Płacze na Magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Płacze na Magów

Post autor: Vooks »

Hunrim pisze:Metin
Metin? Buhehehee, proszę Cię!

A nie, zaraz... ja gram w jakieś lierki...
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Płacze na Magów

Post autor: Werbat »

Hunrim pisze:Jestem prawnikiem
Hunrim pisze:Zostawmy prawo w sądach
Tej, to może się zdecyduj. Albo 'prawo nie ma tu nic do gadania' albo 'jestem prawnikiem, co z automatu boostuje mi +milion do prawdziwości notki i posłuchu'.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Płacze na Magów

Post autor: Hunrim »

Nie będę tu prowadził słownych gierek, bo można prowadzić dyskusję o słówka przez sto lat. Myślę, że przekaz jest jasny. W dyskusjach tutaj i nie tylko tutaj na powyższy temat, wypowiadało się ponoć kilku studentów prawa i ja, jako absolwent pytam - na litość, czego Was tam teraz uczą, że odnosicie normy prawne obowiązujące w postępowaniach karnych do muda ?! Proponuje, wszystkim, którzy to popierają - idźcie do swojego szefa w pracy i powiedźcie mu, że odtąd chcecie podejmowania decyzji na takich zasadach jak w kpk, ciekawe czy potraktuje Was poważnie, bo to jest dokładnie to samo, co robiliście tutaj, tylko w swoim zacietrzewieniu tego nawet nie dostrzegacie ( nie wszyscy).
Dziękuję!
Feril
Posty: 86
Rejestracja: 25 paź 2011 20:59

Re: Płacze na Magów

Post autor: Feril »

Hunrim, wybacz, ale twoja notka roi sie od bledow. Zarowno merytorycznych jak i logicznych, zas analogie sa calkowicie nieadekwatne do realiow Arkadii.
Moge sie zgodzic z jednym. Pomysly 'pozywania' kogos sa oznaka, ze najwyzszy czas skonsultowac sie z lekarzem.

To z czym zgodzic sie nie moge:
1. Dura lex sed lex- ja nie mam nic przeciwko przy rozsadnym i mozliwym do przestrzegania regulaminie.
2. Wpisz ?zasady i przeczytaj. Nie, naprawde- zrob to. Ja, nie wiedzac kim jestes, gwarantuje ci ze zlamales przynajmniej 1 punkt z tego regulaminu. Co wiecej- poniewaz nie ma przypisanych kar, uwazam, ze powinienes byc skasowany? Bo dlaczego nie? W zasadzie jestem przekonany, ze zlamales przynajmniej 2. Jako, ze zasade czyjegos zdrowego rozsadku pogwalciles z pewnoscia, a i to bylo przyczynkiem do kar smierci/kasacji.
3. Gry, o ktorych wspomniales opieraja sie na zupelnie innych zasadach. Primo- regulamin nie jest uznaniowy. Secundo sa z gory przewidziane kary. Tertio- zarzadzajacym gra zalezy na tym, aby bylo jak najwiecej graczy/jak najwiekszy dochod. Innymi slowy, w ich interesie lezy aby rozgrywka byla uczciwa.
Arkadia:
*Regulamin jest uznaniowy
*Nie ma przewidzianych kar- to samo przewinienie moze byc nagrodzone kasacja, jak i slownym upomnieniem - czego przykladow nie brakuje
*Wizowie sa:
- ex graczami- co wyklucza ich obiektywnosc po raz pierwszy
- maja secondy, ktorymi graja- po raz drugi
- zaden z powyzej wymienionych powodow, wcale im nie musi przyswiecac- brak powodu, dla ktorego mialoby im zalezec, by rozgrywka byla uczciwa- po raz trzeci
- nie chce tutaj wyciagac brudow, bo nie ma po co- ale wielokrotnie dopuszczali sie powaznych przewinien, ingerujac w wieloraki sposob w gre- ba sam Rafgart napisal oficjalnie- kilkukrotnie, ze jednym z powodow zmian w ekwipunku oraz zawodzie nozownika, bylo (cytat niedokladny) 'kodowanie wypasnego i latwo dostepnego sprzetu dla znajomych'
4. Jak dotad nie spotkala cie zadna kara, wiec wszystko jest ok. Serio jestes prawnikiem? Mi sie nic nie stalo- wiec jest zaje... fajnie? Interesujace rozumowanie.
5. Metodologia do jakiej sie odwolujesz, to zasady na jakich operuje adwokat, ktorego celem jest natrzepanie jak najwiekszej ilosci kasy. Im gorsze prawo, tym wiecej ku temu mozliwosci. Dobrze napisane prawo nie potrzebuje prawnika. Ponadto naszym celem nie jest lawirowac miedzy paragrafami- a bawic sie i grac na rozsadnych zasadach.
6. To o czym mowia gracze- to jasny, mozliwy do przestrzegania regulamin. Z gory wyznaczone kary. I nie ma wtedy dyskusji, oskarzen etc. Zrobiles to i to. Spotyka cie taka i taka kara. Koniec kropka. Nie ma tematu.
7. Kare dla Troala tez umiesz wytlumaczyc? Ktory punkt regulaminu zlamal?
8. Wizowanie to nie jest jakas kara. Oczywiscie warto docenic ich prace, zwlaszcza jesli sie staraja uprzyjemnic graczom zycie, ale nagroda glowna jest satysfakcja- zwizowali sie, bo woleli kodowac zamiast grac. To, ze ktos robi to, co sprawia mu wieksza przyjemnosc, to nie powod, by go za to wielbic. Choc jak mowie- szanowac trud- oczywiscie tak.

I wreszcie
$8 Arkadia przeznaczona jest dla ludzi, nie botow. Nie jest dozwolone
uzywanie, pod nieobecnosc wlasciciela, programow sterujacych jego
postacia. Nie jest dozwolone korzystanie z programow oddajacych
postac pod kontrole innej postaci
To z jakim absurdem mamy doczynienia obrazuje powyzsze. Regulaminem jest tak naprawde cos co nie istnieje- widzimisie wiza. Bowiem na podstawie tego paragrafu- pochodzacego z oficjalnej pomocy w grze- moge miec w pelni funkcjonalnego bota, pod warunkiem, ze jestem przy kompie. Naprawde uwazasz, ze brak zasad nie jest problemem i przeszkoda w pozyskiwaniu nowych graczy, poprawie atmosfery na mudzie i rozwojowi gry? W zadnym wypadku nie chce bronic botowania. Pokazuje tylko z jakim nonsensem mamy doczynienia
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2011 11:24

Re: Płacze na Magów

Post autor: Gryffin »

Ja je bie. Hunrimowi prawdopodobnie chodziło tylko o to, że niektórym coś się pomyliło. Ja też jak przeczytałem na logach o pozwie zbiorowym to spadłem z krzesła. Ludzie, to tylko gra! "Jakie sa dowody?!", "nic mu nie udowodniono!", "na jakiej podstawie kare poniosl Toral?!", powaliło Was? Bulwersujecie sie jakby chodzilo co namniej o proces białoruskich opozycjonistow. 700 dni nagrał! O ekstra! Trzeba było nie oszukiwac, to by nagrał i nastepne. Nie chce mi sie wierzyc, ze Wizowie to banda rozkapryszonych dzieciakow, ktorzy kasuja konkretnych graczy (dla ktorych tworza tego muda!) bo ich nie lubia, badz krzywo popatrzyli na nich na zjezdzie, badz zazdroszcza im prohunterstwa. Ogarnijcie sie ludzie. Tyle razy slyszelismy o turbo przekretach mc, teraz tez z pewnoscia cos odwalili i dobrze o tym wiedza. Cala arkadia przeciw biednym mc i tak od 15 lat. Jak Wam tak zle to zmiencie gildie. Wtedy nikt Wam nie dopnie łatki kanciarza. Olbrzymia czesc uzytkownikow forum/muda jest gra znudzona, a jednak od niej uzalezniona. Nie chce sie expic, ale frajerowi z przeciwnej gildii fajnie dowalic, wiec jazda na botach. A ze nikt tu nie chce takich cwaniaczkow, to Wizowie robia co robia. Proste i logiczne. Teraz poprosze o notki, ze uogolniam i ze w pupie bylem to gowno widzialem, ew. pozew zbiorowy.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Płacze na Magów

Post autor: Buluar »

Pojawienie sie notek na 3/4 monitora z coraz wieksza iloscia zdan podrzednie zlozonych swiadczy o tym, ze najprawdopodobniej nie rozumiecie sie.
Proponuje zakonczyc temat. Wrocimy do niego za pol roku, przy kolejnej kasacji.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Płacze na Magów

Post autor: Sivlaryan »

Gryffin pisze:Nie chce mi sie wierzyc, ze Wizowie to banda rozkapryszonych dzieciakow, ktorzy kasuja konkretnych graczy (dla ktorych tworza tego muda!) bo ich nie lubia, badz krzywo popatrzyli na nich na zjezdzie, badz zazdroszcza im prohunterstwa. Ogarnijcie sie ludzie.
Kolego, Ty się ogarnij ponieważ nikt tak nie napisał oprócz jakiś tam niszowych debili z nikła znajomością ortografii i języka polskiego, a tych jak wiadomo się nie liczy. Ja jestem od początku zniesmaczony sytuacją, w której ktoś poleciał za binda i kara była nieadekwatna do tego co zrobił, moim zdaniem. A wiem tylko tyle, ile wynika z loga. Ja sam używam bindów, kiedyś było powiedziane, że można ich używać o ile wiadomo co klient wysyła do MUDa. Ja wiem dokładnie jaki mam skrypt i co powinien wysyłać (atak na wskazanego wroga), ale jeśli jakiś czarodziej zamieni miejscami literkę w człowieku, którego wskaże prowadzący to już mogę być uznany za bota i skasowany?
Gram w grę najuczciwiej jak tylko mogę i z mojej strony chciałbym wiedzieć, że za dwa miesiące nie stracę postaci, nad która ślęczałem 80 dni rilowych przez "binda", którego z powodzeniem używa 80% Arkadii i wypowiadano się, że nie jest nielegalny.
POWER OF FRIENDSHIP
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Płacze na Magów

Post autor: Silkathas »

Sivlaryan :

Nie sądzę, żebyś miał się czegoś obawiać.
Araf był na cenzurowanym - to wynika z loga, i tego co powiedział Elander. Widocznie wcześniej był przyłapany na czymś takim/łamaniu zasad (może innej niż wcześnie, ale mu się upiekło). Widać przewinienia się nie przedawniają..

Jeśli podpadłeś już wcześniej, po prostu sprawdz czego używasz, nie włączaj botowania - i myślę możesz spać spokojnie. Najlepiej w ogóle nie włączaj, nawet jeśli nie podpadłeś ;)
Wiele graczy na prawdę uważa to za oszustwo, tak samo jak kontakty poza arką, prowadzanie się na bindach na expa, granie z przez jedną osobę kilkoma postaciami. I Ci gracze w ogóle się tą kasacją nie przejmują... a pieją Ci, co widać coś na sumieniu mają.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Płacze na Magów

Post autor: Coronius »

Znaczy jeśli będę piać, że rzezie w afryce są be, to sam też mam coś takiego na sumieniu? Dobre :)

Nie chodzi o sam fakt kasacji, tylko o to w jaki sposób zostało to zrobione, bo Troal dostał w czapę za prowadzenie kogoś, kto wciskał binda na atak.

Do tego dochodzi fakt, że jakoś mcki są kasowane i prześladowane przez wizów, a reszta pomimo różnych zgłoszeń ma się dobrze.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Płacze na Magów

Post autor: Silkathas »

Twoje porównanie nie jest zbyt trafne.

Z tego co widzę, to głównie jedna strona jest wielce oburzona...albo rzeczywiście to zmowa mg, mająca na celu czystkę niepożądanych elementów (jeśli tak jest to dobrze im idzie, i ja jestem za), albo piejącastrona rzeczywiście ma więcej za uszami niż reszta. (exp na auto, pogonie na auto, komunikacja pozaarkowa)

Wierzę w co chcę (jak to z wiarą), bo nikt nie przedstawił żadnych dowodów. Słowa, czy log Troala dla mnie takimi nie są.
Zablokowany