Barbarzyńca!

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Opeteh
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2009 14:21

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Opeteh »

W jakim znaczeniu był to zawód przegiety? Pytam się całkiem powaznie i bez złośliwości, bo jedyne co widziałem i przeczytałem w starym temacie na jego temat to narzekania z powodu konieczności nie krycia się za zasłoną aby specować i niskie umiejętności obronne (co zsumowane, w walkach drużynowych, automatycznie stawiało zbója jako pierwszy cel do ataku) oraz kilka postów o nie dopasowanych umiejętnościach wspomagających (płacze na um ukrywania i przemykania, nieskuteczność bloka itp.)

Czy chodzi tu przegiętość w postaci plusa jakim dla druzyny jest wyłączenie, zwłaszcza tych silniejszych NPCy na kilka rund, bo tylko taki przykład przychodzi mi do głowy? Jeśli dobrze strzeliłem, to myślę że ciekawszy efek, skutkiem czego cały zawód, czarodzieje uzyskaliby wprowadzając możliwośc ogłuszenia samego siebie (jak przy szarży zakonnej) lub innej kary zwrotnej dla ogłuszającego. Bo tak to faktycznie z ciekawie zapowiadajacego sie zawodu powstał kolejny, niczym nie wyrózniajacy sie, masowy, zwyczajny...
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Grrid »

To powiedzcie co daje to ogluszenie teraz. Moze faktycznie my czegos nie dostrzegamy.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Rafgart »

Ogluszanie jest takie samo. Zboj mial przy kazdym specu, barbarzynca ma rzadziej, ale troche dluzsze.
Kazde ogluszenie daje stuna i wylacza defensy. Barbarzynca tuz po podpieciu nie mial wylaczonego widzenia, ale po pierwsze daje to cos tylko przeciw graczom, a po drugie zostalo zmienione.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Rennz »

Ciekawym jest, że absolutnie przegięte są tylko i wyłącznie zawody masowe (-:

Sam nie posiadam barbarzyńcy, ale z tego co widzę to z oryginalnego zawodu powstał kolejny klon zawodów już istniejących. Do tego wyśmienita zmiana z puklerzami i kolejny ciekawy zawód jest klonem zawodów już istniejących. Nic mi nie stanęło, nic mi się nie zjeżyło - jestem na nie.

PS. Tak, tak - w każdym temacie muszą się pojawić elitarki.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Trfog »

Zboj, jaki byl, taki byl, ale opinia o nim byla bardzo mylna. Golym okiem widac bylo roznice w zabijaniu licza, czy siwego trolla ze zbojem, a bez w druzynie. Spec byl ostry, za co placil defensami. Tylko ludzie patrzacy czysto na umiejetnosci, zliczajacy procent ofensywnych i defensywnych umow, twierdzili, ze to zawod slaby. Niestety numerki przy umach to nie wszystko, co wlasnie poskutkowalo usunieciem zawodu zboja.

Nie rozumiem ludzi cisnacych wizow, za to, co zrobili. Usuneli jeden zawod, ale dali drugi, w pelni grywalny. Wszystko jest kopia korsarza? Wtf? Jedynymi zawodami podobnymi do korsarza, jest OHM i Gladiator, ktorzy posiadaja swoje wlasne umiejetnosci specjalne. Jeden umie kryc sie za innymi, a drugi ma walke pokazowa. Na dodatek roznia sie pula umiejetnosci.

Barbarzynca to co najwyzej kopia miecznika. Wszyscy prosili, by miecznikowi dac inne bronie niz miecz. To macie teraz zawod do pod dwureczne mloty i dwureczne maczugi. To czemu placzecie? Wypelnila sie wreszcie luka i sa teraz zawody, ktore w pelni moga wykorzystac wszystkie magiki na arce. :)

A jaki jest, wszyscy dowiedza sie niedlugo, po sprawdzeniu, jak daje rade w walkach druzynowych, itp. Ogluszanie to swoistego rodzaju krytyk w specu, ktorych brakuje na arce.

To jest roznorodnosc, o ktora bijecie. Fajnie, jakby gladiator, czasami unieruchomil kogos na sekunde, czy dwie na lokacji. Nozownik spowodowal krotkotrwala rane, ktora zadaje obrazenia przez kolejne 3 rundy, a OHM skontrowal cios, po starczowaniu. Mozliwosci jest masa, moze kiedys cos jeszcze nam wprowadza tak ciekawego, jak ogluszenie barbarzyncy, czy cios obszarowy miecznika. :)

Mam taka nadzieje. Na razie 90% zmian Rafgarta jest na plus. Odjalem 10% bo go nie lubie za podejscie do elitarek. No ale zylismy z nimi tyle czasu, to przezyjemy jeszcze troche.

Pzdr.
Trfog
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Ilane »

@Trfog

Ale tu nikt nie "ciśnie" wizów. Nie byłbyś zdziwiony gdybyś położył się spać z zawodem nożownika a ocknął z fanatyka? :}
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Rennz »

Trfog pisze: Mam taka nadzieje. Na razie 90% zmian Rafgarta jest na plus. Odjalem 10% bo go nie lubie za podejscie do elitarek. No ale zylismy z nimi tyle czasu, to przezyjemy jeszcze troche.
Z pierwszą częścią zgadzam się całkowicie. 10% odjąłbym za wiele innych drobnych rzeczy, ale ogólnie robota, którą wykonuje Rafgart jest bardzo na plus.
Awatar użytkownika
Lolo
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2011 10:43

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Lolo »

W tej całej zmianie zbój na barb nie podoba mi się sposób w jaki została ona wprowadzona.

Wybrałem zbója, ponieważ takie było zapotrzebowanie w moim stowarzyszeniu. Miało być wsparcie - było wsparcie.

Chyba jak każdy z zawodem zbója entuzjastycznie podszedłem do zmiany, ale tylko na początku. Powód jest prosty. To jest ZUPEŁNIE inny zawód, który nie spełnia roli jaką spełniał zbój.

Co w momencie jak nowy zawód mi nie pasuje? Musze go zmienić i przez pol roku robić staż. To jest trochę nie fair.

Dlaczego gracze nie dostali żadnego wyboru: zboj lub barb?

Re Down:
Trfog pisze: Nie rozumiem ludzi cisnacych wizow, za to, co zrobili.
Sam sobie odpowiedziałeś.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2013 12:17 przez Lolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Trfog »

Z tego co wiem, wizowie zrobili wszystko, by zmiane przeprowadzic najmniej bolesnie. Tzn, pierwszy raz spotkalem sie np. ze zwrotem monet w przypadku uciecia czesci umiejetnosci zawodu. Inna sprawa, ze faktycznie zawod rozni sie sporo od poprzedniego.

Stad tez, np. jezeli ktos wzial zawod zboja chociazby po to, by miec to ukrywanie, powinien miec mozliwosc zmiany zawodu.

A ze nie ma mozliwosci sprawdzenia, z jakiego powodu kto wzial zboja, wszyscy powinni miec taka mozliwosc. :)
Reindhart
Posty: 12
Rejestracja: 20 wrz 2009 01:31

Re: Barbarzyńca!

Post autor: Reindhart »

Bardzo podoba mi się wyważony post Trfoga. Chciałbym tylko sprostować dwie rzeczy:
1. To nie gladiator jest kopią korsarza - korsarz pojawił się tuż po zawodzie gladiatora.
2. Ciężko traktować um walki pokazowej gladiatora jako stricte umiejętność specjalną - co prawda jako takowa znajduje się w spisie umiejętności i trenuje się ją za grube pieniądze, natomiast w żaden sposób nie pomaga w walce (a co za tym idzie nie wlicza się do combat stata). Daje tylko i wyłącznie bonus na paru lokacjach oznaczonych jako arena (co samo w sobie muszę po latach przyznać, jest wątpliwym pomysłem), jak również zmienia opisy walki, co przy zmienionych opisach nożownika, zabójcy trolli czy tancerza wojny też jest mocno dyskusyjnym bajerem.
Zablokowany