Płacze na Magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2011 11:24

Re: Płacze na Magów

Post autor: Gryffin »

Vooks pisze:Werbat.

Ten log powinien wyglądać tak:

(...)
Glos zabojcy mowi: Nie.
Glos zabojcy mowi: Oboje to wiemy.
Mowisz: oboje wiemy za co chcecie mnie wyeliminowac
Werbat pojawia sie w klebach dymu.
Werbat mowi mrukliwie: Obaj.
Werbat znika nagle w klebach dymu.
(...)

Chyba, że o czymś nie wiem i Elander jest kobietą.
Ale masakra! Czytając loga od razu miałem taką scenkę przed oczyma! Piona Vooksiu! :)
Miuosh pisze:Za 3 miechy spłacę meble, to kupuje PS3 i kończę z tym gównem ;)
E, też tak myślałem. Pograłem z tydzień, dwa, a teraz stoi i się kurzy. ;)

Wiem, ze to nie jest zaden argument, jednakze szkoda postaci z takim stazem! :roll:
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Płacze na Magów

Post autor: Buluar »

700 dni? Powinien dziekowac Elanderowi, ze wkoncu ktos wyrwal go z tego szamba i przywrocil do swiata zywych.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Płacze na Magów

Post autor: Ulik »

Nie chce nikogo pozbawiać złudzeń ale Wizowie nie muszą się przed nikim tłumaczyć z tego co robią, a robić mogą co chcą. Spadek ilości graczy nie przekłada się w żaden sposób przecież na spadek zysków... bo ich być nie może, to i po co kontrolować czy jedna albo druga kara była słuszna czy nie, pare osób mniej w kto? Mniej potencjalnych, podłych bindowaczy, osób o totalnym braku erpega ośmielających sie mówić wprost komendy na wyprawie w gronie wojskowych czy takich próbujących expic(!) poprzez pacyfikacje znajomej postaci coby ta mogła 'naprostować' sobie cechy (bo na mentalach to grać nie ma sensu).

Choć powyższe to tak naprawde promil 'straconych' o wiele więcej osób nie ma po prostu czasu (majac studia/prace i rodzine) i ochoty na nudnego jak cholera expa, wciskajac tylko bind na zabicie celu wskazywanego przez prowadzacego (serio, kto tak nie robi?) albo masochistyczne pvp gdzie można stracić cenne godziny / dni. Żadnej alternatywy w postaci systemu handlu, tworzenia i rozbudowywania własnych czy stowarzyszeniowych siedzib czy rzemiosła oraz miliona pierdółek istniejących w przeróżnych mmorpg, na które można wydawać złoto ("Oo, z tymi siedzeniami toś pan za daleko zaszedł. Co z tego że są brudne. Ważne że są nasze"). Do tego dochodzi brak porządnego startowego tutoriala, który 'zahaczałby' o każdy aspekt Arki i ułatwiał start.

Niewątpie, że każdego z brakujących elementów projekt gdzieś tam kiedyś się pojawił, może nawet i prace trwały, ale żeby je ukończyć potrzeba pracy wizów-programistów, a tych zdaje się jest coraz mniej, w końcu mniejsza pula świeżych graczy to mniejsza ilość potencjalnch kandydatów to tego grona, a z zewnątrz nikogo zatrudnić nie można bo na to potrzeba $$, a z Arki nie można czerpać jakichkolwiek zysków. Dochodzi jeszcze okazyjnie braku opisów (gdzie gracze grają pierwsze skrzypce), chaosu jaki przez te naście lat tworzy się w każdym projekcie informatycznym i pare innych no ale ile można marudzić.
Choć może się mylę we wszystkim co właśnie stwierdziłem ;)

Jest jak jest, nie podoba się - nie graj ;)
Awatar użytkownika
Emet
Posty: 57
Rejestracja: 18 sty 2011 14:05

Re: Płacze na Magów

Post autor: Emet »

Nie zastanawiacie się czemu nie padło na żadnego z was, tylko akurat na arafa, i nie jest to żadne uwzięcie się na kogoś. Jeśli ktoś gra już w raz skompromitowanych mutach, ma grubo przegranych ponad 700 dni, może istnieć nawet w głowie przeciętnego gracza pewne domniemanie naciągnięć z jego strony. W dodatku jeśli ktoś studiuje prawo, nie wiem czy to na swoją obronę warto wspominać.
Gość

Re: Płacze na Magów

Post autor: Gość »

Staż nie ma żadnego znaczenia przy rozpatrywaniu karania za oszukiwanie. Co ma piernik do wiatraka?

Rażące są okoliczności kasacji. Prawdopodobnie na taka podpuchę z bindem nabrałoby się 90% expiących, a pozostałe 10% i tak można skasować argumentem "oboje wiemy, że ..."
Ja rozumiem przyłapać kogoś na bezmyślnym, błyskawicznym reagowaniu na niemożliwą sytuację - typu taki sam atak na haszuta, tylko poza obozem, ale coś takiego?..

Reindharcie, Torgenie:
Nie boisz się, że taka kasacja może spotkać Ciebie?
Nie botujesz? A może któryś wiz wie, że botujesz i ... wtedy obaj już to wiecie. Nie trzeba nikomu nic udowadniać.

Tu nie chodzi o sympatie/antypatie do Arafa czy Elandera.
Po prostu zaistnienie takiej sytuacji powoduje fest zniesmaczenie i strach o własną kilkusetdniową postać.
Awatar użytkownika
Elander
Posty: 42
Rejestracja: 16 lut 2009 19:54

Re: Płacze na Magów

Post autor: Elander »

Nie dyskutuje z graczami karanymi za ewidentne lamanie zasad Arkadii, a zwłaszcza z recydywistami.

Z tymi, którzy mogą coś wyjaśnić zawsze rozmawiałem.

MG nie jest sądem. Nie powołujemy obrońców i oskarżycieli.
De facto, w przypadakach takich jak ten 'rozmowa' może mieć na celu resume sprawy, może także jej nie być.

Elander
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Płacze na Magów

Post autor: Buluar »

Kazdy normalny gracz probuje jakos pogodzic zycie z gra. Jest uzalezniony, wiec ciezko mu rozgraniczyc gre, ktora wymaga od niego ciaglego patrzenia w celu zabicia 2346 hashutow od spedzenia czasu z zona/dziecmi/przyjaciolmi/praca. Poniewaz w rilu nie da sie siedziec z dziewczyna na trigerze, gracz wybiera ryzyko na Arce. Wybor jest jak najbardziej prawidlowy, bo w przypadku gdy sie uda, w grze ma zwiedzil i jest super! W przypadku gdy sie nie uda, traci tylko pare literek w jakims kodzie. To o wiele lepsza perspektywa niz wyleciec z pracy czy rozejsc sie z dziewczyna.

Poza tym panowie tak rzucaja kamieniami, bo bez winy sa?
Ostatnio zginal Zakonnik na wsiowych. Podobno mial zerwanego linka, ale rownie dobrze mogl walic na jakims prymitywnym bocie. Czy trwa sledztwo w tej sprawie?
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Calisto
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2010 13:47

Re: Płacze na Magów

Post autor: Calisto »

Elander:

A dla mnie najbardziej zabawna i absurdalna jest kara dla Troala.
Skoro żeby stwierdzić, że wg ciebie Araf botuje, potrzebowałeś go snoopować, wysyłać mu lewe komunikaty, zbierać logi.. to w jaki sposób gracz prowadzący drużynę ma się w tym zorientować, nie posiadając takich narzędzi? Przed karą dla Arafa pomyślałbym, że wystarczy zagadywać osobę, którą się prowadzi w drużynie (już pomijając to, że mogłoby to być kłopotliwe przy 5 osobach w drużynie). Ale dla ciebie fakt, że Araf odpowiadał na pytania, nie miał żadnego znaczenia.
To ja już nie wiem - może jakaś mała podpowiedź dla prowadzących?:)

Cali
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Płacze na Magów

Post autor: Iluandile »

Tacy starzy ludzie, a ze zrozumieniem czytać nie potrafią. Smuteczek :(
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
Razor
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2009 12:55

Re: Płacze na Magów

Post autor: Razor »

NIEZŁY RZAL
Zablokowany