Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Forum wieści z Arkadii.
Dorgann
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2016 12:25

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Dorgann »

To bylo w 2002 roku, przechodzilem korytarzem obok brata, gdy zobaczylem w co gra.
:mrgreen:

Tak, mielismy komputer w korytarzu.
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Kerhenia »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
Początek stycznia 2015r.

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
Przegrzebywałam internet w poszukiwaniu jakiejś ciekawej gry.

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
Poza oficjalnym? Mudlet. Pierwszy i ostatni.

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
Nie pamiętam. Używanie "?" bardzo pomagało.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Szczerze? Dużo. W pierwsze 2-3 dni nabiłam 48 godzin, później wróciła odrobina rozsądku, więc robiłam przerwy na sen. Jakoś tak się złożyło, że coś mnie trzymało bez zajęć w domu w tym czasie.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Nie pamiętam.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
Prób kilka było, chyba żadna się nie powiodła. Do dziś pamiętam rekację mojej starszej siostry, która zajrzała mi przez ramie, pytając "Co robisz?" Po odpowiedzi, że gram, spojrzała i zrobiła wyjątkowo głupią minę. "Ale tu są same literki i cyferki..."
Itri
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2017 02:22

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Itri »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
Bradzo dawno temu, ale wtedy nie zaklikało. Jakoś ostatnio google podunęło mi ponownie to zacząłem grać.

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
znajomi (grali), google (teraz)

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
telnet, tf, teraz mudmaster

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
komendy, i ich niieintuicyjność albo niekonsekwencja. Np. Można dawać paczkę każdemu adrestawi poza tymi adresowami na poczte bo tedy paczkę trzeba oddać.. ?<komenda> bardzo niekompletna w opisie (chociaż i tak niesamowicie pomocna.)
Bardzo to utrudnia pierwszy kontakt z grą w moim odczuciu.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Kilka godzin skoro mam więcej czasu.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Gracze, przypadek, szukanie pomocy bo już witki mi opadły (ustaw te &%$ cechy pierwszy raz i odkryj że zamiast <wybierz / wskaz / co tam jeszcze ci przechodzi do głowy> cecha [, cecha] trzeba wklepać listę cecha<enter>)
Awatar użytkownika
Nahaan
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2017 22:41
Lokalizacja: Trzecie wyrko z lewej

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Nahaan »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?

Damn, 2004? 2003? 2002? Te okolice. Wtedy jako krasnolud. Teraz po latach "odkopałem" tą grę (nota bene rok temu też, ale na krótko) i zmądrzałem :D (nie żebym miał coś do krasnoludów...)

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?

No przecież nie pokażę paluchami który Terenes mi pokazał tą grę...
>wskaz terenesa

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.

Nieśmiertelny telnet. W sumie dalej jest...

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?

Niekorzystny stosunek ilości czasu przeznaczanego na grę do faktycznie wykonywanych zadań. No i modemowy net w domu.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Kilka godzin w tygodniu.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci

Poza tym co mi to pokazał... się okazało że drugi też jest ze mną w klasie... W grze się znało parę osób, ale przelotnie i tylko wirtualnie.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Tak. Wiele razy. Nawet teraz na świeżo. Może spróbują... Wtedy nawet nie próbowali..
".....mam gdzieś w wysłanych maila którego zacząłem od "Ceadmil". w sensie... służbowego..."
Awatar użytkownika
Viveck
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2018 12:08

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Viveck »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
Jako ze jest to moja pierwsza wypowiedz na forum to sie przywitam: czesc wszystkim :) W literki chyba od roku 2013 wiec stosunkowo krotko. Na forum nie zagladalo, bo jakos nigdy nie bylo takiej potrzeby ani checi totez nie moglem widziec tego ciekawgo tematu.

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
Od malego jestem wielkim fanem warhammera. Bitewniak/lore itd, ale stosunkowo niedawno (z 10 lat temu) spotkalem sie z RPG. Znajomi namowili mnie bym przyszedl sie z nimi zagrac w taka fajna papierkowa gre. Wejsc do swiata warhammera? Zmiec tam cos? - Bomba, wchodze! Tak mi sie spodobalo, ze gdy po 3 latach druzyna nam sie rozpadla czulem wielki niedosyt. Staralem sie go zignorowac lecz byl tak duzy, ze zaczalem przegladac internet w celu znalezienia gry z otwartym swiatem, warhammerem i bedacym jednoczesnie RPGiem. Tak oto znalazlem Arkadie

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac?
Webowy, ktorego uzywalem przeszlo 3,5 roku zanim przerzucilem sie na inny.

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
Oj, problemow bylo sporo. Najbardziej pamietne sa chyba:
-otwarcie bramy (no kto by wpadl ze to ma byc "zapukaj w brame"???)
-skladnia
-zanim sie czlowiek zorientuje ze zamiast "powiedz" mozna wcisnac " ' " to tez mija czas
-kierunki (klikanie myszka odpowiedni kierunek aby przejsc czy tez wpisywanie go w pole komend zanim sie odkryje klawiature numeryczna)

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Po kilka godzin dziennie. Fascynowalo mnie jak bardzo ta gra jest rozbudowana mimo, ze nie do konca ja rozumialem.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Spotkania na poczcie w Nuln, a pozniej podczas treningow na snotlingach czy goblinach. Bylem tak bardzo zielony w ta gre, ze chcialbym bardzo podziekowac osobom ktore, na poczatku pomagaly oraz cierpliwie tlumaczyly z czym to sie je.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
Oczywiscie! Kilku nawet udalo sie namowic do gry, jednak stosunkowo szybko z niej zrezygnowali na poczet innych gier zawierajacych grafike czy tez z braku cierpliwosci.
Viveck
Ycid
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2018 22:55

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Ycid »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
Nie tak dawno, bo w 2017 roku. Po paru miesiącach miałam jednak przerwę od regularnej gry.

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
A to jest akurat ciekawa sprawa, jako że arkadię znalazłam poprzez generator imion.

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
Od początku do tej pory korzystam z webowego.

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
Pamiętam, że zupełnie nie rozumiałam paru założeń, które pewnie dla starszych graczy są dość zrozumiałe. Wymyśliłam sobie, że zrobię mojej postaci odmianę niezgodną z zasadami języka, chyba tylko dlatego, że byłam jeszcze młodsza i głupsza, niż teraz. Nie miałam pojęcia, jakie to ma znaczenie, a jak ktoś mnie zaszeptał, że powinnam to poprawić, nie za bardzo umiałam to uczynić. Komendy były czymś nowym. Ach no i te statki, najpierw nie mogłam wejść, potem wyjść. No, ale to nie od dziś wiadomo, że transport publiczny to żadna zabawa ;) Jeszcze taka jedna sprawa z imionami - jak chciałam wykonywać interakcje uparcie pisałam je z dużej litery co oczywiście owocowało niezliczoną ilością "Uśmiechnij sie jak do kogo?" A z tego miejsca przypominają mi się jeszcze daremne próby oskórowania kozy i "Wytnij co z czego?", które to prawdopodobnie najsilniej przyczyniły się do mojego przywiązania do Arkadii.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Jakieś 2 godziny dziennie przez pierwszy miesiąc, może dwa. Potem miałam naturalny dla mnie czas względnej obojętności, w którym grywałam może godzinę tygodniowo, może nie.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Fajnie się złożyło, bo zaczynałam grę razem z inną świeżutką postacią. Uważam, że to fajnie wpłynęło na mój odbiór gry, może nie była to prezentacja mistrzowskiego rpga, ale nie było presji, co miało dla mnie wówczas duże znaczenie. Na poczcie Novigradzkiej spotkałam ogrzycę Fapę, dzięki której właściwie dowiedziałam się, że te szczury to wypadałoby wybić, a paczki się same nie rozniosą. Potem przewinęło się paru panów, punktem wyjściowym zawsze była ta sama poczta. Po przerwie, które to mają do siebie, że nie sprzyjają kontaktom towarzyskim, wyjechałam za morze za groszem, także ostatnio są to jedynie krótkie, przypadkowe spotkania.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
Oczywiście, mój mały krąg znajomych został wciągnięty do gry, jednak nie utrzymali się długo. Wydaje mi się, że to oznaczałoby dla nich zbyt dużą ilość poświęconego czasu, a i trudność w zrozumieniu mechaniki tu nie pomogła. Zauważę tylko, że nie są to gracze, bo to może być znaczącym aspektem.
Całe życie w kącie martwym.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Chivasso »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
(...i jak długi kontakt? Wystąpiły potem objawy? Kto potem mał ze mną kontakt? Nazwiska, telefony!)

1998. (Potem miałem przerwę 2006-2018)

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?

Głowy nie dam, chyba artykuł w "Magii i Mieczu", plus znajomy który trafił na Arkadię chwilę wcześniej.

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.

Mush.

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?

Komendy - chyba teraz podpowiedzi jest więcej i są jaśniejsze. Plus inni gracze o często morderczych skłonnościach. W obu aspektach mój powrót w 2018 oceniam znacznie pozytywniej, a decydujące o pozostaniu po powrocie w moim przypadku było uwolnienie zawodów.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Pewnie około 6-10 godzin. Po 2001 grałem sporadycznie, raz na kilka tygodni.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci

Początkowo nie miałem żadnych trwałych znajomości, nie starałem się też do żadnej gildii. Potem grałem za rzadko, żeby mieć znajomości, dopiero po powrocie się to zmieniło.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Tak, zwykle nieskutecznie. Teraz też zachęcam, ale od dwóch lat prawie nikogo nie namówiłem. Z drugiej strony, klient WWW jest bardzo ważnym elementem obniżającym barierę wejścia (bez tego zresztą nie wiem, czy sam bym wrócił).
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Eti »

Terenes pisze: 05 mar 2012 19:18

No wiec mysle ze wazne jest:
1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
1. Lipiec 2021

2. Ten artykuł:https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2403&STR=5
Nie miałam w co grać i pomyślałam że spróbuje.

3. Oficjalny klient webowy. Reszty nie ogarniam; ale może wypróbuje Mudlet.

4. Siadanie za stolem, przy stole itd. Idiotyczne zgony.

5. Róźnie, ale grałam i gram codziennie.

6. Głównie poczta w Novigradzie.

7. Nie.
Herbald
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2017 18:39

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Herbald »

Że też ktoś odkopał takiego trupa. Jakoś totalnie nie zarejestrowałem, że taki wątek był poruszany. Ale spróbujmy :)

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
Wrzesień 2001 r.
2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
Namówił mnie kolega. On też jeszcze nie grał w nią, ale chciał spróbować. Akurat Arkadia miała kilkutygodniowy pad. Przez ten czas czytałem strony, m.in. Corvalda, różne logi. Gdy gra ruszyła, usiedliśmy razem. Po dwóch dniach on stwierdził, że mu się nie podoba. A ja cóż, z przerwami tkwię w tym od 20 lat :)
3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
Telnet.. potem GMUD, ZMUD, CMUD. Obecnie Mudlet.
4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
Nie wiem, czy to kwestia problemów. Raczej po prostu przytrłoczenie ogromem świata (który wtedy był 1/10 tego, co mamy obecnie). Pamiętam, że pierwszy raz droga z chatki pod Oxenfurtem do Novigradu zajęła mi z pół godziny.
5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Dużo. Za dużo :) Generalnie spóźnienia rano do szkoły (w maturalnej klasie) były na porządku dziennym. Ale trzeba było pozbierać hubki albo przelecieć kilka razy do Ciemnego Boru ew. na Mekan po złom, by dorobić :)
6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Oczywiście. I te pierwsze znajomości były zdecydowanie najsilniejsze, z kilkoma najmniej osobami mam od czasu do czasu kontakt i zawsze miło jest powspominać.
7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
Kilka osób. Nikt raczej nie został na dłużej. Obecnie pokazuje powoli Arkadię córce. Podoba jej się, jest już po przygodzie z papierowymi rpg, jeszcze nie czytała AS-a, ale wydaje mi się, że grunt jest podatny :)
ODPOWIEDZ