Genesis, Arkadia, gildie.

Forum wieści z Arkadii.
Ank
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2009 17:15

Re: Genesis, Arkadia, gildie.

Post autor: Ank »

Calkowicie nie zgadzam sie z wypowiedzia Terenesa na temat Ogrzej Kompanii. Uwazam ze jest absolutnie nieprawdziwa i krzywdzaca. Apeluje do Terenesa o zweryfikowanie swoich informacji i sprostowania wypowiedzi.

Pozdrawiam
Stay tuned for 80 years of crap
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Genesis, Arkadia, gildie.

Post autor: Miuosh »

Pragnę w tym miejscu wyrazić stanowczy sprzeciw przeciwko krzywdzącym wypowiedziom Terenesa na temat Ogrzej Kompanii!
Takie osądy są jawną grą polityczną i nie nie mają żadnego związku z prawdą. Kancelaria prawnicza Herszta, Gurg i Syn już przygotowuje stosowny pozew w tej sprawie.
Ogre!
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Genesis, Arkadia, gildie.

Post autor: Nobia »

Rafgart pisze: (...)
A usuniecie zawodow elitarnych pewnie malo kto by zauwazyl (poza samymi pokrzywdzonymi).

(...)
MC zabrakło w nawiasie :)
Feril
Posty: 86
Rejestracja: 25 paź 2011 20:59

Re: Genesis, Arkadia, gildie.

Post autor: Feril »

Terenes Rafgart
Z wieloma rzeczami ktore napisaliscie sie zgadzam. Jednak nie ze wszystkimi.

Terenes
Twoje spostrzezenie co do Genesis bylyby jak najbardziej prawdziwe i bym poparl je w calej rozciaglosci, gdyby zostaly zamieszczone kilka lat temu. Od tego czasu w kwestii balansu gildii bardzo duzo sie zmienilo. Co sie tyczy potyczek Rangerow z Magami Morgulu, a raczej ich braku. Ow rpg wynikal z tego, ze wlasciwie nieistniejacy system PvP uniemozliwial zabicie drugiego gracza w sytuacji innej niz afk/link dead. Wiec przynajmniej sobie poerpegowali.

Rafgart
Nieco niepotrzebna kpina wydaje mi sie. Przyczyny, ktore wskazales sa z pewnoscia istotne i mam podobne wrazenie. Nie mam jednak urazu do elitarek. Na dobre czy na zle sa czescia tego MUDa. Nie jestem ich zwolennikiem z tej prostej przyczyny, ze nie mozna mowic o zadnej grze, czy to sportowej, planszowej czy komputerowej, iz jest dobrze zbalansowana, jesli stawia kogos z gory na uprzywilejowanej pozycji. To jest fakt. To troche tak jakbys pisal, ze mam uraz do tego, ze 2+2=4. Moze mi sie to podobac lub nie, jednak niczego to nie zmieni.

Poza tym, stwierdzajac, ze nikt nie zauwazylby ew. ich znikniecia, tworzy sie pewien blad logiczny. Nie dostrzezenie ich znikniecia, implikuje nie dostrzezenie istnienia. Sadzac po ilosci dyskusji na forum, nie mowiac juz o poziomie komentarzy na Logach z Arki, gdzie wiekszosc 'dyskusji' kreci sie wokol tego tematu, nie moge tutaj przyznac racji. Co wiecej oznacza to, ze niewazne czy te elitarki sa czy ich nie ma, czy kazdy ma zawod elitarny, bo nikt tego nie zauwazy.

Chyba nikt w ten sposob nie rozumuje. Kazda gra dazy do zaoferowania graczom mozliwie rownych i sprawiedliwych szans. W przeciwnym wypadku tworzy to niezdrowa atmosfere i niepotrzebne animozje- tak jak na Arkadii. Niemniej jesli mialbym czysto hipotetycznie wybierac pomiedzy usunieciem MC a elitarek, zdecydowanie wskazalbym tutaj MC.

Rafgart Terenes
Co do reszty i przyczyn jakie wskazaliscie wlasciwie zgadzam sie w calosci. Nie wiem czy jakas gildia zajelaby puste miejsce. Nie istnieje jakis powod, by ktoras miala sie zdecydowac na wojne totalna. A stopniowe wprowadzanie systemu, gdzie organizacje w roznorodny sposob zdobywaja np. wplywy nad krainami powinno temu zapobiec. Co sie tyczy domen. Osobiscie zdecydowanie wole Ishtar i znam ta domene lepiej. Jednakze obie sie zazebiaja i myslenie o nich oddzielnie, moim zdaniem sie nie sprawdza.

Niemniej, wydaje mi sie, ze w wiekszej ilosci punktow sie zgadzamy niz mamy odmienne spostrzezenia. Mimo uwazam, ze moze byc warto ten ciezar w strone rpga i zabawy probowac przenosic- w miare mozliwosci. Dzieki za rzeczowe odpowiedzi.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ