Wierzę w Arkadię!

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Vooks »

Półtorej Wiza, wierzę w Ciebie!
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Goldfinger »

I właśnie w tym temacie chodzi o zmianę mentalności.

Dobre systemy, były dobre kiedy grali w tę grę studenci (aczkolwiek każdy wie, że zawodówki żyły własnym światem). Ankieta Terenesa jasno pokazała kto stanowi trzon tej gry obecnie i jakie to wiąże ze sobą problemy. Spokojnie można założyć, że gracz standardowy to >25, praca, rodzina, małżonek, ewentualnie inne aktywności pochłaniające czas.

Gdyby był ciągły napływ młodej krwi, wtedy można machnąć na problemy jakie mamy. Kto inny stanowiłby siłę pociągową, możnaby się do nich dołączyć i nie płakać, że jak się ktoś loguje sporadycznie to nie może nic ciekawego porobić. Ale skoro jest, jak jest, trzeba coś z tym zrobić, a nie powtarzać w kółko, że "jest dobrze", kiedy nie jest. I ten temat po to powstał. By kilka z problemów, które są obecnie, przedyskutować. Ja przynajmniej odniosłem takie wrażenie.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012 00:53 przez Goldfinger, łącznie zmieniany 2 razy.
Kurtz

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Kurtz »

Ciągle wierzę w Arkadię. Kurtz to moja nie pierwsza, i nie ostatnia postać. Nie mniej, masz tutaj absolutną rację, Goldfinger. Te 80~ graczy w szczytach to w większości gracze z lat ubiegłych Takie czasy, w dobie HD, szerokopasmowego łącza i procesorów wielordzeniowych 'gra w literki', 'wychodzenie na dwór', 'czytanie książek' odchodzą do lamusa. Problemem nie jest to, że gra nie wciąga tak jak dawniej. Problemem jest to, że nowi użytkownicy internetu, lubujący się w klimatach fantasy, czytający książki i kochający RPG, nie są świadomi istnienia gier 'w odgrywanie postaci' pokroju arkadii. Moim zdaniem bardziej, niż na zmiany w systemach, trzeba by postawić na reklamę, i otwartość wobec nowych graczy.
Awatar użytkownika
Aylinn
Posty: 40
Rejestracja: 26 sie 2011 15:57

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Aylinn »

Terenes pisze:Coronius sugeruje ze zwiedzil (nie mowiac juz o b.doswie) moze miec kazdy i od tego poziomu da sie grac. Otoz nie. Nie kazdy. Poltorej godziny dziennie to tak malo? Dla kogos kto ma normalne zycie?
Terenes:
Kiedy ja mam b.dośwa. Postać ma z 18 dni (z czego może z 1/3 to idlowanie albo zwiedzanie świata). Gram ze 2-3 razy w tygodniu, czasami po godzinie, czasami po trzy - nie ma jakiejś specjalnej reguły.

Ale nie wiem o co tu się w ogóle kłócić. Każdy orze jak może i gra tyle ile się da.

A tak w ogóle, to mi się marzy, że Arkadia w końcu będzie miejscem dla każdego. I każdy znajdzie w niej coś dla siebie - takie specjalne miejsce.
No i mi się marzą domki - takie na własność (będę to na każdym kroku powtarzać). Domki, które będzie można samemu napisać i tylko wysłać do zakodowania. Albo domek gdzieś pod miastem, albo mieszkanko w kamienicy w mieście... *wzdycha marzycielsko*
Ech, utopia...
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Sivlaryan »

Aylinn pisze:
Terenes pisze:Coronius sugeruje ze zwiedzil (nie mowiac juz o b.doswie) moze miec kazdy i od tego poziomu da sie grac. Otoz nie. Nie kazdy. Poltorej godziny dziennie to tak malo? Dla kogos kto ma normalne zycie?
Terenes:
Kiedy ja mam b.dośwa. Postać ma z 18 dni (z czego może z 1/3 to idlowanie albo zwiedzanie świata). Gram ze 2-3 razy w tygodniu, czasami po godzinie, czasami po trzy - nie ma jakiejś specjalnej reguły.

Ale nie wiem o co tu się w ogóle kłócić. Każdy orze jak może i gra tyle ile się da.

A tak w ogóle, to mi się marzy, że Arkadia w końcu będzie miejscem dla każdego. I każdy znajdzie w niej coś dla siebie - takie specjalne miejsce.
No i mi się marzą domki - takie na własność (będę to na każdym kroku powtarzać). Domki, które będzie można samemu napisać i tylko wysłać do zakodowania. Albo domek gdzieś pod miastem, albo mieszkanko w kamienicy w mieście... *wzdycha marzycielsko*
Ech, utopia...
Dobrze powiedziane. B. dośwa łatwo wyorać, ale schody zaczynają się kiedy chce się go odrobić. Bo zwyczajnie już rzygasz tymi expowiskami. Mi się marzą domki i jakaś alternatywa dla odrabiania zgona ( :
POWER OF FRIENDSHIP
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Ulav »

Mi sie marzom rpgi w karczmach do rana :(
Awatar użytkownika
Aylinn
Posty: 40
Rejestracja: 26 sie 2011 15:57

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Aylinn »

Ulav pisze:Mi sie marzom rpgi w karczmach do rana :(
To akurat nie jest problem :D
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Mahaila »

A mi sie marzy, zeby w trakcie gry nie dzialaly irce, gg, skype, ogolnie wszelkie komunikatory glosowe, tekstowe, chu...steczka wie jakie jeszcze. Zeby gracze w koncu zaczeli sie komunikowac ze soba na arce i zalatwiac wszystko normalnie, przestac podejrzewac sie o przekazywanie sobie info pozamudowo i cieszyc sie gra i odgrywaniem swoich postaci.
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Davith »

Aylinn pisze:
Terenes pisze:Coronius sugeruje ze zwiedzil (nie mowiac juz o b.doswie) moze miec kazdy i od tego poziomu da sie grac. Otoz nie. Nie kazdy. Poltorej godziny dziennie to tak malo? Dla kogos kto ma normalne zycie?
Terenes:
Kiedy ja mam b.dośwa. Postać ma z 18 dni (z czego może z 1/3 to idlowanie albo zwiedzanie świata). Gram ze 2-3 razy w tygodniu, czasami po godzinie, czasami po trzy - nie ma jakiejś specjalnej reguły.
Widzisz tu chodzi o cos 'glebszego'.. Zwyczajnie niektorzy pragna malym nakladem miec wszystko to co osoby majace duzy wklad (chodzi przede wszystkim o wklad czasowy). A argumentacji swojej postawy roszczeniowej szukali gdzies w glebokiej dupie. Co wiecej sa swiecie przekonani ze im sie to nalezy bo skoro nie maja na to czasu to powinni dostac w prezencie i najlepiej z zabezpieczeniem przed utrata. Oczywiscie to wszystko przy pozostawieniu statusu Quo.
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Jennever »

Davith pisze: Widzisz tu chodzi o cos 'glebszego'.. Zwyczajnie niektorzy pragna malym nakladem miec wszystko to co osoby majace duzy wklad (chodzi przede wszystkim o wklad czasowy). A argumentacji swojej postawy roszczeniowej szukali gdzies w glebokiej dupie. Co wiecej sa swiecie przekonani ze im sie to nalezy bo skoro nie maja na to czasu to powinni dostac w prezencie i najlepiej z zabezpieczeniem przed utrata. Oczywiscie to wszystko przy pozostawieniu statusu Quo.
z tym ze nawet przy nakladzie czasu w gre powiedzmy 5 lat, wyorania jakiegos konkretnego levelu mozesz w ciagu paru sekund wrocic do stanu postaci sprzed tych 5 lat :) w ZADNEJ innej gierce tak nie ma dlatego inne trzymaja sie dobrze a arka zdycha.
ODPOWIEDZ