Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Forum wieści z Arkadii.
Aveth
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2011 02:37

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Aveth »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?

1999 albo 2000. Miałem wtedy jakieś 10 lat, nie pamiętam :(

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?

Siostra grała, bo jej chłopak grał. Zobaczyłem, zaciekawiłem się. Najbardziej fascynujące wtedy wydawało się szukanie ziół.

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.

Mudmaster (2000?), później zMud, następnie TF, po kasacji i powrocie cMud, dziś na powrót TF.

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?

Serio? Miałem 10 lat, komenda "dobadz" wydawała mi się wówczas czymś niepojętym.
Mniej serio i bardziej ogólnie:
Dotarcie do Wyzimy, by zamiast na królikach i zającach pod Novi poexpić na czymś większym. Udało się, wyexpiłem wtedy niezwykłe na moje obecne możliwości "niejedno", po czym ktoś lub coś mnie zabiło.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Niewiele, 5-10 godzin. Ile można zbierać zioła?! Futrzaki też się kiedyś kończyły...

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci

Pierwszą znajomością byli wyżej wymienieni siostra i szwagier. Oni szybko przestali grać, ale kumpel z osiedla zapytał mnie, czy to prawda że gram w Arkadię. A potem parę spotkań w rodzinnym mieście.
Jeśli zaś idzie o muda, to raczej standardowe wyczekiwanie na poczcie aż ktoś zabierze "na wyprawę".

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Coby nie skłamać to pośrednio lub bezpośrednio wciągnąłem do gry około 10 osób. Dwie grały dosyć intensywnie, ale krótko. Inna pograła może z 2 miesiące i po długiej (8 lat?) przerwie wróciła. Był też ktoś, kto w pewnym momencie nawet dołączył do grona MG, ale raczej dla emerytury, niż chęci czynienia zmian w Arkadii. Cała reszta szybko skończyła przygodę i zapomniała.
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Magog »

1. Kiedy doszło do pierwszego kontaktu z Arkadia?

2002 chyba, okolo czasu gdy otworzono ruiny pod rinde. Dlugie przerwy przy zmianach w zyciu (moja glowna postac to juz 4rta pod tym samym imieniem)

2. W jaki sposób do niego doszło (konkretny artykuł/materiał)?

Moja znajoma kiedys grala w naszym L.O. w Studnie na unixowych terminalach. Zaciekawilo mnie wtedy, ale nie bylo warunkow do grania. Kiedy sie z Polski wyprowadzilem i nowa szkola miala komputerownie otwarta 24/7 to sobie przypomnialem o "literkach".

3. Jaki był Twój pierwszy klient używany dłużej niż miesiąc.

Telnet mnie dobijal, wiec Gmud przez dlugi czas, potem kulingowy arkdisk krotko, az ktos mi podeslal Sniegovego Zmuda - niepojeta magia skryptow wtedy dla mnie. Po opanowaniu angielskiego na wysokim poziomie, sam w koncu przysiadlem nad manualem ze szklaneczka whisky i w 2 dni sie nauczylem od biedy kodowac w zscripcie (0 przygotowania informatycznego) -> teraz wlasny Cmud.

4 Jakie były największe problemy na początku?

Nie cierpialem RPGa z racji slabego operowania j. polskim rpegowym i sie stresowalem chattujac z innymi postaciami. Wolalem godzinami bic kroliki i zajace na lakach, a jak jaka elfka mnie za to rpgowo wyzywala, to szybko zakanczalem, zeby nie musiec jej odpowiadac :D

5. Ile mniej więcej czasu zajmowała arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

2-3h. Suma sumarum, o wiele mniej niz pozniejsze 100h/tydz nad WoWem.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci

Spotkalem Asgiego w karczmie w Novi, ktory wlasnie zaczynal sam gre i mi powiedzial, ze nie wolno bic mieszczuchow (pierwsza rzecz jaka przychodzilo do glowy po znalezieniu pierwszego miecza)

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Mlodszy brat, ktory w koncu o wiele dalej ode mnie zaszedl.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Vognir
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2009 14:21
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Vognir »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
W roku szkolnym 1998-1999

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
Nauczyciel od informatyki powiedział do nas: "Kufa, ja wam kiedys zrobie bana na tego quaka, nie bedziecie mi na lekcji grac, zajelibyscie sie czyms ciekawszym" i podal nam adres telnetowy arkadia.rpg.pl

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
GMud, a calkiem na poczatku to goly telnet

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
Jak przejsc przez portal :) oraz jak wyexpic to i owo. Nie pamietam jakis szczegolnych trudnosci, raczej te ogolne.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Tyle co lekcje informatyki - 2 x 45 minut na tydzien + przerwy, na ktorych i tak sie nie zdolzylo zalogowac bo byly kolejki

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Kilka osob, koledzy z klasy, wiec znajomosci pozaarkowe, troche wbrew regulaminowi - mam nadzieje, ze sie przedawnilo.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
Bylo kilka prob, raczej nieskutecznych, ale jak tylko syn podrosnie...

Pozdrawiam
Vognir
Perrar
Posty: 30
Rejestracja: 22 cze 2012 10:48

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Perrar »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?

Jakieś 13 lat temu. Zaczynałem ogrem Wichurą, który po wielu przygodach dostał się do Ok i miał zaszczyt zbójować z Korisem :)

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?

Brat grał, a ja zaglądałem mu przez ramię. Po jakimś czasie stworzyłem swoją pierwszą postać.

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.

Tf

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?

Chyba wykonywanie zadań, zwłaszcza tych, które były raz na apokalipsę, a na które wszyscy czatowali :)

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Niewiele, parę godzin w tygodniu.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci

Samo wychodziło, najpierw skromne eskapady z graczami poznanymi po karczmach i na poczcie w celu ubicia krwiożerczych stad sarenek i króliczków.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Przez pierwszych parę tygodni nie, później udało mi się wkręcić dwójkę znajomych, ale nie grali długo.
Up onto the overturned keel Clamber,
with a heart of steel
Cold is the ocean's spray
And your death is on its way
With maidens you have had your way
Each must die some day!"
Torg
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2011 09:54

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Torg »

1. Kiedy doszło do pierwszego kontaktu z Arkadia?

Okolo roku 2000 moi dobrzy znajomi (pozdrawiam Zamon) Yarkom i Jona rozpoczeli gre na Arkadii (poprawcie mnie jezeli pomylilem rok). Dosc szybko wciagneli mnie w ten swiat i tkwie w nim do dzis...

2. W jaki sposób do niego doszło (konkretny artykuł/materiał)?

J.w.

3. Jaki był Twój pierwszy klient używany dłużej niż miesiąc.

Mudmaster + Arkdisk. Uzywam ich do dzis z lekka modyfikacja - mudscripter.

4 Jakie były największe problemy na początku?

Osiagniecie wymarzonego "wiele przeszedl" okupione dniami i nocami na cmentarzu nieopodal Novigradu ( i licznymi zgonami).

5. Ile mniej więcej czasu zajmowała arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Ok. 4h dziennie x 7 dni = 28h

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci?

Jak wczesniej wspominalem wciagneli mnie Yarkom i Jona i takze oni zapoznawali mnie z nowymi postaciami. To byl dobry czas Arkadii kiedy na pocztach bylo tloczno, a na haslo "moze wyruszymy oczyscic cmentarz?" zglaszalo sie kilka osob.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Tak, staralem sie, niestety chyba nikt z osob, ktore zalozyly wtedy postacie nie dotrwalo do dnia dzisiejszego :(
Awatar użytkownika
Morowak
Posty: 93
Rejestracja: 18 lut 2009 13:45

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Morowak »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
Okolo 12 lat temu.
2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
Po ukonczeniu Diablo II szukalismy z bratem podobnej gry RPG w ktora mozna by podobnie jak w D2 grac we dwoch przez siec, trafilem bodajze na Encyklopedie Arkadii. Przy pierwszych probach, sam sie szybko zniechecilem, dopiero gdy sie okazalo ze sasiad gral tez pare lat temu i nas wprowadzil w swiat dopiero zaskoczylo.
3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
Gmud
4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
Ogarniecie poruszania sie po swiecie i naucznie sie rysowania map. [Tamtymi czasy Arkadia przezywala rozrost i wiekszosc map byla nie aktualna]
5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Nie wiecej niz 6 godzin tygodniowo
6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Tak jak chyba wiekszosc wtedy, lejac masowo snotlingi. Niewielka ilosc okolo 15/20 graczy, z ktorymi utrzymywalo sie kontakt listowy na arkadii. Po okresie wprowadzenia czyli moim pol roku lania snotlingow i nie wychodzeniu poza okolice Krojc, kontaktowalem sie jeszcze z 1/4 poznanych wtedy graczy.
7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
Tak, glownie by razem poznac ten ogromny swiat.
Aellien
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012 10:28

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Aellien »

1. Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?

2003r (druga polowa)

2. W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?

Lamalismy sie nielubianym ludziom w klasie na skrzynki pocztowe i robilismy brzydkie rzeczy tam. Jeden koles mial maila rejestracji w Arkadii. Czlowiek, z ktorym robilismy "psikusy", zainteresowal sie stronka, zalozyl postac i przez tydzien usilowal mnie namowic do rejestracji, tlumaczac, ze rozkminil to i fajna gra RPG..

3. Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.

Telnet byl pierwszy. Moze miesiac, moze nie. Potem dlugo zMud 4.62.

4. Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?

Zalozenie postaci, nie bawilam sie wczesniej w zadne gry, ogarniecie komend bylo kosmosem. Pierwsze posiedzenie (tworzenie postaci, dojscie Kreutz-Nuln, jakis "rpg") trwalo 7h..:]
Potem, standard - kasa, ogarniecie traktow, wyjscie z niewiele wie. Raz towarzysz z (arkowym) KONTEM !!! powiedzial, ze podzieli sie ze mna swoim majatkiem. Mial tam 40 zlotych monet! Oddal mi 20, to bylo wzruszajace! :]
Smiejcie sie lub nie, ale na samym poczatku pie..przyly mi sie kierunki (np. po x czasie klepania N , NW, jakiejs gadki realowej po drodze gdzies w domu, zapominalam, z ktorego szlam i potrafilam zawrocic totalnie do miejsca wyjscia - gniew nieziemski). Potem dostalam EA i bylo latwiej.
Co do poziomu - nie pamietam, czy wtedy byly juz "zaslony", ale mielismy z teamem (5-6+ osob, niewiele wie stare + jedna osoba spasiona na to i owo) takie swoje ulubione expo - wsiowe na Przeleczy. I jakos team zachodzil zawsze na czarne orki, na pechowa lokacje obok trolla. Mialam ustawiona ucieczke w ciezko..:] Zawsze na tego ^%#$@^!! trolla!

5. Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Tygodniowo, ok 20-30h. Nie liczac pierwszego tygodnia gry, ktorego de facto nie bylo. Po zalozeniu postaci zniechecilam sie na tydzien wlasnie.

6. Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci

Glownie wyprawy na expa+rpg, albo pomoc innych graczy. Wtedy bylo tak, ze stalo sie gdziekolwiek (poczta, tablica, tratwa,las!) i juz sie cos dzialo. Jesli chodzi o RL, to kumpel, z ktorym zaczynalam, znal kilkuosobowa grupe z innego osiedla, i sie potoczylo.

7. Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Nieszczegolnie. Jakies pojedyncze zachecone jednostki gdzies tam sie przewinely, ale nie na dluzej. A ja bylam zajeta robieniem to i owo..
Awatar użytkownika
Athalyse
Posty: 78
Rejestracja: 21 lis 2011 20:19
Lokalizacja: Myslovitz - Beuthen

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Athalyse »

Terenes pisze:
- Nie ma graczy grajacych krocej niz 8 lat
Bzzt, wrong, wrong...

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?

Listopad 2011 ;) Potem dluzsza przerwa od konca '12, od poczatku '13 maly come-back.

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?

Link na blogu Maqtki (pozdrawiam! Graj dziewczyno, graj!)

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.

Zmud. Do dzisiaj Zmud.


4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?


Orientacja. W terenie. Raz dwa złapałam że runy (Jak ja kocham runy...) w mowie to faux-pas.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Kilka godzin dziennie.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci?

Początek grania zbiegł się z reklamą bodajże na kwejku - trafiłam wtedy na niesamowicie klimatyczną postać która zaopiekowała się biednym noobem objawiła mi klienta, grę, nauczyła łowić ryby... I przestała grać. Dzisiaj to ja go molestuję żeby się logował. :mrgreen:

7. Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Tak - bez większego powodzenia.
"-Ciągle muszę mu przypominać, że pali się budynki a gwałci kobiety.
-Gwałci? - przestraszył się Rincewind.
-Słuchaj, on ma 84 lata. Nie niszcz marzeń starego czlowieka."
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Bam »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?
Coś koło 2000/2001, chyba pierwsza klasa liceum.
2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?
Kolega z klasy wkręcił grupę osób w tym mnie.
3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.
GMud.
4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?
Zdecydowanie zarabianie, najszybszą metodą jaką odnalazłem początkowo była eksterminacja novigradzkich szczurów.
5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?
Póki nie miałem stałego łącza stosunkowo niewiele, do 10-12 godzin tygodniowo, może więcej. Na pierwszym roku studiów posiadając stałe łącze, 2004/2005 czy jakoś tak zrobiłem 46 dni postaci w 60 dni rl, a to już było stosunkowo za dużo wg mnie.
6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci
Jeśli chodzi o znajomości postaci na arce, to kiedyś łączenie się w grupy przypadkowych osób by razem coś na arce zrobić wydaje mi się, że było częstsze niż teraz, to i przypływ znajomości był większy. Pamiętam, że wizowie zawsze uciekali od tego aby postacie żyły swoim prywatnym życiem nie wchodząc w relacje z innymi graczami. Dziś jednak dzięki wielu zmianom wydaje mi się, że dużo łatwiej zrobić postać, która nie będzie na arce miała znajomości i będzie grała w trybie single player. Znajomości w rl przyszły same z czasem.
7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?
Pewnie, że się zachęcało. Początkowo prawie 10 osób próbowało swoich sił z mojej licealnej klasy. Teraz wciąż zachęcam tyle, że moich znajomych z Diablo 2, z którymi grałem w ostatnich latach, aczkolwiek boją się uzależnienia, gdy widzą, że ta gra jakby nie ma końca ;)
Endless learning the basics...
Obrazek
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Jak gracze dowiaduja sie o Arkadii?

Post autor: Larius »

1 Kiedy doszlo do pierwszego kontaktu z Arkadia?

Okolo 2009 roku.

2 W jaki sposob do niego doszlo (konkretny artykul/material)?

Uslyszalem opowiesci o arkadii od bliskiej rodziny. Zainteresowalem sie i tak jakos wyszlo, ze w zostalem wprowadzony w swiat.

3 Jaki byl Twoj pierwszy klient uzywany dluzej niz miesiac.

Poczatkowo telnet, albo klient na stronce. Pozniej i do teraz zMud.

4 Jakie byly najwieksze problemy na poczatku?

Zarabianie monet i ogarniecie swiata gry. W tamtym okresie posiadanie 20 zlota bylo dla mnie czyms nieosiagalnym.

5 Ile mniej wiecej czasu zajmowala arkadia tygodniowo przez pierwszy okres gry?

Sporo. Poczatkowo do 25h, pozniej mialem trzy miesiace przerwy, a pozniej znowu gralem jak opetany.

6 Jak (i w jakiej ilosci) udalo zdobyc sie pierwsze znajomosci

Jak wiekszosc tutaj.. Pierwsza znajoma byla osoba, ktora mnie wciagnela. Pozniej zaczalem paletac sie po swiecie i poznawac roznych ciekawych ludzi.

7 Czy po samodzielnym wejsciu do gry zachecalo sie do Arkadii kogos wiecej?

Tak, zachecalem pare osob. Jednak nie bylo to raczej owocne, gdyz wystarczyly 2 tygodnie, aby osoba sie zniechecila. Widocznie aby pozostac w tej grze trzeba miec wieksze zaciecie niz do byle platformowki czy innego WoWa.
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
ODPOWIEDZ