pk dla niezainteresowanych nim.
Jesli zabierasz glos w dyskusji, to wpierw zorientuj sie o czym juz osoby rozmawiajace rozmawiaja.
Nie masz pojecia jakie jest moje podejscie od pk, wiec nie wiem na jakiej podstawie je oceniasz.
Stwierdzam, ze twoj pomysl jest dziadowski, a jesli uwazasz inaczej to przedstaw konkretne argumenty, a nie jak zwykle piszesz o wszyskim i o niczym.

Edit:
I jak mozesz nie zdrabniaj mojego nicka. Nie przypominam sobie zebysmy pili kiedys wodke, badz byli kolegami. Jesli masz potrzebe to na logachzarki moge cie zmieszac z blotem. Tu trzyma sie pewne wyzsze standardy.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Gniot »

Buluar pisze:
Gniot pisze:Zmiana z kara za zgon w odroznieniu od innych pomyslow ktore tutaj padaly jest bezbolesna nie jest sztuczna, nie wymaga sztabu koderow do pisania pergaminow/aren/obszarow wplywow. Czy jest dobra czy zla nie dowiemy sie jesli nie zostanie wprowadzona.
Jesli odnosiles sie do moich pomyslow to dotyczyly one mechanizow, ktorych wprowadzenie zmniejszylo by dotkliwosc pk dla niezainteresowanych nim.
Jesli zabierasz glos w dyskusji, to wpierw zorientuj sie o czym juz osoby rozmawiajace rozmawiaja.
Nie masz pojecia jakie jest moje podejscie od pk, wiec nie wiem na jakiej podstawie je oceniasz.
Stwierdzam, ze twoj pomysl jest dziadowski, a jesli uwazasz inaczej to przedstaw konkretne argumenty, a nie jak zwykle piszesz o wszyskim i o niczym.

Edit:
I jak mozesz nie zdrabniaj mojego nicka. Nie przypominam sobie zebysmy pili kiedys wodke, badz byli kolegami. Jesli masz potrzebe to na logachzarki moge cie zmieszac z blotem. Tu trzyma sie pewne wyzsze standardy.
Skoro pozwalasz sobie na taki ton to nie dziw sie odpowiedzi chyba ze to picie wodki juz zupelnie ci mozg zlasowalo i ocena na trzezwo nie dziala.

Ocenilem twoje podejscie na podstawie twojego postu dotyczacego gniota... widac jaka mentalnosc prezentuejsz soba. Bo to ty pisales prawda ?

Twoje pomysly sa krotko mowiac nierealne ... to takie bajkopisanie w stylu koni i magii zajebiscie wyglada na papierze tylko nikt tego nie zakoduje.

Re down:
Jak tylko skoncze prace i wroce do domu. Zajety jestem.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2013 15:06 przez Gniot, łącznie zmieniany 1 raz.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Buluar »

Oki, oki.
To jak z tymi argumentami? Czy jeszcze chcesz potrolowac, bo chyba zauwazyles, ze poziom teamtu diametralnie spadl odkad zabrales w nim glos i bynajmniej nie jest to tylko moja opinia tu wyrazona.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Raglak »

Nieprawda jest, ze osoby z duzymi poziomami nie biora udzialu w PK z powodu strachu o zgona. A przynajmniej nie bylo tak kiedy jeszcze gralem - prawie wszystkie najbardziej "spasione" postaci (Belmor, Ferd, Ghazar, Krobelus, Sehtan, Ammara, Rion czy autor tego posta) braly czynny udzial w wojnach miedzygildiowych.
I nie moge wypowiadac sie za innych, ale dla mnie wlasnie ta adrenalina zwiazana z mozliwa utrata olbrzymiej ilosci expa, dodawala dodatkowego smaczku w wojnach. Ilez frajdy dawalo wyjscie z lokacji po b ciezko rani cie w plecy (a zdarzalo mi sie to co najmniej kilka razy).
Przestalem co prawda grac po stracie expa za zgona, ale to bylo po tym kiedy npc zabil mnie z poczatku rannego jednym ciosem. W PK ryzyko jest wynikiem twojej swiadomej decyzji, masz duzy wplyw na to czy zginiesz czy nie. Dlatego zgony od graczy nigdy mnie specjalnie nie bolaly. Takie do_die od npca skutecznie zniecheca do grania... Natomiast w PK zgony sa jak najbardziej OK.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Gniot »

Buluar twoj pomysl tak jak pisalem wyglada pieknie...i na tym sie konczy.

1) Tereny PVP. Czerpiemy z mmo ?
Jak dla mnie to chyba nie zastanowiles sie nad ogromem roboty zwiazanym z
zakodowaniem odpowiednich npcow czy tez modyfikowaniem obszarow z zezwoleniem czy tez nie na pvp, a przeciez to dopiero poczatek twojego pomyslu.

2) Tereny z bonusami dla konkretnych stowarzyszen.
Kolejne gruszki na wierzbie ktorych kodowanie i balansacja bedzie trwala lata.

3) Likwidacja speca ... przeciez to juz dawno powinno zostac zmienione. Elitarne defensy tak ale ofens czy tez inne wynalazki dajace pewnego fraga
to jest zly pomysl.

4) System reputacji tak jak w poprzednich punktach. Powiedz mi kto to zakoduje ? Zastanawiales sie nad tym sypiac z rekawa takimi "asami" ?

To ze jakis pomysl* sie dobre czyta to nic nie znaczy...popatrz realnie
na arke na zmiany w ostatnich latach dotyczace pk i gildii i powiedz mi
czy ty wierzysz ze cos takiego zostanie zakodowane. Jesli nie to po co
pisac takie elaboraty, bo ladnie wyglada i koledzy beda uwazac ze jestes fajny ?

Co ja zaproponowalem to zmiana ktora jest raczej kosmetyczna w porownaniu z twoja i nie wymaga takiego nakladu pracy. To jest cos o czym
sie mowi juz od lat a nikt nie pokosil sie zeby wprowadzic nawet testowo.

Malutka kara za zgon w pvp:
1) czesc graczy do tej pory stroniaca od walk ze wzgledu na swiadomosc ze
znowu trzeba bedzie odrabiac "zabij x orka" stwierdzi "to ja jednak sprobuje najwyzej padne ale i odrabiania bedzie duzo mniej"
2) zalatwi to sprawe tzw aren proponowanych przez Ulava. Nie trzeba bedzie
nic kodowac ani sztucznie implementowac terenow bez kar bo ta kara bedzie minimalna
3) tereny gdzie jest exp ale ze wzgledu na specyfike - ciezkie do ucieczek
zaczna byc czesciej odwiedzane przez graczy, wzrosnie aktywnosc graczy
mimo ze prowadza wojny na x frontach.
4) bedzie mniej takich ktorzy stercza w gildii i czekaja na prowadzacego
strachajac sie wyjsc bo lacze dokazuje albo ucieczka jeszcze niewycwiczona.
5) ludzie w czasie walk druzynowych bede bardziej ryzykowac, bedzie ciekawiej (do ostatniego na placu) ... niestety dla tych czerpiacych przyjemnosc ze straty expa u przeciwnika mniejsze samozadowolenie.

Miesiac testu i tyle. Ci ktorzy uwazaja ze to jest zly pomysl nic nie straca a moga tylko zyskac. Poziom na arce nie wzrosnie w gwaltowny sposob bo mamy dlawik ... ba moze nawet troche spasc.

p.s.
tak mi do glowy na koniec przyszlo...rozlozenie straty expa na ludzi ktorzy zadeklaruja przyjecie czesci kary. Pada gosc w druzynie reszta wyraza zgode na rozlozenie kary.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
ODPOWIEDZ