Zasady

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zasady

Post autor: Paulie »

Tak, ale jednoczesnie gdy wyjdzie podejrzenie, ze Ty, jako osoba kierujaca poprzednia postacia, jestes wlascicielem nowej postaci i gracze beda na twoja nowa postac przez pryzmat Ciebie jako osoby, czy tez starej postaci to moga byc problemy.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Zasady

Post autor: Rafgart »

Gracz ma postaci w dwóch stowarzyszeniach. Jaka jest wykładnia $8 w sytuacji wspólnych wypraw tych stowarzyszeń, na przykład po etat?
Wyprawy po etat, po magiki, na pk to jest granie. Granie z tymi samymi ludzmi wymiennie wieloma postaciami jest zakazane. Jesli ma sie dwie postaci w takiej sytuacji konfliktowej, to najlepiej jedna z nich nie grac.
A czy osoby postronne wchodząc na taki teren będą jakoś informowane czy też ewentualnie gildie będą musiały oznajmić światu, że to ich teren (a w takim wypadku jak rozróżnić czy to z błogosławienstwa wizów czy blef)?
Jesli uwazasz, ze w jakims przypadku zostal zlamany $4 zasad dotyczacych gry postacia, to zglaszasz to mg i mg weryfikuje z tym co zglosily stowarzyszenia.
A czy po tych zmianach w regulaminie, mozna zalozyc postac i isc np. do stowarzyszenia, w ktorym sie niedawno gralo inna postacia, ale juz nie gra?
Jesli stara postac nie jest juz w tym stowarzyszeniu (a najlepiej zostala usunieta) i nie zostanie zlamany $3 zasad dotyczacych stowarzyszen, to nie ma problemu.
Daggerro
Posty: 77
Rejestracja: 15 lut 2009 15:22

Re: Zasady

Post autor: Daggerro »

Rafgart,

Czy szef danego Stowarzyszenia moze otrzymac liste imion postaci, ktore maja secondy w innych gildiach?

Bez szczegolow, imion secondow czy Stowarzyszen. Po prostu sucha informacja na temat postaci, ktore mu podlegaja tak by jakiekolwiek problemy w przyszlosci mogly zostac wyelimiowane.

Pozdrawiam,

D.
Virdill
Posty: 83
Rejestracja: 15 sty 2010 08:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasady

Post autor: Virdill »

Chciałbym zapytać jak mam interpretować 6 punkt Zasad dotyczących gry postacią czyli:

"Zabronione jest uporczywe nękanie postaci innych graczy. Określenie co jest nękaniem nie jest całkiem oczywiste, więc należy tu użyć zdrowego rozsądku i dobrego smaku."

Jestem w stowarzyszeniu A które nie jest typowo bojowym, ciągle mnie nękają gracze ze stowarzyszenia B i C atakując jak tylko mnie zobaczą. Chciałbym zaznaczyć że nigdy nie zaatakowałem pierwszy, nigdy nie zabiłem ani nie uczestniczyłem w zabiciu żadnego gracza z tych stowarzyszeń. Nie jestem i nigdy nie byłem zainteresowany PVP.

Czy powyższy opis mam traktować jako nękanie i zgłaszać ? :-)
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.
Woody Allen
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Zasady

Post autor: Miuosh »

Virdill pisze:Chciałbym zapytać jak mam interpretować 6 punkt Zasad dotyczących gry postacią czyli:

"Zabronione jest uporczywe nękanie postaci innych graczy. Określenie co jest nękaniem nie jest całkiem oczywiste, więc należy tu użyć zdrowego rozsądku i dobrego smaku."

Jestem w stowarzyszeniu A które nie jest typowo bojowym, ciągle mnie nękają gracze ze stowarzyszenia B i C atakując jak tylko mnie zobaczą. Chciałbym zaznaczyć że nigdy nie zaatakowałem pierwszy, nigdy nie zabiłem ani nie uczestniczyłem w zabiciu żadnego gracza z tych stowarzyszeń. Nie jestem i nigdy nie byłem zainteresowany PVP.

Czy powyższy opis mam traktować jako nękanie i zgłaszać ? :-)
Jezusmaryja, mimik, mówiłem, żeby go nie ruszać. Skasują nas :(
Ogre!
Virdill
Posty: 83
Rejestracja: 15 sty 2010 08:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasady

Post autor: Virdill »

Miuosh:
drażnią mnie w cholerę takie ataki bez słowa zaraz po wejściu na lokację. Ja rozumiem przyszły głodne ogry a tu się jakiś spiczastouchy pałęta i smaka robi ale ... zawsze można pogadać, ja bym wam kupił po cielaczku, ba ! po krowie bym wam kupił aby się złe ogry nażarły i syte poszły w cholerę, dołożyłbym jeszcze beczkę piwa aby gardła przepłukać po posiłku. Wiadomo jednak jak świat długi i szeroki że elfie mięso to nie to samo co cielęcina i za złe bym nie miał gdybyście pogonili, ale proszę dajcie szansę pogadać, a nie w taki sposób że wszystko zamyka się do odpalenia binda. Ja w arkę gram z powodu tego że to nie Quake i najbliżej jej do typowego papierowego RPG, ufam że wy gracie z tego samego powodu.
Pozdrawiam
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.
Woody Allen
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zasady

Post autor: Buluar »

Zeby dalo sie poerpegowac, to musza chciec tego wszystkie zainteresowane osoby. Spotykamy mase elfow, z ktorych moze co dziesiaty jest atakowany, nie mowiac juz o zabijaniu.

Poza tym naucz sie zalatwiac sprawy zwiazane z graczami, z graczami, a nie od razu lecisz z placzem do czarodzieja.

Ahh te elfy :roll:
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Zasady

Post autor: Molu »

Goldfinger pisze:Poza informacjami w kodzie, typu monolity, naprawdę przydałoby się oficjalne info o zasięgu "przywilejów".
Trzeba to brac na logike.
Lesne Elfy - maja przywileje w kazdym lesie
Krasnoludy Gorskie - w kazdych gorach
Krasnoludy Zlebowe - w Mahakamie
Zakon - w swoim zamku
itd... :D
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Zasady

Post autor: Thorffin »

$3 Arkadia jest gra darmowa. Nie sa i nie beda pobierane zadne oplaty
za mozliwosc gry na mudzie lub dostep do jakichs elementow jego
swiata.
Powinno być JAKIŚ lub JAKICHKOLWIEK. Błąd jest na mudzie i na stronie.
W zaleznosci od poziomu ujawnionej zlej woli i wczesniejszego zachowania
gracza, naruszenie zasad moze sie skonczyc tylko ostrzezeniem, odebraniem
postaci czesci jej zgromadzonego doswiadczenia, zdolnosci, przedmiotow, czy
statusu lub czasowa blokada mozliwosci zalogowania sie na muda. W ostatecznosci
bedzie sie wiazac z usunieciem postaci lub calego konta. Zlamanie zasad
dotyczacych stowarzyszen moze, zaleznie od skali przewinienia, oznaczac kare
dla osoby odpowiedzialnej lub dla calej gildii. W drugim przypadku odebrane
moga zostac przywileje, jakie daje czlonkostwo w stowarzyszeniu.
Wszystko fajnie, ale dodałbym linijkę o tym, że Administracja Arkadii zobowiązuje się do podania powodu nałożonej kary na mail lub przez pocztę Arkadii.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Zasady

Post autor: Gleanevall »

Thorffin pisze:
$3 Arkadia jest gra darmowa. Nie sa i nie beda pobierane zadne oplaty
za mozliwosc gry na mudzie lub dostep do jakichs elementow jego
swiata.
Powinno być JAKIŚ lub JAKICHKOLWIEK. Błąd jest na mudzie i na stronie.
Hehehe, aleś palnął! :D
Zablokowany