Nowy punkt regulaminu.

Forum wieści z Arkadii.

Czy proponowany punkt regulaminu powinien zostać dodany?

Tak.
4
29%
Nie.
3
21%
Też bym się napił.
7
50%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2011 11:24

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Gryffin »

Ja mialem kiedys zgrzybiałego ostronosego gnoma, którego kreowałem na starego dziada alchemika. Nazwałem go Mordechaj. Wybrałem pochodzeniówkę imperialną z nazwiskiem Zimmerman. I wtedy mi go skasowali. To nie jest miejsce dla żydokomuny! True story!

A tak już bez żartów, to kwestia decydowania, które imię jest "w klimacie", a które nie jest bardzo dyskusyjna, a Wizowizna zazwyczaj przegina. I gdzieś mam argument dotyczący imion starych postaci. Mnie bardzo irytuje przywódca lorieńskich elfów - Goldfinger, czy ogr poeta Miuosh, czy inny Tulacz. Te postacie również powinny zostać skasowane. Zwłaszcza w czasach kiedy większość z Was uważa, że "przy spokojnej, normalnej" grze, kawał czy tam jakąś inną półlegendę można zrobić w dwa czy trzy dni. ;)

pozdro!
Awatar użytkownika
Lindarion
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2009 23:17

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Lindarion »

Gryffin pisze: Mnie bardzo irytuje przywódca lorieńskich elfów - Goldfinger, czy ogr poeta Miuosh, czy inny Tulacz. Te postacie również powinny zostać skasowane. Zwłaszcza w czasach kiedy większość z Was uważa, że "przy spokojnej, normalnej" grze, kawał czy tam jakąś inną półlegendę można zrobić w dwa czy trzy dni. ;)

pozdro!
Poszukaj troszkę w sieci, zobacz sobie jakie były postacie na Arce, które były zakładane 10-15 lat temu. Wtedy było więcej takich perełek. Ale ówczesna administracja miała inną politykę. Co więcej, wielu graczy/później czarodziejów też miało czesto imiona, które trąciły tandetą.
A Ty byś sugerował ukarać teraz kogoś, kto założył postać 12 lat temu? Albo zmienił jej imię, mimo, że przez kilkaset dni spędzonych na fajną historię z tym imieniem w tle? Owszem, jest kontrowersyjne. Ale nawet u nas w Polsce, przynajmniej z założenia, prawo nie działa wstecz.


Co do tematu, to jak najbardziej, kary powinny zostać jakoś usankcjonowane. Dla spokoju i komfortu wszystkich. I dla unikniecia problematycznych sytuacji na przyszłość.
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2011 11:24

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Gryffin »

Ale jak to ukarać? Ktoś kto zakłada w grze rpg postać o imieniu Homerofe, czy Goldfinger musi mieć swiadomosc, ze swoim podejsciem psuje klimat i gre innym i musi liczyc sie z konsekwencjami. To, ze kiedys ktos nie tego nie dopilnowal, nie znaczy, ze trzeba teraz przymykac na wszystko oko. Skasować, skasować i jeszcze raz skasować! ;) Ewentualnie jeśli jest kodowa możliwość to zmienić imiona tak by nie razily, ale zeby dalo sie skojarzyc, ze to ta sama postac.
Awatar użytkownika
Lindarion
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2009 23:17

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Lindarion »

Pomyśl kolego trochę bardziej empatycznie. Te postacie były zakładane w latach 90-ych. Była inna świadomość rpga (he? co to jest?), było mniej źródeł (internet działał, ale w Polscde królowały łącza modemowe, pierwsze SDI i sieci uczelniane). Nie było doświadczenia WOWa i innych MMO. Dla wielu zakładających postać to był pierwszy kontakt z RPG. Zakładali postacie, bo koledzy/koleżanki ich wciągneli. I ponieważ mieli mało klimatyczne imie uważasz, że powinni szybko skasować nową, która nie ma toższamości, zawartych przyjaźni, kontaktów?

Jeśli myślisz w ten sposób, to nie znajdziemy porozumienia. A ja mogę się cieszyć, że na Arkadii na górze stoją osoby, które mają trochę szerszy horyzont.
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2011 11:24

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Gryffin »

Ha! Poczekaj, aż się zwizuję! W tedy "pogadamy"... ;)
A tak serio, to rozumiem Twoją argumentację i trudno doszukać się w niej braku sensu, jednakże mi jako zwykłemu, niedzielnemu graczowi takie kwiatki psują grę i mimo wszystko raczej nie zmienię zdania w tym temacie.

pozdrawiam!
Gość

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Gość »

A jesteś pewien, że Twoje imię dla wszystkich jest takie idealnie erpegowe? :twisted:


odp na poniżej:
bezsensowna złośliwość.
To nie mnie rażą dziwne imiona i wiem, że mam średnie. Ty za to chyba tego nie wiesz, skoro tak usilnie wypominasz to innym.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012 10:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2011 11:24

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Gryffin »

No, myślę, że Gryffin Proudheart, halfling jest jak najbardziej ok!
Mimi - jeśli grasz słodką halflinką - też przejdzie! ;) :twisted:
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Fonklin »

W sumie bez sensu cała ta dyskusja. Przecież nikt o zdrowych zmysłach sam z siebie ( bo przecież nie muszą) nie doda sobie ograniczeń. Żaden wizard nie zajął stanowiska ani w tej dyskusji ani w dotyczącej kary za zgon. Siłą rzeczy rozmawiamy tylko o naszych "chęciach" i pobożnych życzeniach traktowani jak dzieci, którzy przecież nie wiedzą jak chcą grać, nie mają pojęcia o klimacie arkadii ani o rpgu. Nigdy nie spotkałem się z takim brakiem zrozumienia i szacunku dla graczy.
Awatar użytkownika
Lindarion
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2009 23:17

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Lindarion »

re Mimi
Gorzej jakby się nazywał Gryffin Dor, albo inne Hakuna Matata.

Ale faktycznie, pozostawmy ocene "górze" tego co psuje klimat, co nie. Patrzmy na siebie, na swoje "kreacje". A jeśli ktoś w otoczeniu Cię razi, bo nazywa się Kozibób, to omijaj go, nie graj z nim, przecież nie ma obowiązku. Sami decydujemy z kim spędzamy czas w tej grze.

I jeszcze jedno. To z oceną osoby po imieniu to jak z oceną książki po okładce. Czasem jak tego kogoś poznasz, to okazuje się, że stylem odgrywania postaci kasuje wszystkich kumpli z "klimatycznymi" imionami.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Miuosh »

Kufa, mam tego dość. Jadą po nas jak po burych sukach.
Goldfinger, Ty masz słabszy cios - jebnij mu.
Ogre!
ODPOWIEDZ