Promocja Arki w gazetach itp!

Forum wieści z Arkadii.
Lauredil
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2009 22:09

Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Lauredil »

Witam,

Nie będę się rozpisywał tylko przejdę do sedna tematu.

Jak każdy wie na Arce nie przybywa graczy, a wręcz przeciwnie.
Jak tak dalej pójdzie zostanie ona zamknięta.
Wpadłem na pomysł by napisać email z prośbą do gazet typu Cd Action, Komputer Świat Gry by napisali chociaż krótki artykuł o naszej grze.
Może w ten sposób uda się przyciągnąć nowych graczy i nie będziemy musieli płakać po nocach, że już Arki nie ma.

Czekam na komentarze zarówno negatywne jak i pozytywne.
Co o tym myślicie?
Jakieś inne pomysły?
Piszcie!
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Gotmir »

A dlaczego brak nowych graczy ma prowadzic do zamkniecia arkadii ? nie zgodze sie. Sporo ludzi gra nadal i czerpie z tego radosc.
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Werbat »

Pomysłów na 'reklamy muda' było już, że tak zacytuję, 'miljart'. Nic nie wypaliło, Twoje też nie wypali ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Ovidus »

Zawsze mozna samemu na wlasna reke reklamowac. Co do graczy to trudno powiedziec, gdyz ostatnio nawet ich ponad 160 zalogowanych bylo. Wiec nie wiem w czym problem, ze niby za malo?
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Wilhelm

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Wilhelm »

Lauredil pisze:Wpadłem na pomysł by napisać email z prośbą do gazet typu Cd Action, Komputer Świat Gry by napisali chociaż krótki artykuł o naszej grze.
Z tego co wiem to takie gazety czytaja male lamusy z gimnazjum, a lamusow ci u nas dostatek.
Nie przejdzie.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Werbat »

I jeszcze sobie zrób taki pedalski paseczek do wklikania w sygnaturki na wszystkich forach, które czytasz. Nie wiem, jak się to "fachowo" nazywa, ale to masakrycznie śmieszne, jak siedzi wiara, pisze posty na 2-3 linijki, a pod tym przysłowiowe pińcet paseczków 'opera user' 'honda supah rider', 'szymon majewski fan' i tak dalej.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Gość

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Gość »

zaiste jest to śmieszne

co do reklamy - imo ma ona jakiś sens - a zawsze można tutaj klikać i nie trzeba chyba bardziej kombinować
Heeru
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2009 14:00

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Heeru »

Mysle ze gazety "komputerowe" to raczej dla fanow tibii czy gier z grafika generalnie... Niewielu "malolatow" bedzie zainteresowanych Arkadia.
Moja rada? Mail do Fantastyki i innych pism "branzowych".
I tak ciezko zamknac numer bo nie ma o czym pisac wiec z checia wydrukuja artykul o niezlej grze fantasy. Zainteresuja sie ludzie ktorzy graja w rpg, czytaja, moze nawet pisza. Tacy, ktorym nie trzeba bedzie tlumaczyc czym jest "klimat" czy roznic miedzy fps a mudem. Net ma w domu teraz praktycznie kazdy, Arkadia pojdzie na doslownie wszystkim... Trzeba tylko dotrzec do odpowiednich ludzi.
Na stronie glownej trzeba dodac DOKLADNY opis jak sciagnac jakis prosty program typu gmud i jak zrobic postac, cos w rodzaju tutoriala napisanego jak dla totalnych debili. Nie dla tego ze szukamy debili tylko dla tego ze ludzie odwykli od tekstowek i od myslenia w grach.
Gwarantuje ze po 2-3 miesiacach bedzie jak w starych dobrych czasach.
Ostatecznie mozna nawet napisac do samego Sapkowskiego, niech rzuci gdzies dobrym slowem... Oczywiscie tzreba bedzie byc przez jakis czas milym, uczynnym itd. pomagac nowym w zrozumieniu swiata no kumacie o co chodzi... ;)
Kharl
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2009 21:07

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Kharl »

No nie wiem, ja na przyklad rozpoczalem moja przygode z Arka w '99 roku wlasnie po przeczytaniu dosc krotkiego artykulu o Arkadi w SecretService (jednej z lepszych gazet o grach, ktora niestety padla jak wiekszosc takich gazet wtedy).
Bylem co prawda bardzo mlody, ale to nie znaczy, ze nie potrafilem docenic muda ;)
Wiec moze jednak jest jakis sens promocji w gazetach komputerowych (growych?).
Co do samego Sapkowskiego to kiedys byla taka inicjatywa ale z tego co pamietam olal sprawe w dosc nieprzyjemny sposob....
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009 11:41 przez Kharl, łącznie zmieniany 1 raz.
Heeru
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2009 14:00

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Heeru »

Kharl pisze: Co do samego Sapkowskiego to kiedys byla taka inicjatywa ale z tego co pamietam olal sprawe w dosc nieprzyjemny sposob....
Sapkowski jest dosc specyficzna osoba...
Trzeba trafic w dobry moment po prostu.
ODPOWIEDZ