Nowy punkt regulaminu.

Forum wieści z Arkadii.

Czy proponowany punkt regulaminu powinien zostać dodany?

Tak.
4
29%
Nie.
3
21%
Też bym się napił.
7
50%
 
Liczba głosów: 14

Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Morholt »

Gorny argument akurat za przeproszeniem z dupy, bo czarodzieje nie roszcza sobie prawa do decyzji ws. rozwoju twojej postaci. Aczkolwiek jak chodzi o postac Marylki to nie dziwie sie ze zostala skasowana, tak jak i Marysie, Anie i Klaudie przed nia - nie ma co sie tutaj zastanawiac ani klocic, wiadomo bylo ze ci taka postac skasuja.

Co do tematu, to chcialbym zwrocic uwage administracji na potrzebe jakiegos unormowania regulaminu i kar z niego wynikajacych, zeby uniknac sytuacji tak jak ostatnio jeden OHM zostal ukarany za zly humor czarodzieja (za podawanie komend druzynie w postaci "Wejdz po drabinie."). Sytuacja po prostu kuriozalna, i jestem zdziwiony ze wywolala tak malo komentarzy.

Smiem twierdzic, ze takie poddawanie swojej ciezkiej pracy i poswieconego postaci czasu pod widzimisie konkretnych osob jest czynnikiem niezmiernie odstraszajacym, jednym z glownych powodow dla ktorego obserwujemy po 50 osob obecnie na arkadii.

Rozumiem, ze zadanie unormowania regulaminu nie jest proste, bo stanow faktycznych jest nieskonczenie wiele, jednak nie jest to zadanie niewykonalne. Tak samo nalezaloby unormowac katalog kar grozacych za przewinienia przeciwko zasadom - ostatnia kara dla wspomnianego OHMa tez byla kuriozalna (odloz co masz najcenniejszego)...
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Gotmir »

Sirius pisze:Jakim cudem imię głupiego dziewczęcia z wioski, Marylki, karczmareczki jest złamaniem zasad Arkadii, skoro (no wybacz) ogr może nazywać się Miuosh, a elf Goldfinger?

Nie wiem czego sie tak tego Miousha czepiasz. Mi sie podoba.
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Hiof »

Morholt pisze:Gorny argument akurat za przeproszeniem z dupy, bo czarodzieje nie roszcza sobie prawa do decyzji ws. rozwoju twojej postaci.
Może i nie roszczą, jednak przez wiele lat wyznaczyli pewne główne nurty rozwojów poprzez stowarzyszenia i kluby. Z tego co wiem wiekszość o ile nie wszystkie niezbyt pasują. Marylka pasowałaby ewentualnie do jakiś "dojarek" albo "wieśniaczek".

Poza tym w tej grze unika się ewidentnych powiązań ze światem rzeczywistym i ogólnie znanymi postaciami z literatury. I tak są imiona pasujące do obu światów jak np. Malcolm, Gajus, Clemens (Malkolm, Gajusz, Klemens) czy słowiański Jaromir. Jednak Lech, Marylka czy Zuzanka juz niezbyt pasują, bo się nieklimatycznie kojarzą.

I tu przykład Zuzanki która po kasacji przemianowała się na Zarankę, jakże trafnie i klimatycznie dla halflinki.

P.S.: Poza tym wydaje mi się, że wszelkie zdrobnienia są niemile widziane.
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Fonklin »

hmm
shtar, świat oparty na opowieściach o Wiedźminie A. Sapkowskiego
Jedna z postaci z książki, która odegrała jedną z ważniejszych ról w sadze to Maria Barring.

Ale widocznie Sapkowski nie miał pojęcia o konwencji fantasy.

A co do tematu, to tak jestem w stu procentach za czymś takim. Kurde nie ważne ile dni ma postać nawet, niech ma nawet godzine człowiek sobie posiedział i włożył ten czas. To do cholery szanujcie to! Nie można od tak poprostu wymazać kilku godzin z życia gracza tylko dlatego, że czyjeś widzimisię było akurat poparte możliwościami...
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Hiof »

Fonklin pisze:hmm
shtar, świat oparty na opowieściach o Wiedźminie A. Sapkowskiego
Jedna z postaci z książki, która odegrała jedną z ważniejszych ról w sadze to Maria Barring.

Ale widocznie Sapkowski nie miał pojęcia o konwencji fantasy.
Tu nie chodzi o konwencję fantasy, a o konwencję Arkadii, które to normy wyznacza właśnie Administracja (także dotyczące imion).

Ja tam się cieszę, że nie mamy Zdzichów i innych. Co zaś do poświęconego czasu przez graczy, to sam zostałem skasowany (imię: Hiob) i jakoś nie czuję się bardzo pokrzywdzony. Niekiedy ważniejszy jest klimat świata niż te kilkanaśnie minut czy godzina, dwie poświęcona przez gracza. Poza tym jeśli ktoś bierze kontrowersyjne bądź znane imię to może poczekać dzień lub dwa po założeniu postaci (które trwa 3 minuty), zazwyczaj w takim czasie postać jest kasowana lub nie.
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Fonklin »

Uczepie się ostatni raz Tych imion. Skoro tak to dlaczego wśród postaci w świecie arkadii, mowa o NPC'ach występują m. in.:

Stefan
Artur
Nosigniew
Kozimir
Buba
Rozalia
Maciej
Marta

Te imiona pasują do konwencji arkadii bo w niej występują, grają mniejszą czy większą rolę. I dla nich jest miejsce w arkadii a dla Marylki już nie...
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Hiof »

Marylka też by pewno pasowała (jak już dałem do zrozumienia kilka postów wcześniej), jednak jako NPC.

Dlaczego? Dlatego, że NPC jest tym kim się go stworzy cały czas, gracz zaś może być żebrakiem, kupcem, Wielkim Mistrzem itd.

Poza tym pytasz o imię zdrobniałe, a podałeś listę nie zdrobniałych. Według mnie jest różnica.
Mori
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2009 10:29
Lokalizacja: poznan

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Mori »

Gotmir pisze:Nie wiem czego sie tak tego Miousha czepiasz. Mi sie podoba.
Mioush != Miuosh (przeczytaj na głos)
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Godar »

Hiof pisze:Ja tam się cieszę, że nie mamy Zdzichów i innych. Co zaś do poświęconego czasu przez graczy, to sam zostałem skasowany (imię: Hiob) i jakoś nie czuję się bardzo pokrzywdzony.
I dlatego zmieniłeś w tym imieniu 1 literkę i już jesteś klimatyczny?
Jeżeli mamy NPC takich jak Jozwa, Pluskolec, Gustaw, Stefan czy Johann, jeżeli mamy graczy takich jak Goldfinger, Homer, Miuosh, Schizein albo Gromowlad, to w czym gorsza jest Marylka, Marysia, Władek albo Adam? To w "konwencji fantasy" normalne czy słowiańsko brzmiące imiona są niedozwolone, ale takie dziwadła już tak? Właśnie chodzi o to że trudno dopatrzyć się jakichś reguł, którymi kierowaliby się MG przy ustalaniu tych zasad (optymistycznie zakładam, że jakieś mają). W ?Zasadach, o ile pamiętam, jest jedynie napisane że nie można mieć Gandalfa i Szturmixa i do tego akurat chyba wszyscy się stosują. Ale jakoś nie rozumiem, czym jest owa "konwencja fantasy". Zawsze wydawało mi się, że charakterystyczną cechą fantasy jest właśnie brak schematów i dogmatów. Zatem można się najwyżej kierować konwencją światów, na których bazuje Arkadia. W Warhammerze dominują imiona "niemiecko-brzmiące", ale są też francusko-, włosko-, rusko- i ogólnie pełna mieszanka. U Sapkowskiego podobnie, dużo było "swojskich" imion wywodzących się z naszego rodzimego języka. Dlatego naprawdę nie rozumiem tego czepialstwa.

Ja bym był za tym żeby nie tolerować jedynie imion typu "Wiesiek_13", "KochamMarysie", "Bolo_z_wrocka", "Dwarf_tank" czy "Robokop". Ale imiona, które są imionami, obojętne czy mieszczą się w "konwencji fantasy" jakiegoś wiza, powinny zostać. Zresztą lepiej widzieć jakąś Marylkę niż kolejnego Ingeloazimikastirestarielea, elfa. Przynajmniej da się zaatakować i zasłonić z palca.
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Hiof »

Godar pisze:
Hiof pisze:Ja tam się cieszę, że nie mamy Zdzichów i innych. Co zaś do poświęconego czasu przez graczy, to sam zostałem skasowany (imię: Hiob) i jakoś nie czuję się bardzo pokrzywdzony.
I dlatego zmieniłeś w tym imieniu 1 literkę i już jesteś klimatyczny?
Nie że klimatyczny. W zapytaniu o kasację dotałem odpowiedź, że (o ile dobrze pamiętam) Hiob jest ogólnie znaną postacią biblijną, Hiof zaś nie, dlatego pewnie gram nim do dziś.

Wiem że Homer jest ogólnie znaną postacią także, chyba nawet bardziej niż Hiob. Nie wiem czym się kiedyś kierowała Administracja dopuszczając wiele dziwnych imion, nie wiem czym dziś przepuszczając jedne, a kasując inne o podobnym poziomie kontrowersji. Widać sito jest nie do końca szczelne, albo zajmuje się tym kilka osób z Administracji.

Poza tym cały czas powołujesz się na "konwencję fantasy", a cały czasu rozpatrujemy tu jej cząstkę czyli "konwencję Arkadii" tworzonej przez Wizów, podobnie jak w przypadku Sagi tworzonej przez Sapkowskiego.
ODPOWIEDZ