Czy lubie PK?

Forum wieści z Arkadii.

Czy lubie PK na Arkadii?

Tak, PK jest dla mnie wieksza czescia przyjemnosci na MUDzie
12
15%
Tak, PK jest dla mnie rownie przyjemne co RPG i exp
16
21%
Srednio, PK ma swoj smaczek ale mnie raczej nie kreci
16
21%
Nie, Staram sie unikac PK w miare mozliwosci.
14
18%
Nie, obecne PK(calkowicie/niemal) zepsulo mi przyjemnosc z gry
16
21%
Nie mam pewnosci a PK mnie prawie nigdy nie dotyczy
4
5%
 
Liczba głosów: 78

Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Terenes »

Gniot pisze: Rotkiv a gdzie jest pogrzebany ? Chetnie poczytam.
Wydaje mi sie, ze kara zgona najbardziej boli postacie wyexpione oraz ogolnie samych pkujacych.

Dla np zabitej zielarki na doswie, problem odexpienia nie jest tak duzy jak np stosunkowo niewielka szansa dotarcia bez przeszkod z punktu A do punktu B na Mudzie, utrata podarowanego pierscionka, ulubionej sukienki czy ogolna bezradnosc przeciwko bandzie graczy szukajacych latwego fraga. Praktyczna niemoznosc zwiedzania swiata bez poteznej druzyny czy ogolnie rzecz biorac: utrudnienia w grze sa duzo bardziej zniechecajace niz utrata poziomu.

Choc oczywiscie poczciwego expiarza na wielce ktory lubi sobie muskac pukacze i kolekcjonowac kolejne podcechy "glowna kara" jest utrata expa to wg mnie bardziej boli go niemierzalny za pomoca zmarnowanego czasu fakt, ze ktos wymusza na nim zmiane stylu gry - na wieczna wojne szarpana.

Nie uwazam jednak by kultura gry spadla. Wymyslanie optymalnych taktyk trwa i poprzez liczne balanse troche trwalo nim gracze obczaili ze najbardziej oplaca sie
biegac z expowiska na expowisko szukajac zaidlowanego przeciwnika i tak az przeciwnik przestanie grac, a nie zebrac jaknajwieksza druzyne i zetrzec sie z jaknajwieksza druzyna wroga. Gracze sa ci sami, tylko teraz potrafia skuteczniej szkodzic wrogowi. I wbrew temu co twierdza niektorzy tu wypowiadajacy sie: gracze szukaja skutecznosci w swym dzialaniu - czyli ordynarnego dobijania bezbronnych kolesi ktorzy mieli pecha. I takie sa niemal wszystkie obecne fragi gildii ktore deklaruja ze chodzi tylko o emocje starcia z zywym przeciwnikiem.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Gniot »

"Gniot, uszanuj zdanie Gerdii. Uszanuj zdanie Rotkiva i Mariusa, którzy myślą inaczej niż Ty. Mam nadzieję, że nie wypowiadasz tego "Chcemy/Prosimy" w imieniu wszystkich graczy zainteresowanych PK."

Pieknie...to moze oni wreszcie uszanuja tych graczy ktorzy od lat walcza i gina w mniej lub bardziej slusznej spawie tracac kilkadziesiat % doswiadczenia ? Moze uszanujemy tych graczy ktorzy walcza i licza sie ze strata expa i wreszcie chcieliby isc na pk bez takiego obciazenia ? Moze zrobimy im prezent PROBNY ? A co z druga strona ? Ta ktora jest tak gnebiona ktora przyidluje czasem i dostaje w leb tracac punkciki moze to dla nich tez bedzie prezent ? Co to kosztuje tych z "wlasnym zdaniem" ?
Dla zasady beda kurczowo trzymac sie tego co jest i marudzic o mentalnosci graczy, ktora jak gram 11 lat abo i wiecej to sie nie zmienila.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Buluar »

Gniot pisze:
Pieknie...to moze oni wreszcie uszanuja tych graczy ktorzy od lat walcza i gina w mniej lub bardziej slusznej spawie tracac kilkadziesiat % doswiadczenia ? Moze uszanujemy tych graczy ktorzy walcza i licza sie ze strata expa i wreszcie chcieliby isc na pk bez takiego obciazenia ? Moze zrobimy im prezent PROBNY ? A co z druga strona ? Ta ktora jest tak gnebiona ktora przyidluje czasem i dostaje w leb tracac punkciki moze to dla nich tez bedzie prezent ? Co to kosztuje tych z "wlasnym zdaniem" ?
Dla zasady beda kurczowo trzymac sie tego co jest i marudzic o mentalnosci graczy, ktora jak gram 11 lat abo i wiecej to sie nie zmienila.
Wylaczmy elitarki na miesiac!
Moze wreszcie uszanujmy tych graczy ktorzy od lat walcza i gina w mniej lub bardziej slusznej spawie tracac kilkadziesiat % doswiadczenia w przeciagu paru chwil? Moze uszanujemy tych graczy ktorzy walcza i licza sie ze strata expa i wreszcie chcieliby isc na pk do imperium na rownych zasadach bez takiego obciazenia ? Moze zrobimy im prezent PROBNY ?

Gniot musze przyznac, ze kiedys nie, ale obecnie bijesz mnie o glowe jesli chodzi o trolowanie na forum. Czuje sie smutny!
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013 19:55 przez Buluar, łącznie zmieniany 2 razy.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Rotkiv »

Gniot:

Tak sie sklada, ze zaliczam sie do "graczy ktorzy od lat walcza i gina w mniej lub bardziej slusznej spawie tracac kilkadziesiat % doswiadczenia". Przytrafil mi sie tez kilka miesiecy temu ten przypadek: "przyidluje czasem i dostaje w leb tracac punkciki".

Jednak napisalem co napisalem, bo uwazam ze w sprawie PK na Arkadii (bo o tym jest temat) ten pomysl bardziej zdeformuje obecna sytuacje niz naprosci.

Poza tym:

Po pierwsze nie odnosilem sie do twojej notki dotyczacej "okresu probnego", tylko do tego czy zmiejszenie kary za zgon zmieni nasilenie PK na Arkadii.
Po drugie piszesz z takim oburzeniem chocby moje zdanie (lub innego gracza), mialo jakis wplyw na to, czy ktos wprowadzi ow "okres probny" czy tez nie.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Deli »

To moze na probe wylaczyc PK? ;)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Buluar »

Wylaczmy arke na probe!
Ile by zyskaly zony, dzieci, pracodawcy, dziewczyny!
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Delgar
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2011 19:48

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Delgar »

Gniot pisze:Chcemy/Prosimy okresu probnego ze zmniejszona kara za zgon a nie marudzenia o rowni pochylej jaka jest kultura pvp graczy na przestrzeni ostatnich lat.
Z całym szacunkiem- to jest forum dyskusyjne, nie kółko adoracji Gniota. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i je wygłosić. To miałem na myśli pisząc, żebyś uszanował zdanie innych.
Mi tam jest wszystko jedno- można wprowadzić taki okres próbny. Może faktycznie wyjdzie z tego coś dobrego. Moim zdaniem jednak ważniejsze jest wprowadzenie jakiejś dżentelmeńskiej umowy między graczami PKującymi, bo uważam, że dopierdzielanie jednemu przeciwnikowi dwa czy trzy razy w ciągu jednego dnia nie świadczy dobrze o mentalności graczy. NIEKTÓRYCH graczy, bo są i tacy, którzy ten drugi raz odpuszczą. I nie twierdzę, że mamy do czynienia z równią pochyłą - w Arkadię gram od 2004 a na poziomie gildii bojowej od 2010, więc nie znam realiów sprzed tego okresu zbyt dobrze.

Nim wyciągniecie głupie wnioski- nie jestem pokrzywdzonym przez złych PeKowców graczem.

Edit: Ilane: miałem na myśli jakiś Savoir-Vivre PK, czyli, chociażby, niezakańczanie podczas ucieczki czy właśnie odpuszczenie wrogowi wiedząc, że niedawno zaliczył zgona z rąk innego gracza. Po dłuższym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że tego typu problemy w większości są opisane w zasadach.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013 20:24 przez Delgar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Ilane »

A tak z ciekawości, na czym miałaby polegać ta "dżentelmeńska umowa"?
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Merkava »

Problemem nie jest przecież strata xpa, tylko to że tego xpa trzeba odrobić w ten sam sposób który się katowało długie godziny już raz, żeby znaleźć się w tym samym miejscu w którym się było. Powtórzę się streszczając coś już kiedyś napisane:

Kara za zgon taka sama.
Możliwość odidlowania do poziomu który już się raz nabiło, nawet w długim czasie, ale żeby móc się zajmować czymkolwiek w grze, rpg, zwiedzaniem, zarabianiem, podpieraniem tablicy, ale nie być zmuszonym do ponownego powtórzenia nudnej sekwencji gobliny-skaveny-orki-trolle-cokolwiek pomnożone przez X godzin klepania wesprzyj, zabij, zaslon.

Ale to chyba nie temat o karze za zgon tylko o PK? Ja jak niektórzy wcześniej lubie PvP (choć nie w obecnej formie - moja ulubiona wersja to gdy dwie strony stoją razem, okładają obelgami na przemian z ciosami, a w końcu jedna strona uznała że przegrała i wychodzi, koniec) a nie lubie PK (zwłaszcza w obecnej formie). Chętnie bym kogoś odesłał na wakacje od cwaniakowania, ale kiedy wyraźnie słabszy musiał by sobie przemyśleć pare spraw i na przykład trochę czasu spędzić z ludźmi na rozmowach, a nie tylko na klepaniu binda. Ale nie mam ochoty odsyłać kogoś na przymusowe godziny klepania zabij to zabij tamto bo nic to nie da a jemu uprzykrzy życie lub w ogóle do gry zniechęci.
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Czy lubie PK?

Post autor: Nobia »

Zgon musi boleć, a odexpia się w miarę szybko jakiś sensowny poziom.
Nie widzę potrzeby żeby akurat coś pod _tym_ kątem zmieniać czy wprowadzać na próbę.
(Co nie zmienia faktu, że potrzebne są inne sposoby zdobywania doświadczenia - powtarzalne questy, czy możliwość wykupienia u NPCa za tone mithryli straconego expa; zdobywanie stref wpływów, które zwiększają doświadczenie z mobków, etc)

Tak naprawdę problemem jest oddzielenie graczy zainteresowanych PK i tych pozostałych.
Jest taki klub(?) łowców głów... może coś z tym wystarczy podziałać?
Kto jest zainteresowany idzie po pergamin, wpisuje się na listę - system przelicza wartość postaci i wyznacza nagrodę za naszą głowę, ale jednocześnie daje możliwość odbierania nagrody za kogoś innego i jakieś inne bonusy. Wszystko kwestia balansu i przemyślenia.

Lubię PK.
Nie lubię szarży "z palca" i speców TW.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ