Promocja Arki w gazetach itp!

Forum wieści z Arkadii.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Zorrid »

Jakaś część na pewno, przypuszczam nawet, że ta część byłaby zachwycona i nie miała pojęcia, że coś takiego w ogóle istnieje. Tak, w żaden sposób nie można się nie zgodzić - arkadię się albo czuje albo nie, ale czasem jest potrzebna drobna zachęta na początek....
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Jaques »

Re Coronius

A co ma piernik do wiatraka? To odnosnie pierwszego zdania ktore napisales... Ten gosc ciagle gledzi od rzeczy, nie umie zrozumiec prostych tekstow i zgrywa medrca choc czesto odpowiada na jedno zdanie postu ktory mial zdan 20 i to o wiele wazniejszych... Co mam mu napisac? Jego sie nie przekona. Jest gekonem i forumowym napinaczem. Koniec kropka. Mozesz go lubic, moze jest twoim kumplem ale to nie zmieni faktow i tego jak odebralem go ja. W tym temacie.


Co do reszty. Ciekawe pytanie. Nie wiem. Moze zostali, moze nie. Nastepnym razem wymienie sie mailami albo dam imie swojej postaci. Zreszta czy to wazne? Nie tak bardzo jak myslisz. Liczy sie przemial, dotarcie do jak najwiekszej liczby ludzi. To raz. A dwa to to ze nie jest mozliwe osiagniecie 100% skutecznosci przy czyms takim jak Arkadia. Ale 10% to juz duzo a w zasiegu jest o wiele wiecej. Jesli dowie sie o grze 10000 ludzi (co nie jest jakims niesamowitym wynikiem) a zostanie 10% to juz duzo zmienia. Wez tez pod uwage ze kazdy kto zostanie jest potencjalnym magnesem na swoich blizszych lub dalszych znajomych. Cos jak MLM choc to sie zle kojarzy... Chetnych do gry nie brakuje. Nawet, a moze tym bardziej, w obecnych czasach...
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Rennz »

Coś czuję, że lada moment, który z moderatorów utnie tą jałową dyskusję (-:
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Gniot »

Przestancie sobie skakac do gardel.

W czerwcu spora grupka ludzi planuje spedzic sobotni dzien na grze w Arke ... w zlotych tarasach w wawie na gornym pietrze tam gdzie serwuja jadlo. Zajmiemy kilka stolikow w miejscu gdzie jest najwiekszy ruch... zainteresowanie bedzie na 100% bo kto by sie nie zatrzymal i nie zapytal "co robicie" widzac gosci ktorzy wala w klawiature szybciej niz zawodowa maszynopistka do tego czerpia z tego chora przyjemnosc :lol: .

Bedzie wesolo :D
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Morholt »

Gniot pisze:Przestancie sobie skakac do gardel.

W czerwcu spora grupka ludzi planuje spedzic sobotni dzien na grze w Arke ... w zlotych tarasach w wawie na gornym pietrze tam gdzie serwuja jadlo. Zajmiemy kilka stolikow w miejscu gdzie jest najwiekszy ruch... zainteresowanie bedzie na 100% bo kto by sie nie zatrzymal i nie zapytal "co robicie" widzac gosci ktorzy wala w klawiature szybciej niz zawodowa maszynopistka do tego czerpia z tego chora przyjemnosc :lol: .

Bedzie wesolo :D

Pisze sie na to! Ale stawiasz wodke i dragi.

Zamknijcie juz ten temat.
Awatar użytkownika
Hub
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2011 21:23

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Hub »

Gniot pisze:Przestancie sobie skakac do gardel.

W czerwcu spora grupka ludzi planuje spedzic sobotni dzien na grze w Arke ... w zlotych tarasach w wawie na gornym pietrze tam gdzie serwuja jadlo. Zajmiemy kilka stolikow w miejscu gdzie jest najwiekszy ruch... zainteresowanie bedzie na 100% bo kto by sie nie zatrzymal i nie zapytal "co robicie" widzac gosci ktorzy wala w klawiature szybciej niz zawodowa maszynopistka do tego czerpia z tego chora przyjemnosc :lol: .

Bedzie wesolo :D
Ciekawa forma promocji ;)

Nawiasem mówiąc patrzyłem na reklamy na facebooku. O ile reklamę tworzy się łatwo, to... 50$ za dzień wyświetlania, 350 $ za miesiąc. Grupa odbiorców ok. 5,5 mln. ludzi o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
Hub
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2011 21:23

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Hub »

Werbat pisze:A Ty już nie chcesz płacić za pozycjonowanie i w ogóle super-hiper-mega-akcji urządzać?

Dookoła jest MNÓSTWO gier online fantasy-related. Jak zagadasz do kogoś 'chcę Ci polecić fajną grę', to od razu normalny człowiek zakończy rozmowę, bo spodziewa się Ogame, Plemion czy innego gówna. IMHO zupełnie nie ta droga.

Może wyglądać, że ja ciągle krytykuję, ale Wasze pomysły są po prostu słabe. Nie na ten czas, nie na takie realia.
Zawsze można w innych grach zakładać gildie i sojusze pod nazwą telnet arkadia.rpg.pl ;P
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Evandeil »

Popieram gniota.
Wbrew temu co niektorzy mowia, na arce brakuje ludzi. Jest to ogromny MUD i 100 osob online to jest naprawde niewiele. Nawet gdyby istniala tylko jedna domena. Zdecydowanie za malo jest postaci niezaleznych. Teraz spacerujac po Imperium spotyka sie "sojusznik" lub "wrog" w 90% przypadkow. Tak wiec promocja jakas by sie przydala by przyciagnac graczy. Trzeba by sie zastanowic jacy ludzie sie na to skusza. Wiedzac jacy ludzie sa celem reklamy mozna wymyslic jej forme. Nie wiem czy filmik trafi do kogos kto muda nie zna. Tu raczej forma pisana byla by odpowiedniejsza. Moze jakis zapaleniec napisze ksiazke lub opowiadanie na podstawie przygod graczy arkadii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Werbat »

Jaques pisze:Ten gosc ciagle gledzi od rzeczy, nie umie zrozumiec prostych tekstow i zgrywa medrca choc czesto odpowiada na jedno zdanie postu ktory mial zdan 20 i to o wiele wazniejszych...
Bo to jedno zawiera w sobie kwintesencję głupoty całego posta? Ale fakt, łatwiej jest zacytować czyjś wpis na 160 linijek i dopisać na dole 'zgadzam się' albo 'bredzisz'.
Jaques pisze:Co mam mu napisac? Jego sie nie przekona. Jest gekonem i forumowym napinaczem. Koniec kropka.
Mnie uczono, że dyskusja polega na argumentach, nie wyzwiskach. Masz ochotę iść tą drogą, w porządku. Wolno Ci. Ale znajdź sobie innych kontrdyskutantów, bo mieliśmy rozmawiać, a nie obrzucać się błotem. Zrób mi zatem tę przyjemność i rozmawiaj z innymi forumowiczami albo mów do lustra/ręki/psa. Mi się nie chce 'czytać ze zrozumieniem', bo rozumienie bzdur to strata cennego czasu.

---

Pomysł Gniota jak do tej pory jest najbardziej widowiskowy (przez co ma największe szanse na zainteresowanie) z dotychczas tu poruszonych. Tam rzeczywiście coś będzie WIDAĆ, a nie 'filmik na jutjubie', który zginie w gąszczu publikacji pustych lasek, które opisują, jakie kremy do twarzy są najfajniejsze w tym kwartale albo spamowanie po forach/czatach przypadkowych ludzi, którzy przyszli się rozerwać, a zastali kolesia z mega social-skillem, mistrza NLP, PUA i innych tego typu gówien, który smędzi w okienku z boku o tym, że ma pasję i to może też być Twoja pasja, fo' real yo.

Przypomnę także - specjalnie dla fanów 'filmiku' - że pomysł 'pokażmy grafikę, która imituje literki' jest słaby, bo odbiorca przyzwyczajony do wowów, TwojejStarej Online i innych takich wypacynkowanych gierek (a tak wygląda świat gier online w marcu 2011, "heloł") kiedy jako sytuację zastaną dostanie stos spadających z góry literek pójdzie w cholerę, bo 'obiecali coś innego'. Jeśli już chcecie się reklamować pokazując, pokazujcie prawdę.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Promocja Arki w gazetach itp!

Post autor: Zorrid »

Powiedz mi tylko jedno - skoro tak wygląda dziś świat gier online, to dlaczego około półtora miliona ludzi w Polsce, gra w niewiele graficznie bogatsze od arki gry przeglądarkowe typu ogame, bitefight, khan wars i kilkanaście innych. Toż one też mają tylko kilka obrazków i cyferki, a możliwości po stokroć mniejsze od muda. Nie wierzę, że problem tkwi w małej atrakcyjności arkadii jako takiej - problem leży w reklamie, na którą ( w sensie profesjonalnej reklamy) arkadia pozwolić sobie nie może. Ludzie szukają czegoś takiego jak arkadia wbrew pozorom, ale nie wiedzą gdzie szukać. Poczta pantoflowa jest najlepszą reklamą w naszym wypadku, jeden niech napiszę o tym na forach, gdzie się udziela, drugi, jak potrafi, niech zrobi filmik na youtube. Nie widzę powodu do wyśmiewania tego.

A już z tą prawdą to wyjechałeś ni z gruszki, ni z pietruszki - nikt nie chce okłamywać, filmik miałby tylko uświadamiać, że dzięki wyobraźni arkadia może być lepsza od każdej gry 3D - nie zgrywaj uczciwszego od Pana Boga, jak coś się zachwala to od najlepszej strony, ważne, że dziesięciu wejdzie, dziewięciu się zawiedzie, ale ten jeden powie - tak, tego szukałem.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
ODPOWIEDZ